Është e dobishme për të përgatitur ushqim dhe janë


Në kohën tonë prosperiteti treg dhe madhështi e ushqimit shumë të shtyrë disi në sfond enët amtare ruse dhe enët. Kështu, "djathë" dhe "Big Mac" është shumë tastier sesa qull, përveç që kohë më parë duhet të mendoni se si ato janë të dëmshme për trupin. Sa është thënë dhe shkruar se ngrënia e tyre të fëmijërisë sjell vetëm slagging trupin, dhe nganjëherë të stomakut ulcerat. Sigurisht, jo ulçerë më e zakonshme, dhe çrregullime të ndryshme të stomakut, mëlçisë, tëmthit apo pankreasit ... E mirë për të ngrënë qull në mëngjes ... Sipas urtësisë Lindore, madje i detyruar dietë, e përbërë nga disa drithërave dhe perimeve nayzatyatishi të kuruar sëmundjet e zorrëve, dhe normalizes peshën poshtë të gjitha organet e brendshme, pastron fytyrën, lëkurën, tretje më të lehtë.

Por bollgur është e mirë për të gjithë? Le të përballen me atë. Oats. Oats në pikëpamjet lindore të prirur për thatësi, fixes, shkrin, e mban substanca në trup. Ajo është e mirë për organet torakal, kollë. Por ajo ka disa disavantazhe - vështira në stomak, është e vështirë dhe i ngadalshëm për të tretet, krijon gazra që e ka rregulluar uthull, vaj ose limon. Bollgur përmban vitaminë H, përmirëson shëndetin dhe lëkurës kusht. Dhe për shkak të nutritionists tanë besoj se ajo është - një bukuri qull dhe gjithashtu më ushqyese e të gjitha drithërave. Mel. Millet - ftohtë dhe e thatë, e bën trupi i fortë, por një kohë të gjatë për të tretet.


Që nga ajo është e yndyrna më shumë kalori. Në mënyrë të ngjashme, është më mirë për të shtuar sheqer, qumësht ose halva. Zier mel qumësht i dobishëm për njerëzit me gjak të tepërt dhe të prishur "çështje e lagur." Pronat e dobishme e miletit qull, nënvizoi mjekët orientale, nutritionists konfirmuar sot. Dhe akoma, si ajo furnizon trupin e fluori kalaja për dhëmbët, magnez përditshme për punë produktive dhe hekur për çehre të shëndetshme dhe qarkullim normal. Fig. Rajs - përmirëson njerëzit ngrohjes lloj të nxehtë dhe të ftohtë ato me natyrë të ftohtë. Ajo përmirëson shëndetin, ofron shumë vite të jetës. Generate gjumë të mirë, heq etjen, ndalesa diarre, jep plotësinë e trupit, ndihmon në sëmundjet e fshikëzës dhe veshkat, përmirëson çehre.

Figura endows trupit karbohidratet komplekse dhe përmban vitamina B1 (thiamine), B2 (riboflavin), B3 (niacin) dhe vitaminë B6! Fasule. Fasule - pastron, shkrin, drejton urinës për një kohë të gjatë për të tretet, inflates bark, gjoks dhe zbut dritën, jep plotësinë e trupit. I tepërt i saj shkakton ëndrra të këqija. Por këto mangësi janë eliminuar xhenxhefil, mustardë, piper i zi, qimnon. Megjithatë, në qoftë se fasule të shtoni uthull, mjaltë, kanellë dhe mustardë, ajo mund të shkaktojë të përzier. Këto prona e fasule ofron përbërjen e tij kimike. Ai përbëhet nga një e treta e proteinave, dhe përveç kësaj është i pasur me vitamina të grupit B, C, PP dhe E përmban kalium, hekur, zink, bakër, fosfor, squfur, është silic, limoni, acid malik dhe madje insulinë!

Pra, nëse ju doni të kontrolloni nëse një i dobishëm hani qull çdo ditë, nga nesër në mëngjes futur atë në dietën tuaj të përditshme! Ndërkohë, gatuaj qull që nuk është e vështirë: ju duhet të zgjidhni nga drithërat e të gjitha mbeturinave të, lani me ujë disa herë.
Tjetra ju do të duhet të trashë-mur pan dhe rreth një orë e kohës së lirë. Shumë qull për ngrohje të ulët ndërsa nxitje kuzhinier 15-20 minuta. Më shumë për shije të vënë një gjalpë pak, hiqni nga të nxehtit, të mbuluar me një kapak për një tjetër gjysmë ore. Tani vetëm lënë të vendosin për veten e tyre çfarë drithëra ju të zgjidhni ... ndoshta 2-3 kokrra që ishin të dobishme?

Alexander,