Gjëra për të bërë në shtëpi në pushim të lindjes


Që shtatzënisë qenë një kohë të gjatë. Ju keni një pak të mësuar me idenë se së shpejti të bëhet një nënë dhe të menduarit në lidhje me ndryshimet që ndodhin në jetën tuaj. Shumë gra janë në kërkim përpara për fillimin e lejes së lindjes për t'u përgatitur për lindjen e fëmijës. Por kur ata janë në kontroll të plotë sa nuk kanë asnjë ide se çfarë është për të marrë veten. Pikturuar më parë për orë kohë të punës tani është deri në ju dhe varet nga ju se si ju mbani mend atë. Pra, çfarë mund të bëni në shtëpi në pushim të lindjes? Mblidhni pajën për fëmijën. Është e mundur që ju keni blerë tashmë disa gjëra të nevojshme, por, megjithatë, ecin dyqanet e fëmijëve.

Duke marrë parasysh zgjedhjen dhe xhingla të vogël, ju e detyroni veten në një mënyrë pozitive. Dhe baby, ju e dini se nëna ime ndjehet humor të madh. Ju mund të bëni gjëra për zgjedhjen e një fëmijë me burrin e saj, të jetë i sigurt për të përdorur atë. Ajo solli së bashku jo vetëm ti, por edhe të ndihmojë tuaj të zgjedhur një të ndjehen si papës ardhmen. Ju mund të bëni të ndërtimit dhe pajisjet çerdhe apo qoshe fëmijëve. Ju mund të ndihmoni imagjinatën tuaj. Është thënë se gratë shtatzëna duket mënyrë veçanërisht të fortë. Zgjidhni çfarë saktësisht dëshironi. Ajo mund të jetë me ngjyrë letër-muri me karaktere vizatimor qesharake, apo ngjyra të buta pastel.


Zgjedhja mobilje për çerdhe është i madh, dyqane sytë vetëm ik. Çdo gjëra të përshtatshme për mom dhe foshnjen, gjithashtu, nuk do të largohet nga ju indiferent. Merrni kreativitetin. Kjo mund të jetë, për shembull, pikturë, dhe kjo është në rregull, ju kurrë nuk e mbajnë një furçë dhe jo besim në aftësitë e tyre. Në fakt, ne jemi të gjithë karakteristika të talentuar dhe gjatë shtatzënisë fshehura të trupit vetëm fitimin e momentit. Edhe nëse fotot tuaja nuk janë të ngjashme me krijimin e shkollës pasuniversitare të artit, që ju të merrni kënaqësi të veçantë nga të procesit, dhe shqyrtimin e tyre më vonë do të jetë në gjendje të zhyten përsëri në ndjenjën e tyre shtatzënë.

Çmontimit të gjitha arkivat me foto dhe Organizimi ato. Shtëna ndoshta që ju ndjerë i pasuksesshëm, ju tani duket veçanërisht interesante dhe të bukur. Up për foto albume, collages, fotografi dekoroj dhe shenjë. Nëse doni, të mësojnë se si të punojnë me programe të veçanta për përpunimin e imazhit. Tani ka shumë video të dhe tekst mësime për fillestar, hap pas hapi do të shpjegojë gjithë diturinë e programit të përzgjedhur. Bëni një kolazh me fotot e vetë periudhës tuaj ngjizje, e cila mund të shihet se të gjithë rrugën e hap pas hapi zhvillimin e foshnjës. Pasi ju shikoni ato me fëmijën rritur lart.

Është thënë se gjatë shtatzënisë, gratë kanë filluar të perceptojnë dhe mos harroni ku më pak informacion. Kjo sugjeron se truri grua shtatzënë rindërtoi kujdes të vazhdueshëm të fëmijës. Në mënyrë për të mbajtur veten në formë të mirë, të trajnuar qelizat tuaja gri. Për shembull, merrni e gjuhëve të reja të studimit të huaja. Disa shkencëtarë besojnë se fëmija në barkun e nënës mund të mbani mend dhe të përgjigjet në fjalë, duke përfshirë edhe gjuhën e huaj. Përveç njohurive të reja ju mund të gjeni gjithashtu një mënyrë e mirë të fituar lejen e lindjes, në internet është se ka shumë propozime për transfertat në shtëpi. Merrni qepje ose thurje.

Me teknikat më themelor të gjithë mund të përgatisë një prikë për fëmijën. Ju nuk duhet të jetë një ACE, është e rëndësishme vetëm për t'iu qasur gjëra me dashuri dhe pozitiv. Kështu bijtë bërë duart e tyre të xhingla jap fëmija juaj të ngrohtë duart tuaja dhe një pjesë të shpirtit tuaj. Kushtoj vëmendje të trupit tuaj. Tani trupi juaj është ngadalë por me siguri duke u përgatitur për testin e ardhshme të - lindjes. Ndihmojë atë. Ka shumë opsione për edukimin fizik për gratë shtatzëna. Klasa palestër mbahen në klinikën për femra, dhe shumë qendra sportive. Disa metodat e përgatitjes do t'ju ndihmojnë më vonë në lindjen e fëmijës.

Një ide e veçantë për të mbajtur një ditar. Record ai mendonte të gjitha gratë shtatzëna që kanë ardhur vetëm në kokën tuaj. Kjo do t'ju ndihmojë të kuptoni veten dhe të përgatiten për amësi të ardhmen. Me interes të veçantë atëherë ju do të rilexuar pikëpamjet e tyre. Mos harroni një të dashur, më jep më shumë kohë
kujdesen për veten e tyre, leximin e librave të preferuar, duke shikuar filma interesante dhe duke dëgjuar muzikë të mirë. Sepse, ju shihni, pas lindjes ju do të nuk shpejt të jetë e mundur. Gjithashtu provoni një pushim të mirë dhe fle. Ata thonë se paraprakisht jo vidispytsya, por së shpejti ju do të shikoni prapa me zili, në kohën kur ju mund të bask në shtrat derisa të ndalet.

Le të shtatzënisë dhe pushimi i lehonisë do të jetë periudha më e ndritshme dhe të kënaqshme e jetës tuaj. Kjo është një kohë e madhe dhe varet nga ju se si ju kujtua atë. Catherine