Misri Si të dobishme të freskëta


Misër - jo vetëm ushqim, por edhe kurë efektive për shumë sëmundje. Ajo "në dyqan" në grurin e tyre të plotë të lartë të elementeve minerale. Qilar i saj i plotë i vitaminave B, C, D, K, PP, dhe magnez, hekur, nikel, niseshte, kalium, fosfor, bakër. Për qëllime terapeutike, të zbatueshme pothuajse të gjitha pjesët e kësaj bime të mrekullueshme, grurë, rrjedhin, stigma, buds veshit mbështjellëse gjethe dhe madje edhe burra që çuditërisht shumë polen të dobishme. Në raftet e dyqane specialiteti mund të gjendet miell misri, niseshte, vaj dhe kokrra sprouted jashtëzakonisht e ëmbël. Healers diturit Lindore kanë gjetur se pjesa më e vlefshme e grurit në luftën kundër cirroza e mëlçisë është rrënja e tij.

Gold kapur shumë indianët dhe Maya ndihmon të kapërcyer shumë Sëmundjet. Për shembull, nëse ju jeni duke vuajtur nga hipertensioni, ju duhet të marrë ekstrakt 1 lugë gjelle miell misri vijim Hidh në enët e vogla, top për të derdh ujë të valë dhe mbush 12:00. Pini këtë lëng, lees nuk zamutyvshy çdo ditë. Dëshironi të pastruar enët nga kolesteroli? Pastaj ju duhet vaj misri! Blej atë litër përditshme dhe për të marrë 2 - 3 herë në ditë për 1 lugë gjelle. Kursi i shërimit merr rreth 3 javë, por nuk e merrni me pasion dhe të bëjë tre javë një pushim muaj dhe pastaj të përsëritur nëse dëshironi.


Gjithashtu ky vaj të dobishme me diabet. Nëse ju keni torturuar urth, atëherë përtypni disa kernelit misri të rinj. Dhe Ndalesa stomak shqetësoj. Nëse trupi juaj kërkon normalizimin e metabolizmit, ajo ndihmon gjeth misri zemrës. Por së pari ajo duhet të jetë e thatë, dhe pastaj të përgatisë një supë të përbërë nga gjeth misri, ujë dhe mjaltë dhe pini atë 2 herë në ditë. Misër do të ndihmojë në luftën për bukuri! Me atë që ju mund të bëni një maskë për fytyrë. Merrni dy lugë miell misri dhe vezë e bardhë, përzierje e tyre, aplikoni një shtresë e hollë për ballë dhe durojnë 20 minuta.

Pastaj pije me ujë të ngrohtë, pastaj të ftohtë. Kjo maskë do të japë elasticitetin e lëkurës tuaj, shlyerjen e mirë për kohën e saj. Në sajë të karakteristikat e tij e misrit është veçanërisht i dobishëm për pronarët e lëkurës me vaj, si ky heq maskën dhe të shkëlqejë me yndyrë. Nuk është çudi të gjithë të njëjtën gjë me zell të madh Nikita Hrushovi në një kohë zbatuar misër në bujqësi Sovjetik. Riktheni për të parë, vetëm për të shpjeguar atë që të gjithë ... Në fund të fundit, ajo mund të ndihmojë për të shpëtuar nga Sëmundjet shumë. Por mos harroni se para se të përdorni secilën nga recetat e mjekësisë tradicionale me një sëmundje të caktuar duhet të konsultoheni me një mjekësore.

Shëndetësor i fortë për ju! Alexander,