Çfarë birrë të dëmshme për burrat


Birra pijshëm është e keqe, në qoftë se vetëm për shkak se ajo është një pije që përmban alkool, edhe pse ajo është e përgatitur me përbërësit natyral. Megjithatë, në qoftë se ne besojmë se kjo?! Por ky aspekt nga sot ne nuk do të dëmtojë. Pra, si pjesë e birrës të përgatitur nga teknologjia, ka shumë lidhje - se alkooli etilik, dhe komponimet e azotit-përmbajnë dhe karbohidratet të tretura. Në birrë përmban maja, duke e bërë të pasur me vitamina B, aminoacidet dhe elemente të ndryshme gjurmë. Ky produkt ka një një anë të errët të lehta dhe të, dhe ndikimi i saj në njeriun varet kryesisht në doza në të cilën është përdorur. Birra nuk është siç toksik, të tilla si vodka.

Kështu që shumë njerëz nuk mund të kuptojnë mënyrë birrë është e keqe për burrat. Pas të gjitha, ata nuk mund të helmuar, si dozë e cila mund të jetë fatale, thjesht nuk i përshtatet në stomakun tonë. Nga kjo pikë e birrës të shikimit, sigurisht, më të sigurt. Por në raftet vijnë të gjithë një produkt me një kapacitet të lartë të etanolit - 12%, e cila, nga ana tjetër, ndikon në dobinë dhe rrit rrezikun e alkoolizmit dhe pasojat e tjera negative të abuzimit. Të paktën ky fakt tashmë i jep të rritet për të folur për birrë sa e keqe për burrat. Produkt kështu mjaft e keqe birrë. Kur të përdorin atë vazhdimisht, vazhdimisht duke tejkaluar dozën e sigurt - me kalimin e viteve, krejtësisht i padukshëm për të konsumatorit, zhvillim birrë të pijshëm.


Ajo karakterizohet nga aplikimi përditshme të produktit. Për më tepër, kjo sëmundje mund të zhvillohet pas zakone të pijshëm çdo ditë birrë jo-alkolike. Kur ajo duhet të jetë një tranzicion të qetë të rritet alkoolike dhe dozë të gjithë kohës. Shumë besojnë se një birrë kalori, që çon në formimin e yndyrë në bark. Në fakt, kalorive në këtë produkt janë shpesh më pak se qumështi, por me rritjen e dozen deri në vlerën e energjisë disa litra natyrisht rrit. Përveç kësaj, birra është përdorur shpesh me një shumëllojshmëri të snacks - i kripur peshk ose arra, suxhuk ose salcice, patate të skuqura ose të krisur, etj

Është ky komponent i ndonjë birrë dhe tubime duhet të mbahet përgjegjës për formimin e një "bark birrë". Alkooli ndikon në tru në një mënyrë që ka një ndjenjë të rreme të urisë që çon në overeating vazhdueshëm. A ka një sasi të sigurt e birrës që ju mund të përballojë? Sipas shumë shkencëtarëve birrë është pije shumë të dobishme. Ajo është e përgatitur nga përbërësit tërësisht natyrore dhe përfshin pronat e saj. Por kjo është e gjitha një çështje e dozimit. Një kilogram nuk duhet të përbëjnë më shumë se një gram alkool. Kjo teori mund të konsiderohet një dozë të sigurt për të dy litra dhe peshon 80 kg.

Por kjo vlen të kujtohet se ajo nuk është për konsum të përditshëm. Me një bollëk të birrës, sidomos futje e përditshme, ajo pengon prodhimin e testosterone. Njëkohësisht ka një rritje estrogjen - hormon femra. Kjo menjëherë ndikon në pamjen, yndyrë fillon të depozitohen në llojin e femrës - në kofshë, bark, prapanicës dhe gjoks. Gjithashtu, është rritur sasia e estrogjenit nënshtrohet ndikojë funksion ngrerë që çon në zhvillimin e dobësisë. Cili është përfitimi i birrës? Vitaminat e përfshira në këtë produkt, të ndihmojë zgjedh metabolizmin, rritjen e numrit të qelizave të gjakut dhe efekt pozitiv në zemër.

Në shumë amino acidet birrë - mbi 20 artikujve. Gjithashtu ajo ka një shumë të mineraleve, duke përfshirë hekur, magnez, kalium, fosfor dhe bakër. I konsideruar birrë më i dobishëm pa filtër, pasi nuk është nahrivalosya gjatë pasterizim. Ky produkt është përdorur gjerësisht në kozmetikë. Ajo është në gjendje të përshpejtojë rigjenerimin e qelizave dhe rrisin elasticitetin e lëkurës. Nga birrë e bërë maska ​​për flokë dhe fytyrë, dhe të aplikojnë në fërkime. Nëse shpëlarje flokët e tyre - ata do të jenë më elastike dhe me shkëlqim, dhe flokët do të qëndrojë gjatë. Nëse ka një çift i birrës në dush - përmirëson funksionin e kollë bronke dhe shërohet dhe pezmatim i fytit.

Përzierje e birrës të nxehtë me mjaltë dhe karafil mund të parandaluar ftohjet dhe për të ndihmuar në trajtimin e tij.
Besohet se ky produkt shumë antioksidantë se me futje e duhur të jetë në gjendje parandalimi i sëmundjeve të rënda të tilla si kanceri, arteriosklerozës dhe tuberkulozi. Disa shkencëtarë besojnë se konsumi i pije në një dozë që nuk i kalon 12 gota në javë, ajo është mjaft e mundur dhe jo i rrezikshëm. Nëse doza tejkalon shtatë litra - një rrezik për goditje në tru. Por kundërshtarët e tyre pretendojnë se birrë madje edhe në doza të vogla të ndikimit negativ në arsimin në enët, që rrit rrezikun e zhvillimit të hipertensionit dhe variçe venat.

Kjo pije është e kundërindikuar në Sëmundjet kronike të veshkave për shkak se ata mbingarkesë, duke çuar në rritjen e uropoiesis. Në qoftë se ju përdorni birrë rregullisht dhe në doza të mëdha - ndërpreu funksionimin normal të pankreasit. Kjo mund të çojë në pancreatitis ose diabet. Dhe kur trupi është vazhdimisht toksina dhe produkte dekompozim mund të zhvillojnë sëmundje të mëlçisë, si hepatitit apo kesh. Kur ajo është konsumuar birrë, duke marrë në trup, të zhytur lehtë në gjak. Kjo rezulton në një gjak kanal del nga shtrati dhe pastaj për të përshpejtuar artificialisht zgjerimin e enëve të gjakut dhe zemrës.

Ngarkesa e shpeshta të rritur volumin e saj, zgjerimin e arterie dhe aortës, kullues murin e zemrës dhe duke çuar në formimin e kapsulës dhjamor rreth tyre. Mjekët e quajnë këtë zemër birrë. Pra, duke pirë birrë është e keqe, por ju mund, por nuk e abuzojnë atë. Në këtë rast, përfitimi i kësaj pije nuk përshkohet lëndim e tij dhe zhvillimin e alkoolizmit. Catherine