A mund të ngjyroset flokët tuaj ndërsa në gji


Gjatë ushqyerjes me gji, shumë nëna të reja shqetësohen në qoftë se ju mund të ngjyroset flokët tuaj gjatë dhënies së gjirit, ajo nuk do të dëmtojë fëmijën? Është e njohur se ngjyra popullore flokëve përmbajnë kimikate që mund të shkaktojnë reaksione alergjike në nënën dhe fëmijën. Pas lindjes, trupi i gruas është duke përjetuar një të vërtetë "shpërthim hormonal", reaksionet kimike të ndodhë në atë ndryshe sesa para shtatzënisë. Duke ditur këtë, shumë nëna të reja të pushojë të përdorin grim, duke përfshirë edhe ngjyra, edhe pse regrown shkaku rrënja e flokëve të tmerrit heshtur. Nga kjo mund të jetë depresioni, ndjenja e pasigurisë.

Kjo situatë e dëmshme për shëndetin e grave, dhe në këtë mënyrë dëmton fëmijën. Prandaj, në qoftë se keni nevojë për të ngjyrë apo ngjyroset flokët regrown rrënjët e tuaja, ju e dini - kur gji mund të ngjyroset flokët tuaj. Për të minimizuar dëm për shëndetin e nënës dhe fëmijës, masat e sigurisë errësirë ​​follow: * Mundohuni të ngjyroset flokët tuaj gjatë gji me gji një fëmijë, duke shmangur marrjen e bojës në lëkurën e kokës. Ngjyrat e flokëve disa rrotë e vogël tjerrje me një furçë. Pastaj kimikate nga bojë nuk ka marrë në gjak dhe nga atje në qumështin e nënës. * Po aq e rrezikshme është një amoniakut dhe substancave të tjera të paqëndrueshme që përbëjnë ngjyrat.


Thithja e avujve, ata hyjnë në mushkëri, dhe nga atje në gjakun e femrave, pastaj qumësht. Prandaj, ngjyrë më e mirë e flokëve në dyqane të posaçme, dhe pas procedurës më të gjatë të ecin në ajër të pastër. * Pas ngjyros flokët para se të ushqyerit pjesë ztsidit e parë të qumështit. Atëherë ju mund të ushqyer fëmijën pa u brengosur për shëndetin e tij. Para se të blej bojë dhe bojë flokët tuaj, mos harroni se në nivele të ndryshuara hormonale, duke rezultuar ngjyra e flokëve mund të jenë të lehta ose të errët se normale. Kjo duhet të konsiderohet kur zgjedh një ngjyrë. Nëse ju jeni ende të shqetësuar për shëndetin e fëmijës nëpërmjet të flokëve ngjyrë të përdorimit të sigurt ngjyra natyrore.

Për këtë qëllim ju mund të përdorni këna, Basma, shell arre gjelbër, infuzion guximshëm letër e hollë, çaj infuzion. Ato ndihmojnë për të ngjyroset flokët e mi një kafe të errët, kafe, shtoni artë qepë, kuq pak ngjyrë. Për t'u ngjyrosur flokët e zezë përzierje këna në mënyrë të barabartë dhe Basma. Përhapur një sasi të vogël të ujit të nxehtë dhe të aplikojnë slurry për të pastruar flokët. Del me të larë pas një ore. Për gështenjë flokët copëtuar 0,5 c. arra jeshile, shtoni 25 gram shap blerë në farmaci, përzierje. Në përzierje derdh 70 ml vaj perimesh dhe 50 ml ujë.

Sillni përzierje në një çiban, i ftohtë dhe të zbatohet në furçë flokësh. Shpëlaj me ujë të ngrohtë pas 40 minutave. Për të ngjyros flokët në një ngjyrë të artë të përgatisë infuzion me lule kamomil. Për këtë gjysma lule filxhan të mbushur 0,5 litra ujë të valë. Përfundojë dhe le të ulen për një orë. Strain dhe fshij flokët të pastër larë. Pas ngjyrosur larë flokët kamomil është e nevojshme. Nëse jeni duke përdorur për të veshur curls, permanent zëvendësojë gdhendje moderne apo biozavivki sigurtë modës. Një valë e tillë e sigurt, miqësore me mjedisin, të bukur. Ata në mënyrë të sigurtë mund të përdoret për ngjyrosje flokët e gjatë të ushqyerit me gji.

Për shëndetin dhe bukurinë e flokëve pranga janë të preferuar gjithashtu. Ata nuk e shkatërrojnë strukturën e flokëve, duke plotësuar ato me proteina dhe për të përmirësuar pamjen. Grua e bukur, nuk do të jetë në depresion! Pini vitamina për fëmijë në gji, ecni në ajër të pastër, të relaksoheni më shumë. Të kujdeset për veten, përdorni kozmetike natyrore dhe ngjyrat e flokëve me ngjyra natyrore. Është e të gjithë të rritur shpirtrat tuaj, dhe në këtë mënyrë do të përfitojnë vetëm fëmijën tuaj. Shpresojmë se ne do të gjeni përgjigje për pyetjen: a është e mundur kur gji ngjyroset flokët tuaj? Të jetë i shëndetshëm, i bukur dhe i lumtur! Svetlana,