Çfarë gargarë me fëmijët më të mira pectoris


Angina - një sëmundje infektive dhe për këtë arsye zbulimin nga simptomat e para të sëmundjes duhet të kërkojnë kujdes mjekësor. Kjo është për të zbuluar një fëmijë mëposhtëm tipar të saj të parë: fyt -bil, e cila është në gjendje për të transmetohet edhe në zonën e qafës ose veshët; fyt -pochervoninnya; nyjet limfatike -nabryakli nën nofull; Temperatura -pidvyschena trup. Përveç trajtimit të përshkruar nga mjeku juaj, është e dobishme për të aplikuar gargling shtëpi. Dhe çfarë gargarë me fëmijët pectoris më të mira? 1) Në radhë të parë, natyrisht, mënyra më e zakonshme për të "populli" është sode pije.

Rreth një gotë me ujë i holluar lugë sode zgjidhje dhe për të marrë gargarë të paktën 3 herë në ditë. Megjithatë, të jenë të vetëdijshëm se sode ka një pronë e keqe membranë thatë mucous e fyt dhe në qoftë se kështu që kur kjo procedurë ju papritmas ndjeni një ndjenjë të shkaktuar parehati, numri i rinses duhet të reduktohet. 2) të ngjashme me ilaç sode është mangan. Holluar me sy, ose më mirë të them "ngjyrë", pavarësisht nga fakti se ngjyra e zgjidhjes shkoi rozë të errët. Numri i rinses do të jetë e njëjtë si në zgjidhje sode. 3) Një tjetër njëqind për qind i sigurt metodë shumë efektive, dhe më e rëndësishmja të rekomanduara nga fëmijët në vendin e parë, gargarë me mjaltë të holluar me ujë të nxehtë.


Rreth një lugë çaji mjaltë në një gotë me ujë. 4) gargarë mirë me angina gjethe delli. Gjëja kryesore nuk është që të mbledhë atë për supë përgjatë rrugëve. Cook atë shumë të lehtë të bjerë në gjumë filxhan ujë të vluar për rreth 4 fletë copëtuar ose patate të skuqura të vogla (nëse thata) gjethe delli. Pas 30 minutash do të thotë gati për përdorim. 5) Një mënyrë tjetër. Banka e 4 teaspoons shpërbë imët si sherebelës. Hidh dy gota me ujë dhe le të qëndrojë për gjysmë ore. Shpëlaj rekomanduar disa herë në ditë. 6) Një ilaç i vjetër por efikase popullore për gripin - Propolisi. Ajo duhet të jetë përtypur pas ngrënies.

Dhe në një ditë duhet të hani të paktën 50 gram. 7) Gjithashtu, ka recetë Luleradhiqe medicinale mjaltë, i cili na erdhi nga lashtësia. Jo më pak se 500 lule gota sheqer nevojë për të mbushur, por me kusht që lule nuk mund të shohin nga e sheqerit. Pastaj dy javë duhet të kapaciteteve në të cilën ka luleradhiqe, e cila është shumë e rëndësishme me një të shtrënguar-montim kapak, vënë në diell. 8) Një tjetër recetë me mjaltë dhe këtë herë me buds thupër. Në 750 gram. mjaltë merr rreth 50 filxhan gram e buds thupër. Boil mjaltë në një banjë me ujë, pastaj shtoni veshkat dhe vlim për 5-7 minuta.

Duhet të pini këtë infuzion një herë në ditë gjatë natës dhe me të njëjtat mjete gargarë 9) përshpejtojë shërimin e fëmijës mund të ndihmojë edhe një mjet për të mjekësisë tradicionale. Përdorni një zgjidhje të Propolisi për alkoolin. Për ta bërë këtë, ju do të duhet një pjesë të vogël të Propolisi ngurta, finely bërxollë ju dëshironi të plotësoni dhe etanol.
Jo më shumë se 50 ml. Pastaj e mbylli enë dhe të japin qëndrim brenda natës. Gjatë kësaj kohe mbahet nxjerrjen Propolisi në alkool, dhe dylli do të vendosen në fund të enës. Pas gati një ditë të zgjidhje Propolisi mund të drenazhuar. Për të përdorur atë që ju nevojitet një gotë me ujë të ngrohtë, shtoni 5-6 pika e zgjidhjes, atëherë gargarë, mundësisht disa herë në ditë.

Mrekullueshëm, ai Propolisi zgjidhje në një vend të ftohtë mund të ruhen për një kohë të gjatë. Dhe ju bëni atë të mjaftueshme për të fituar jo ende një sëmundje. Zoti na ruajt ... natyrisht. Eugene,