Çfarë mund të zëvendësojë aromë kafe natyrore


Kafe, i futur në botën e vjetër nga Shtetet e Bashkuara, ai shpejt fitoi popullaritet. Në fasule kafe e para ishin të shtrenjta, dhe të përballojë një filxhan kafe organike mund të njerëzve vetëm të pasur. Çfarë detyruar njerëzit e zakonshëm për të gjetur bimë të cilat mund të gatuar si një pije dhe kështu të zëvendësuar aromë kafe natyrore. Më pas, kafe artificiale u bë popullor në mesin e një numri të madh të njerëzve, duke përfshirë edhe ato të pasur të cilët nuk mund të për arsye mjekësore për të pirë kafe organike. Interesante, shumë pije kafe nga bimët ishin tastier dhe të shëndetshme se kafe. Çdo gjë tjetër - psikologjia e perceptimit. Ka shumë receta për pije që mund të zëvendësojë kafe dhe, interesant, të gjithë përbërësit për ta mund të jetë rritur në vend, në kopsht, mblidhen në pyje, në fushë apo blej dyqan perimesh.

Pije kafe me çikore. Lule e bukur blu të çikore mund të gjenden përgjatë rrugëve, në shumë të lira, së bashku gullies dhe kanalet, lumenjve dhe livadhe. Me kalimin e kohës, çikore barishte çelik i zakonshëm nuk e bëjnë vetëm salads dhe ilaçe, por gjithashtu e përdorin atë për të zëvendësuar kafe. Pini kafe me shije të përgatitur nga rrënjët çikore. Për ta bërë këtë ata duhet të aksioneve deri në vjeshtë. Kjo bimë është e mirë për të thahet plotësisht për 10 ditë, dhe pastaj pije rrënjët e shkërmoqet tokë dhe e thatë në hije ose në një tharëse në 70 ° C. Pastaj rrënjët e çikore duhet të skuqura në një tigan deri në momentin kur ato bëhen ngjyrë kafe dhe grij në një mulli kafeje. 1 h.


l. Rrënjët Çikore derdh një gotë me ujë, të sjellë ujë në një çiban dhe vlim për një ngrohje të qetë për rreth 4 minuta. Pastaj të qëndrojë 10 minuta. Në pije e përgatitur nëse e dëshiruar, shtoni qumështin. Pi kafe me shijen e panxhar. Zgjidhni ca flluska të vegjël panxhar kuqe, zhvishem, pres në rende të madhe dhe e thatë në furrë. Panxhar i tharë skuqura të vogla në një tigan. Nëse ju overcook atë, ajo do të shijojë pije e hidhur.
Bluaj panxhar në një mulli kafeje. Dyqan pluhur tepërta si kafe e rregullt. Më shumë kafe gatuaj si edhe me çikore. Pini kafe me një shije të Angjinarja ose karrota.

Shijoni kafe organike mund të zëvendësohet ose Angjinarja morkrovyu. Unë nuk do të përsëris me përshkrimet si pije gatim është vetëm si panxhar kuqe. Pije kafe elb. Pluhur si për shembull "gozhdë elbit" mund të përgatisë veten. Kokërr përzgjedhur elb (thekër) pastrohen nga papastërtitë, larë, të thata dhe të skuqur në një tigan me nxitje të vazhdueshme. Pastaj shkërmoqet kokrra në një mulli kafeje dhe brewed si dhe kafe organike. Në vend të kësaj, ju mund të përdorni elb perla elb. Pi kafe me shijen e lulediellit. Pije është përgatitur nga farat e lulediellit si elbi.

Pini fasule kafe bërë me gusto. Thith fasule në cekët me ujë për disa orë, pastaj pije dhe vlim për 15 minuta, pije dhe e thatë. Pastaj - si në recetë e mëparshme. Pini kafe me një shije të acorns dhe gështenja. Acorns pastër nga lëkura, të ndarë ato në disa copa, i hedh ujë të valë dhe thith 15 orë. Pastaj thatë, skuq pan, bluaj në një mulli kafeje. Në mënyrë të ngjashme, ne mund të bëjë një pije me gështenja (por jo kalë!). Këtu janë vetëm thithës hap mund të hiqej. Pi kafe me shijen e bimëve të tjera. A pije mirë që zëvendëson shijen natyrale e kafesë mund te pergatitet nga nje perzierje e rrënjët ose rrënjët kypreya, pastinak, luleradhiqe, scorzonera, bari gruri, xunkthe.

Parimi i gatimit totzhe rrënjët larë, prerë në copa të vogla, të thata, të skuqur në ngjyrë kafe, dhe kështu me radhë. D. Shijshme dhe të shëndetshme pije kafe mund të jetë i gatuar me fara bamje, manaferrat, kulpër, malit hirit, të egra u rrit. Parimi i marrjes pije nga këto fara - e njëjtë siç përshkruhet më sipër.