Maja Si të dobishme për shëndetin dhe bukurinë


Birrë Secrets bllokim u zbuluan kohë më parë. Këto sekrete të përdorur nga popujt e vendit të Egjiptit të lashtë. Birra në atë kohë posedonte shërim dhe pronat medicinale, dhe studiuar nga shkencëtarët e Romës së lashtë dhe Egjipt. Sundimtarët e përdorur atë si zgjidhja që mbetet jetë të re dhe të gjatë. Në ato ditë birrë ishte luks i madh, dhe i gatuar atë në bazë të maja që bën birrë natyrore e. Sharrat pa filtër e saj, dhe që i dha atij pronat e njëjtë terapeutike të jetojnë pije. Tani nuk shtoni maja në birrë, i hequr atij shërbimeve dhe shërimit. Dhe çfarë është shëndeti maja e dobishme dhe bukuri ne e konsiderojmë në artikull.

Në thelb, ata rriten me tharmet. Ndërsa fillimisht likuid dhe duke kaluar trajtim të veçantë, produkt maja është i tretshëm për trupin e njeriut. Maja gjithashtu mund të aplikohet për qëllime kozmetike. Ju duhet të jenë të tretur në ujë dhe aplikuar si një maskë në fytyrë. Ky mjet i veçantë nga qelizat e vdekura, nënlëkurës yndyrë dhe mjetet për të përmirësuar qarkullimin. Ky lloj i kullimit dhe peels fytyrës. Por ne duhet të kujtojmë se procesi i përtëritje është e dukshme menjëherë, por vetëm pas disa javësh. Si përtëritje të fytyrës mund të duket pimples të vogla dhe skuqjen, duke treguar fillimin e procesit.


Maja është si në kohët e lashta është përdorur si një ilaç popullore në mjekësi. Përsëri, për shkak të pronave të tyre medicinale. Ajo ka kohë që supozohet se produkti është zhytur mirë nga trupi, sidomos traktit digjestiv, përmirësimin gut dhe stomakun. Ata janë të dobishme në ënjtje, enterocolitis kronike, të ndihmojë me aciditet të ulët stomak. Pik veprim i maja, të bllokuar në trup, vjen në rreth një orë, duke përmirësuar funksionin sekretor i stomakut është më e fortë se shumë produkte natyrore rekomanduar. Përdorimi i rekomanduar për gjysmë ore para ushqimit për një muaj.

Rezultati nuk do të marrë kohë. Ata jo vetëm të përmirësuar sfondin e përgjithshëm të shëndoshë por edhe të ndihmojë për të normalizuar peshën e trupit, e cila është veçanërisht e rëndësishme për femrat, reduktimin e aciditetit dhe microflora stomakut. Një fakt interesant në lidhje me maja se 50% janë të përbërë nga proteina biologjikisht të plotë dhe është një burim i fuqishëm i vitaminave B është arsyeja pse ajo është marrë para ngrënies për të përmirësuar thithjen e proteinave dhe vitamina nga ushqimi. Maja është si një burim i vitaminave B, pro-vitaminë D, vitaminë PP.
Por ata gjithashtu gjetën një gamë të plotë të aminoacidet dhe enzimat - peptidases, fruktofuranozydazy, proteazës dhe glucosidase.

Maja që bën birrë është e pasur me selen dhe fosfor. - Pacientët zbehet shenja të lodhjes, normalizes trurin, përmirëson gjumin. - Prania e amino acideve në maja nxit formimin gjakut dhe trajtimin e disa forma e anemise. - Nën veprimin e maja numër në rritje të qelizave të bardha dhe të kuqe. - Stacionet bien flokët, përmirëson gjendjen e lëkurës, oreks normale. - I përfshirë në disa forma të shërimit acarohet në mushkëri. Në 1943, Profesor Blades duke përdorur maja në trajtimin e diabetit, treguan se 10 - 15 gram maja zëvendësojnë 7-10 njësi. insulina. - Antioxidant më të fuqishme që mbron membranat qelizore nga efektet negative të toksinave, rregullon proteina, yndyrë dhe karbohidrate ekuilibër.

- Maja që bën birrë të rivendosur ekuilibrin e florës zorrëve; - Stimulimi tkurrje normale të muskujve, të zvogëluar lodhjen; - Përmirësimi funksionin e trurit dhe prodhimin e energjisë; - Ndihma në sistemet nervor dhe kardiovaskulare; - Përmirëson pamjen e thonjve, flokëve dhe lëkurës. Për shëndetin dhe bukurinë e maja trupit marrin bën birrë dhe suksesin qe arritur. Pra, mos hezitoni në maja apo e dobishme apo jo. Ata janë të dobishme, por pyetja është se ku për të gjetur birrë brewed fine?! Bobryshev Taras,