Çfarë grua nuk përjetojnë orgazmë


Orgazmë - fjalë shkakton një stuhi e emocioneve në çdo grua. Disa në pritje sladostnoy lodhje, tjetri në konfuzion dhe çrregullim. Në shekullin e kaluar Bora e seksit më të drejtë u konsiderua sjellje normale dhe shumë moral. Për fat të mirë ato ditë janë të shkuar, por që problemi orgazmë, për fat të keq, ka mbetur. Shumica e grave fillojnë të përjetojnë orgazmë menjëherë, dhe blerjen e përvojë, mirëkuptim dhe ndjenja reagimin e trupit. Frojdi dy lloje të orgazmës "kliteralnyy" dhe "vaginal". Shumë besojnë se orgazmë kliteralnyy është më e zakonshme se vaginal. Në një sondazh të studiuesve amerikanë arriti në përfundimin se të ndodhë në mënyra të ndryshme.

Kjo individualisht. Disa njerëz bëjnë gabime në sjellje seksuale, duke çuar në simulimet grua orgazmë ose me imazhin dhe çrregullime. Mos harroni që kërkon një qasje individuale për çdo partner. Çfarë grua nuk përjetojnë orgazmë? Le të shikojmë gabimet më të zakonshme burrat. * Orgazmë mund të çdo, mbi të mbajë për aq kohë sa të jetë e mundur. Na vjen keq, por ju merr nga stuhia kështjellën! Mos filloni një makinë-të gjithë, është e rëndësishme për të sjellë kënaqësi morale dhe fizike, duke kulminuar në orgazmë është. * Shumë njerëz besojnë se përpara orgazmës duhet të forcojë anëtar translational lëvizje.


Në asnjë mënyrë! Është e nevojshme për kryerjen e qetë, lëvizje të butë. Ajo do të jetë mirë për ju të dy. Shumë gra të pyes veten pse atë gjatë masturbim orgazmë të fortë se gjatë seksit. Të gjitha sepse ajo ndjen spazma e vaginës dhe lëvizjet e saj janë të qetë dhe modest. * Kur një njeri sheh se ai ka provuar partner për të fillon orgazmë për të përzënë atë me të gjithë fuqinë e tyre, kështu marramendës kënaqësinë e saj. Nëse partneri juaj fillon të bëjë dridhje butë ritmike, gruaja do të ndjehen cramping vaginë e saj, dhe për më tepër ai do të ndjehen ata. Penisi ushtrojnë lëvizjet e rrepta të shpejtë, nuk mund të ndjehen asgjë përveç ndjenjat e tyre.

Ju nuk janë duke na dhënë një orgazmë, ne kemi atë! Shumë burra që duan për të bërë përshtypje premtimin natë magjike dhe të paharrueshme, por pa e ditur të gjitha sekretet e grave. Si rezultat, dy të bërë seks, jo për të fyer njëri-tjetrin. Kjo nuk është e drejtë! Është më mirë në qoftë se ne të dy arrijnë kulmin. Sigurisht, kjo duhet të gjithë të përpiqemi, por zakonisht ajo vjen vetëm në ato çifte të cilët e njohin njëri-tjetrin. Por është më mirë në qoftë se ajo bën kështu për herë të parë. Atëherë partner do të jetë në gjendje të përqëndrohet dhe të gëzojnë ndjenja e një Anëtar shtohet prag orgazmës. Dhe vagina pas orgazmës do të jenë më të ndjeshëm ndaj anëtarit gurgullimë. * Shumë njerëz besojnë se pas orgazmës ajo ndjen ndonjë dhimbje, duke e krahasuar atë me ndjenjat e tyre kur kreu i penisit pas derdhje është më i ndjeshëm.

Ajo nuk është. Gjithashtu, ka një perceptim në mesin e njerëzve që një grua ndihet e përdorura në qoftë se ata të përfundojë në të njëjtën kohë. E gjithë kjo marrëzi dhe bestytni. Fryma thyer. Ky gabim gratë e bëjnë duke filluar frenojnë frymëmarrjen. Çfarë për të? Çdo emocion i fortë emocionuese e shoqëruar me gulçim. Vetëm të marr frymë thellë dhe nxjerr frymë e shpejt, ashpër, i shoqëruar nga një ofshamë. orhazmennoyu spazma Burrat e vështirë për të kuptuar pse femrat masturbohem gjatë dhimbje menstruale.
Në ditën e parë të menstruacioneve dhimbje në bark janë shumë të fortë dhe, në mënyrë për të dobësuar ata, gratë të përdorë truket të tilla.

Ajo ka asgjë të bëjë me burrat mazoshizëm është menduar. E gjithë vëmendja e femrave në këtë periudhë u përqendrua në bark të ulët dhe të veshur dy ndjenja të forta të dhimbjes dhe orgazmë çon në fuqi mahnitëse. Kështu që shumë gra të cilët kanë vështirësi me arritjen e orgazmës lehtë dhe të shpejt të merrni atë në këto ditë. Të gjithë ju duhet për njeriun është të njomet gishtin tuaj tregues dhe masazh klitoris. Unë mendoj se ai të marrë një shpërblim të mirë pas disa ditësh. Dëmi mund të ndodhë një situatë që ata nuk janë të përfunduar dhe nuk pretendohet. Çka nëse ajo nuk ka orgazmë?

Një njeri fisnik duhet rehabilituar. Duhet të veprojnë tani, para se të partnerit ngacmuar. Thumb masazh klitoris, dhe llojin e dytë dhe gishtin tregues në vaginë. Nëse ju keni një gisht të vërtetë të madhe, shkruani atë në vaginë, dhe gishtin tregues në llojin anal kanalit. Të dy zhytje të gjithë gjatësinë e gishtit, majë e tyre së bashku për grua ndjesi tërhequr ndjerë mbi ndarjen e hollë midis rektumit dhe vaginës. Injektuar alternuar të dy gisht dhe njëkohësisht të stimulojë gjuhën klitoris. Orgazmë nuk do të marrë kohë! Pikë Hreffenberha (pika-G) Siç rezulton, shumë gra gjatë orgazmës spasmodically përmes uretrës lëshojnë një sasi të vogël të sekretimit, kryesisht e përbërë nga urinës.

Ky lajm shkaktoi një ndjesi, dhe fakti ishte e lidhur me nxitjen e një pike G, i quajtur pas gjinekologu Ernst Hrefenberha, i cili e zbuloi atë në 1950. Pikë e vendosur në murin e sipërm të vaginës dhe iritim në kohën e penisit saj ose gisht rritur në masë të madhe në madhësi dhe është një dëshirë e fortë për të urinoj, dhe ndjenjat seksuale. Spot Hrefenberha konsiderohet e fortë zonë femër erotik. Unë shpresoj se ju tani e kuptoj pse femrat nuk orgazmë, dhe të trajnuar! Anna