Çfarë mund të zëvendësojë proteina të kafshëve


Man - një të qenë i dhënë pas gjithëçkaje. Disa nutritionists thonë se ne vetëm duhet të hani mish rregullisht. Ata argumentojnë këtë prani tezën në këtë produkt të proteina të kafshëve dhe aminoacidet të caktuara, pa marrë parasysh sa e pamundur ekzistenca e trupit normale njerëzore. Por, megjithatë, mish nuk është i vetmi burim i proteinave. Ky element është i pranishëm në ushqimet bimore, dhe në sasi mjaft të mëdha. Si të saktë të ndërtuar dietën tuaj në mënyrë që të eliminohen të madhe të proteinave shtazore të tij? Çfarë mund të zëvendësojë proteina të kafshëve? Proteinat shtazore janë jo vetëm mish, por edhe në peshk, vezë, produkte qumështi.

Ata janë të huaj për të qelizave të trupit tonë dhe i goditi ata në gjak - fillon duke e bërë antitrupa. Ndonjëherë proteinat që nuk ishin të destinuara, të fillojnë të tretem, helmuar trupin tonë helm i kufomës. Por organet tona janë vazhdimisht në nevojë e të hyrave të reja dhe të reja të këtyre elementeve. Ata janë të domosdoshme për strukturën e qelizave. Ky proces është për shkak të ndarjes së proteinave shtazore në aminoacidet nëpërmjet përpjekjeve të jashtëzakonshme në mënyrë paralele me luftën kundër produkteve të kalbjes. Por bimore dhe shtazore ushqime përmbajnë sasi thuajse të barabartë të proteinave. Ky i parë është shumë më e lehtë për të tretet nga trupi, ndërsa produktet e mishit të çojë në gravitetit dhe helm undetectable.


Çfarë shpjegon mish i tillë dëm? Grabitqarët konsumojnë këtë produkt në formë të papërpunuara, të paturit e një lëng shumë acid stomakut. Për ndarjen e mishit vallë të gjithë kushtet - një temperaturë të lartë e trupit, dhe zorrët shumë më të shkurtra. Kjo ju ndihmon për të shtypur produktet prishja e dekompozimit të tyre në kufomë helm. Man - mekanizëm universal dhe shumë i zhytur në mendime. Ajo mund të mbijetojë në dieta të ndryshme, por kohëzgjatja e jetës së saj dhe të treguesve të saj të cilësisë mund të luhatet. Në mënyrë që të zvogëlojë dëmin nga proteina shtazore nuk është domosdoshmërisht braktisin atë plotësisht. Kujdes duhet të jetë të paktën disa rregulla të konsumit të saj.

Kjo do të mbrojtur më mirë veten e tyre nga efektet e ndikimit të tij. Mundohuni të hani proteina të kafshëve vetëm në vetvete. Në rastin ekstrem të kombinuar mish me perime dhe barëra të ndryshme. Nëse ju hani mish me ushqime niseshte - drithëra, testi, patate, makarona - është ngadalësuar të gjitha proceset metabolike. Kjo nga ana tjetër çon në rritjen e proteinave kalbur në sfond të fermentimit shtesë të karbohidrateve. A nuk e përhapur elemente janë ngjitur në një gjendje paste. Ushqim i tillë sillet si një i ngadalshëm helm vepruar, helm në gjak shkakton kapsllëk mund të çojë në sëmundje dhe ulcerative veshin shumë organet e brendshme.

A nuk e shqetësojnë lloje të ndryshme të proteinave. Mos bëni një omëletë me mish apo prodhimet e detit, si dhe mish hahet dhe djathë. Në mes të marrjes së proteinave të kafshëve dhe futje të mëvonshëm ushqimit duhet të jetë një kohë e gjatë. Më të mirë të të gjitha - natë - 6-8 orë. Nëse interval është më pak - nuk përpiqet për të ngrënë periudhë të ëmbël dhe niseshte të kohës. Sa për produktet e qumështit - është e rekomanduar për të preferojnë krem ​​shtëpi dhe salcë kosi. Ju gjithashtu mund të hanë djathë shtëpi, të tilla si djathë ose Adyghe. Është e lejueshme, produktet e tipit kos natyral të përgatitur në shtëpi.
Sa për qumësht - atëherë ajo nuk është e nevojshme të konsumojnë shumë më e këshillueshme të pini atë pavarësisht nga të gjitha produktet e tjera.

Më pak i dëmshëm mund të konsiderohet qumësht dhie. Thikë ishte përpunimit minimal termik i peshkut apo mish - kështu që ata janë të dobishme. Gjithashtu, mos harroni se produktet natyrore janë të preferuar gjithmonë. A nuk merrni me sende të përpunuara larg - suxhuk, merak, tru. Me vezë yolks konsumojnë vetëm më të mirë, dhe të papërpunuara. Megjithatë, ky produkt duhet të jetë në shtëpi nga pule, e vetmja mënyrë për të qenë të sigurt nga mungesa e të gjitha llojet e aditivëve kimike. A nuk merren me produkte të zharyachy ato. Kjo çon në formimin e komponimeve të ndryshme të dëmshme. Mundohuni të gatuaj vetëm me shuarje, gatim, pjekje, etj

Për të njëjtën gjë për të zvogëluar numrin e proteinave shtazore në dietë duhet nëse refuzo të mundshëm në fabrikë. Kthejeni menu tuaj më shumë ushqime bimore. Ajo mund të jetë një shumëllojshmëri të perimeve - freskëta dhe të ngrira, gatuar nga pjekja, stewing apo valë. Një burim i shkëlqyer i proteinave me origjinë jo-shtazore janë arra të ndryshme, përveç ata të ndihmojnë funksionimin normal të qelizave të trurit. Të jetë i sigurt për të ngrënë lloje të ndryshme të frutave. Çfarë do të paleta ngjyra e tyre e ndryshme - më mirë për trupin tuaj. Mos harroni zarzavate - hani atë në vetvete dhe të shtoni në salads dhe ushqimet e gatshme.

Mundohuni të mos jetë i kufizuar vetëm majdanoz, kopër dhe marule. Ajo mund të jetë borzilok, luleradhiqe, gjethe delli, etj Drink infusions e ndryshme bimore dhe decoctions nuk heqë dorë nga lëngje fllad-shtrydhur, mundësisht me tul. Gjithkush detyron zëvendësojë proteina të kafshëve në dietë. Dhe nuk ka dyshim, efekti i këtyre ndryshimeve nuk do të jetë shumë të vijë. Catherine