Pastrimi i celandine trupit


Gjatë jetës së njeriut, të ushqyerit e tij image, trupi akumulon substanca të dëmshme (toksina). Me kalimin e kohës, ndikimi i tyre negativ të ekspozuar muret e enëve të gjakut, çanta të përbashkëta, veshka dhe fshikëz fshikëz e tëmthit, ku ata mund të jenë në formën e gurëve. Sedimentet e ekspozuar ndaj toksinave të gjitha sistemet e trupit. Ky proces është i komplikuar nga kequshqyerja, abuzimit të alkoolit, pirja e duhanit, overeating, kushtet e këqija të punës, kushtet e dobëta mjedisore që rezultojnë në 40-50 vjet, nëse jo shumë më herët, mund të çojë në sëmundje të ndryshme në formën kronike ose, shumë më keq, për të kanceri. Për të pastruar trupin duke përdorur teknika të ndryshme që kanë për qëllim largimin e toksinave nga trupi dhe rivendosjen performancën e saj.

Një mënyrë e pastrimit është pastrimin e celandine trupit. Shënim: bimë është helmuese! Ju mund të përdorni vetëm celandine mbledhur gjatë lulëzuar ose blerë në farmaci. Orange qumësht celandine lëng përmban disa alkaloide përbërjen e ngushtë të opiateve, të cilat kanë tsytotoksychnoe veprim - aftësinë për të shkatërruar qelizat, duke përfshirë malinje. Përveç kësaj, celandine saj efekti është antispasmodic, qetësues dhe cholagogue dhe zakonisht është përdorur në trajtimin e gastro-intestinale traktin, si dhe aktivitetit të dobët zorrëve dhe stagnimit në fshikëz e tëmthit.


Arsyeja për efikasitetin e pastrimit celandine është baktericid disa nga materialet e dhëna këtu alkaloide.

Nëse ju doni të pastër celandine trupi është qëllimi i detoxification, në vend se trajtimin e një sëmundje, ju mund të përdorni ekstrakt vijon: (! Ka slides sigurt) një lugë çaji gjethe celandine, derdh ujë të valë për rreth një orë dhe pastaj thahet. Lejoni të krijoj përpara se të hahet në mënyrë rigoroze një lugë gjelle dhe jo më shumë se 5 herë në ditë. Kursi i kësaj pastrimin deri në tri ditë. Në sëmundjet e fshikëz e tëmthit, mëlçisë dhe madje edhe kur polyps në pastrimin zorrës së trashë mund të kryhet celandine.

Për të pastruar zorrët mund të përdoren vetëm gjethet fllad dhe rrjedh celandine, larë siç duhet dhe obsushenny.
Pastaj celandine duhet të bluaj në një mulli mishit për të marrë një masë të butë, e cila pastaj duhet të shtoni ujë të nxehtë në një raport të një në dhjetë dhe shkoi me një shumë të ftohtë në temperaturën e dhomës. Pasi kungull ka ftohur ajo duhet të thahet mirë, e cila mund të përdoret pëlhurë garzë, një Futjet më pak. Ju duhet të bëjë një klizmë me ujë të thjeshtë dhe pastaj, pas disa orë të klizmë përgatitur masë të celandine. Vëllimi i lëngjeve në klizmë me celandine duhet të përmbajë 500 ml lëng.

Në mënyrë ideale, zgjidhje celandine të jetë në gjendje për të mbajtur zorrët nga 1 deri 02:00. Për një pastrim të plotë të zorrëve duhet bërë këtë procedurë 10 deri në 20 herë. Nëse rezultati nuk i përshtaten ju dhe zorrët janë të shqetësuar ende, atëherë procedura e ri-pastrimi duhet të bëhet në 2 ose 3 muaj. Nëpërmjet pastrimin e celandine trupit, ju gjithashtu nxjerrin toksina dhe vrasjen e panevojshme (ai nuk do të ketë nevojë!) To qelizat e trupit duke i dhënë atij shëndetin, ai duhet të vazhdojë të ju falenderoj. Pauline M.,