Pastrimi i mjeteve juridike popullore limfatike


Limfatike një lloj i indeve lidhës, i cili është një lëng pa ngjyrë që përmban shumë limfocitet.
Ajo kryen funksione të rëndësishme në trup - kthen bardhë, ujë, kripë, indet e trupit në gjak. Merr pjesë në krijimin e imunitetit, mbron kundër toksinave, toksina bakteriale. Pasi në nyjet limfatike, ata janë neutralizuar, e cila e bën të depërtojnë në patogjene të qarkullimit të gjakut. Forcimi rrjedhën e saj rrit intensiteti i metabolizmit dhe ngadalësuar, bllokimet e trafikut, të zvogëlojë intensitetin e qelizave të gjalla dhe indet. Kur trupi është plot e skorjeve, limfatike nyjet del nga shtrati grumbulluar toksina, helme, mikroorganizmave të dëmshme.

Ata nuk janë më të përballuar me ta, spastrim, funksionet mbrojtëse të trupit janë ulur. Pastaj shtrohet pyetja rreth nevojës për limfatike të pastër, të rivendosur funksionin e tij normal. Nëse ju ndjeni një nevojë, ju mund të ndihmojë në pastrimin e mjeteve juridike popullore limfatike. Për më shumë informacion në lidhje me këtë procedurë ne përshkruajnë në faqen tonë. Këtu janë disa metoda efektive për pastrim, kështu që ju mund të zgjidhni më të përshtatshme për ju: 1. Metoda e parë (Duke H. Walker) është më popullor. Ndoshta ai është i përshtatshëm për ju. Për procedurën e ju do të duhet 6 litra ujë shkrihet. Pra, të përgatitur në ndërtimin paraprakisht ujë të tillë.


Ose ju mund të përdorni ujë të pranverës, pastrohet nga një filtër. Për procedurat e pastrimit të ditës, të përgatitur këtë përbërje: Mix 900 ml. Lëng të freskët e grejpfrut, portokall. Shtoni 1 tbsp. lëng limoni. Tërësisht kaq shumë njerëz. Shto pija rezultuar 2 litra. ujë të përgatitur. Vëllimi i përgjithshëm i lëngjeve të marra duhet të jetë jo më shumë se 4 litra. Mbani në mend se pastrimi këtë teknologji është mbajtur 3 ditë, kështu që ju do të duhet të përgatisin 4 litra në ditë. ky koktej. Pra, 1 ditë pas zgjimit me stomak bosh, të bëjë një klizmë duke përdorur kriklla Esmarch. Për ta bërë këtë, llokoçis në 2 litra.

ujë të zier në temperaturë dhome 2 lugë. l. molle musht uthull. Pas 10 min. pini një zgjidhje e 1/4 c. ujë dhe 1 tbsp. l. sulfat sodium. Pastaj pije me dush të ngrohtë ose të marrë një dush për 10-15 minuta. Gjysmë ore më vonë, pini 1 tbsp. lëng të përgatitur. Pastaj pini në 1/3 c. lëng çdo gjysmë ore, deri në fund të gjithë koktej. Gjatë procedurë mund të fillojë djersitje, do të ketë thirrje të shpeshta për të zbrazjes zorrë. Në të dytin, e treta ditë përsëritet saktësisht e njëjtë. Asgjë nuk është mbajtur ndonjëherë në spastrimin limfatike mund të pini jo vetëm lëng me ujë.

Si rezultat, spastrimi i trupit është hequr rreth 12 litra. toksike, limfatike kontaminuar, ndërsa ai është zëvendësuar me të njëjtën zgjidhje sasi oschelachyvayuscheho. Në ditën e 4 ju filloni për të pirë lëng perimesh, hani fruta dhe perime të papërpunuara. Ditë mund të shtohet në dietë e ushqime të lehta, edhe pas dy ditë të shkoni në një dietë normale. Të jenë të kujdesshëm! Kjo metodë është e përshtatshme për apendiksit. 2. Metoda e dytë . Ajo është e themeluar mirë mënyrë të butë kur pastrimi mjetet juridike popullore limfatike kryer duke përdorur një përzierje e lëng me mjaltë, trajtim shtrydh lëng prej 2 kg.

panxhar kuqe, karrota, shegë pjekur, manaferrat, Kastrati, limon të freskët lëng. Të gjitha përzierje, shtoni lëng i 2 kg mjaltë të lëngshme natyrore. Mix pesë me shumë kujdes. Përzierje të mbajtur në frigorifer. Çdo mëngjes, me stomak bosh, pini në 1/3 c. përzierje, pasi diluting atë 1/3 c. ujë të ngrohtë i pastër. Kursi është 10 ditë i pastër. Pastaj merr një pushim 5 ditë. Procesi përsëri. Pastrimi shpenzojnë këtë metodë dy herë në vit, në pranverë dhe në vjeshtë. 3. Mënyra e tretë . Ju mund të përdorni këtë mjet pastrimi popullore: Ju do të duhet një numër të madh të limon (81 copë). Dhe gjithashtu rreth 1 kg.

mjaltë. Kohëzgjatja e përgjithshme të pastrimit të 17 ditëve, por efekti në shëndetin është vetëm i mrekullueshëm! Në ditën e parë të spastrimit klizmë bëjnë 2 litra. ujë për të pastruar zorrë. Pastaj klizmë duhet të bëhet çdo ditë të tjera deri në fund të të gjitha procedurave të pastrimit. Pra çdo mëngjes, fshij integruar 1 limon larë tërësisht me letër zmerile. Mix slurry rezulton me mjaltë për shije, të ngrënë. Ju mund të ha mëngjes gjysmë ore. Çdo ditë hani 1 limon mbi. Kur ai arriti copa 9, të fillojë procesin e kundërt, duke ngrënë çdo ditë të paktën 1 frute. Kështu që ju duhet të përdorni të gjitha frutat. Nëse ju dëshironi që të ketë një sistem të fortë imunitar, të kujdeset për sistemin e të pastër, të shëndetshëm limfatik, atëherë ajo mund të punojnë në mënyrë efektive.

Ajo është e mirë për të pastruar pranverë, kur rinovim zgjim natyra Znj
Forcat ttyevyh të trupit. Të jenë të kujdesshëm! Para se procedurat e pastrimit limfatike mjetet juridike popullore, të jetë i sigurt për të turret zorrës së trashë duke përdorur enemas se trupi nuk është i helmuar mbetet e nuk tretet ushqimi. Gjithashtu të ndjekë dietën e para, gjatë dhe pas procedurave. Limit ushqime "të rënda", mos hanë mish, kufizojë përdorimin e yndyrave shtazore. Më shumë i dobishëm në këtë kohë për të marrë fruta, perime të papërpunuara, të ziera, zier, si dhe të shtoni një sasi të vogël të vakte të përgatitur liri, karrota, vajrat e ullirit.

Si dhe të mos dëmtojnë shëndetin, recipes, diskutojnë zgjedhjet tuaja me njerëz të pastrimit limfatike me mjekun tuaj. Cheers! Svetlana,