Kanceri i celandine - trajtim


Ne e dimë se shkaku i kancerit është dobësuar imuniteti. Qelizat e kancerit janë gjithmonë të pranishme në çdo organ, por ende sistemi i imunitetit për të përballuar me ta, onkologji njeri nuk është e kërcënuar. Prandaj, kushti më i rëndësishëm për të parandaluar kancerin është për të forcuar mbrojtjen e trupit. Veçanërisht e rëndësishme të mbani mend se njerëzit e moshuar me sistemet imun të dobësuar dhe ata që kanë ardhur të gjithë si lloj kanceri. Ka shumë mënyra për të parandaluar dhe trajtuar kancerin. Sot ne do të përqëndrohet në një prej tyre - trajtimit celandine e kancerit. Kjo bimë është një healers e vërtetë, kështu që duke përdorur mjekësi celandine tradicionale është e përhapur në sëmundje të ndryshme.

Po ashtu duket se koleksionet e bimëve, të cilat përfshijnë të pengojë celandine rritjen dhe zhvillimin e qelizave të kancerit. Përdorimi i drogës në bazë të celandine është në gjendje për të lehtësuar gjendjen e pacientit, të zvogëlojë dhimbjen. Përdorimi i saj në lidhje me medikamente, procedurat, nën mbikëqyrjen e një mjeku mund të konsiderueshme të përshpejtojë procesin e shërimit. Kanë ju disa receta për barnat e bimëve celandine për të trajtuar lloje të ndryshme të kancerit: Kanceri i celandine - trajtim Mblidhni infuzion në motit qartë bar i thatë celandine, thatë atë, bluaj. 1 tbsp


bar vënë në një termos, derdh një gotë me ujë të vluar, të lënë për 2:00. Strain, të marrë 2 tbsp 3 herë në ditë për gjysmë ore, para se të hani. Ky infuzion është përdorur për të trajtimin e kancerit, sëmundje të mëlçisë, stomakut, zorrët, sëmundjet nyjeve, sëmundjet seksualisht të transmetueshme. Hidh një gotë me ujë të vluar 1 tbsp bar, të vënë në furrë, Tomita në temperaturë të ulët 04:00. Pini një gotë 2 herë në ditë me stomak bosh, formimin e tumoreve në mëlçi. Supë Mix në një gotë ose smalt tenxhere 50 g barishte celandine, lule kamomil. Vendos 3 tbsp përzierje në tigan, i hedh një gjysmë litër ujë, kuzhinier në një zjarr të lehta 7 minuta.

Atëherë të mbuluar fort me një peshqir, të lënë të ftohtë, tendosje. Përdorni për larje dhe shpëlarje e polyps hundës dhe tumoret në. Hidh një litër ujë 5 lugë bimë thatë pluhur, të vënë në furrë, kuzhinier rreth ngrohjes ulët për 10 minuta. Wrap, të lënë për 2 orë, tendosje. Turret zonat e prekura supë e kancerit të lëkurës, herpes, vlon, ekzemë. Hidh ujë të valë (200 ml.) 1 tbsp bar. Kuzhinier pak i ftohtë, të marrë 1 tbsp para çdo vakt. Supë celandine arriti në pastrimin e trupit dhe të trajtojnë çdo lloj kanceri. Lëng të freskët lëng të freskët e centralit celandine është përdorur për trajtimin aktuale e kancerit të lëkurës (lëng i freskët lyej zonat e prekura disa herë në ditë).

Ai gjithashtu efektive në sëmundjet psoriasis, lupus. Ata ishin të smeared lythat, papilomat, lythat, e përdorur për lëkurën e tuberkulozit. Kanceri i celandine është veçanërisht e efektshme kur merr lëng brenda. Për ta bërë këtë ju duhet të marrë të paktën 4 herë në ditë, i holluar 1 h. L. lëng të njëjtën sasi e vodka. Tretësirë ​​e impiantit celandine tretësirë ​​të alkoolit është një nga trajtimet më efektive për kancerin e celandine. Marrja tinktura e celandine të fillojë të mbledhë të bimëve të freskëta, pres, të vënë në një kavanoz qelqi, e plotësoni atë me alkool ose vodka në një nivel të mirë të mbulimit.

Mbylle fort banka vënë në javë në një vend të errët. Ju duhet të dini se si për të bërë një celandine tretësirë. Dhe kjo duhet të bëhet sipas skemës: 1 ditë - 20 pika. Pastaj çdo ditë të rritur sasinë e produktit në 1 pikë, duke e çuar numrin e përgjithshëm në 50. vaj celandine bazuar Mix së bashku grimcuar në pluhur celandine thatë shtetit, lanolinë, vazelinë (përmasa nën 20g., 10 g., 70 g.). Të gjitha me kujdes bluaj në një masë uniforme. Yndyrat melhemin e prekur të lëkurës. Përdorni celandine kundër kancerit të qafës së mitrës. Për këtë pije dhe përdorim për douching. 1 tbsp. l. bari i copëtuar thatë oblyyte 0,5 litra ujë të vluar, të përfundojë një orë, filtër.

Pini 1 tbsp. l. 3 herë në ditë në 4 javësh. * 100 gram bar të gjelbër, të larë me ujë të ftohtë, obol valë. Veshur dorashka, të shtypur dhe dele në bankën në 2 litra, derdh një litër ujë të ftohtë në orë. Përdorni ujë etj
Për të douching për 10 ditë rresht, një herë në ditë. Merrni një pushim për 10 ditë, të përsëritur trajtim. Aplikimi i celandine kundër kancerit të mushkërive dhe tuberkulozit. Për ta bërë këtë, të marrë një melchennoy qelqi bimeve celandine dhe sheqer, të përfundojë atë në qese garzë dhe rënie në bankë 3 litra serum. Prisni tre javë deri fermentimi do të shkojnë, pi një gjysmë gotë tri herë në ditë, të bëjë mbytje.

Përdorni celandine kundër kancerit të gjirit. Ju duhet të përgatisë celandine infuzion. Bimë me rrënjë të gërmoj në maj. Atëherë ajo është larë, të thata, kthesë në një mulli mishit, shtrydh me napë, i hedh lëng vodka të mirë në pjesë të barabarta nga volumi. Përzierje të qëndrojë për 10 ditë në një të errët shishe qelqi të shmangur dritës në temperaturë normale të dhomës. Infuzion i parë pesë ditë të pini 1 h. L. tri herë në ditë për një orë para se një vakt. Në ditën e gjashtë të marrin 1 tbsp tri herë në ditë. Një mjet i shkëlqyer që e bën pastrimin e celandine trup, parandalimin dhe trajtimin e kancerit - krijoj Bolotov.

Nëse ju vendosni një diagnozë zhgënjyes në çdo rast nuk duhet të dekurajohen! Mjekësia ka mësuar për të kuruar në mënyrë efektive këto sëmundje. Healers tradicionale gjithashtu ballafaqohen me sukses me këtë.
Duhet të përdoren vetëm në kombinim të gjitha trajtimet, mjekësisë tradicionale dhe alternative. Së bashku me marrë drogë, provoni celandine. Kancer të largohet prej saj. Fakti se centrali është helmues. Pasi në trup, një sasi e vogël e helmit shkakton qelizat që në mënyrë aktive të luftuar atë, duke fituar forcë. Kjo fuqi është e pastaj aktivisht kundërshtuar zhvillimin e kancerit. Këtu është një mekanizëm i thjeshtë për trajtim.

Ne ju dëshirojmë shëndetin, fat dhe durim! Svetlana,