Çfarë të bëni nënën në pushim të lindjes


Shumica e nënave të ardhshme imagjinoni lindjes lënë kështu - netë pa gjumë, zhurmat e vazhdueshme dhe kujdesin për fëmijën dhe nuk ka kohë për veten tuaj. Por në qoftë se për të organizuar jetën, gjumin dhe të ushqyerit e fëmijës së tij mund të jetë koha për një shumë të asaj që i mungonte më parë. Për të filluar, ju më në fund mund të fle - dhe asnjë nga ju nuk e bërë fun! Crumbs në 3 muajt në ëndërr zakonisht shpenzojnë 16-20 orë në ditë në moshën 3 muajsh 3.9.15 muaj dhe një vit e vjetër si 13-14 orë. Nga tani e tutje ju mund të kushtoj plotësisht për një të dashur 10 orëve të gjumit. Vazhdimi tema e shëndetit: tani ju mund të organizojë shëtitje të gjata në ajër të pastër, është e nevojshme për zhvillimin e foshnjë, dhe ju do të me siguri e dobishme.

Dhe përveç kësaj, mos harroni, apo të gjatë ashtu si kjo?
? Rohulivalis jashtë? Shtëpi, punë, kolegj, shumë rutinë e përditshme - ndoshta për herë të fundit këtu kështu që qenë vetëm jashtë në kohë e shkollës! Nëse është kështu, atëherë ju absolutisht nuk kanë asnjë ide se çfarë të bëni për të nënës sime në pushim të lindjes? Asgjë - ne do të them! Pushimi i lehonisë - një mundësi e madhe për të edukuar veten. Ndoshta ju u menduar gjatë tërheq anglisht apo gjermanisht, për ta bërë dhe ndoshta francez? Ajo do të pastrohen deri në njohuritë tuaja të historisë, për të kujtuar klasike e madhe, apo ndoshta ju do të donte për të mbushur në disa boshllëqe tjera në dijeninë tuaj.


Ndoshta për punën tuaj është e dobishme të zhvillimit kontakt të shtypur? Ndoshta ju do të gjeni një profesion të ngjashme që do të sjellë përfitime të mira. Sidomos zhvillimi i internetit modern lejon konfiskuar më çmim të ulët dhe efikasitet. Së fundi ju mund të bënit veprat! Përmend e talenteve dhe hobi e tyre! Qepje, thurje, qëndisje - dhe fëmija juaj është e plotë të origjinale, obnovok copyright! Vizatim - Pick up brushat, ngjyra, tregoni se çfarë ju mendoni tani, të tregojnë emocionet e tyre që shkaktojnë lumturinë tuaj! të kapur atë! Një foto e fëmijës tuaj mund të jetë gjithashtu shumë origjinale të hartuar një album të bukur, janë përgjithësisht vend për imagjinatë - collages, captions foto, komente.

Fëmija juaj i denjë i përrallave më simpatik them se duke përdorur teatrit të kukullave, krijuar nga ju. Idetë e tilla, ka kaq shumë! Me kreativiteti mund t'i atribuohet marrë pjesë në konkurse të ndryshme, numri i të cilëve në mijëra, dhe me një shumë tërheqës çmim. Kush tjetër por një nënë mund të tregoni histori shumë të gjallë që përfshin thërrimet e saj, dhe madje shtoi një fotografi pak. Vetëm nëna mund të bëjë histori më origjinale dhe të mirë. Çështje më vete - është e promovime dhe fushata - mbledhë kapele të ndryshme, kavanoza, shishe, upakovochky - automatikisht dhe llojet e ruajtura të ndryshme të peshqir, kriklla, çanta ngarkesë, cadra, dhe ju mund të caktoni një udhëtim familjar, sidomos natën e Vitit të Ri?!

Leja e lindjes është gjithashtu një nga të kohës më të suksesshëm në mënyrë që të bëjë figurën e tyre, zakonisht pas shtatzënisë, për fat të keq, nuk ndryshon për të mirë. Më efektive është pishinë, duke luajtur në palestër, studio valle. Por ne duhet të jemi shumë të kujdesshëm - load normalizuar marrin parasysh këshillën e mjekëve. Megjithatë, gjithsesi, por shumicën e kohës që ju do të kaloni të natyrshme në shtëpi mund të jetë me vlerë të diversifikuar dhe të përfitojnë nga kjo situatë? Një renovim i përgjithshëm kërkon shumë para dhe përpjekje, por e brendshme është ndryshim shumë i vërtetë. Korrigjoj mobilje, duke ndryshuar perde, duke shtuar lloje të reja mund të shtoni eksperienca të reja pozitive.

Ju gjithashtu mund të organizoni një restorant të vërtetë në shtëpi! Qëndro kuzhinier nivel më të lartë dhe për të krijuar një kryevepër kuzhinës që nuk gjendet edhe në restorantin më të shtrenjtë. Edhe në shtëpi, ju mund të organizoni PS-qendër, të marrë një dush Kleopatra bërë gati scrubs tuaj të preferuar masochku. Mos harroni manikyr, pedikyr, prerje flokësh. Për disa arsye, gratë shpesh gjatë lejes së lindjes harroni të kujdesen për veten e tyre, duke përmendur faktin se ajo është ende ku të shkojnë, por njerëzit gjithmonë duhet të shohim se ju jeni më të bukur! Shumica e nënave shpesh kanë mungesë e dialogut banale. Ata janë të etur për të punuar, sepse ata mërzitem duke folur për pelena dhe pelenë.

E pra, ajo është mjaft e natyrshme, kështu që nuk e harrojmë për miqtë tuaj që ju ndoshta nuk e keni parë, ose të bëjë ato të reja. Zhvillimi i teknologjive moderne të internetit ju mund të ndihmojë në këtë lehtë, forume, chat dhoma, social networking. Në përgjithësi, ju jeni të sigurt për të gjetur diçka për të bërë në pushim të lindjes! Gjëja më e rëndësishme është dashuria! Fëmijët duhet të zhvillojnë dhe të rriten - sepse ky fakt dhe duke pasur parasysh lindjes largohen. Bobryshev Taras,