A është e dobishme lëngje të freskëta, recipes


Tashmë nuk është sekret se kur perime në rritje dhe fruta të përdorur plehrave të ndryshme që mund të vendosen në to, duke ndikuar negativisht në trupin tonë. Është e njohur se substancat e dëmshme të grumbulluar në inde. Kur squeezing lëng, ne prodhojmë lirimin e elementeve që e bën helm qëndruar fibër lidhur. Kështu, lëngje fllad-shtrydhur përmban të gjitha të ushqyesve nga fruta dhe perime, duke mbetur i lirë nga kimikatet. Prandaj preblenie lëngje të përgatitura në mënyrë të pavarur ju lejon të kontrollit të cilësisë në çdo fazë. Dhe përveç kësaj prani konstante në dietën e tyre siguron përfitime të konsiderueshme për shëndetin tonë.

Në fund të fundit, trupi i njeriut është konsumi shumë i rëndësishëm i vazhdueshëm i frutave dhe perimeve. Si lëng frutash të dobishme? Ajo ka një efekt pozitiv në njerëz të shëndetshëm, dhe veçanërisht i domosdoshëm për Sëmundjet e ndryshme.
Përse? Ata kanë një përmbajtje të lartë të mikroelementeve, vitamina, kripëra, acidet organike dhe bio-stimuluesve. Është e pamundur të imagjinohet një dietë të plotë dhe të duhur të ekuilibruar pa vete fruta dhe perime. Lëngjet e freskëta janë në gjendje për të përmirësuar metabolizmin dhe aktivitetin enzimë, dhe të ketë një efekt tonik, e cila ndikon traktit digjestiv dhe tretje.


Sipas hulumtimeve nga ana e konsumit të vazhdueshëm të fruta dhe perime, lëngje dhe fllad-shtrydhur, mund të ndikojë pozitivisht të gjitha organet dhe proceset në trupin e njeriut. Ata jo vetëm të bëhet një burim i madh i vitaminave dhe mineraleve, por edhe të na sjellë acide organike, komponimet pektin, shije dhe vajra esenciale. Lëng Treatment - ajo është shumë e natyrshme dhe proces i natyrshëm. Ata janë pothuajse të gjitha vitaminat - B1, B2, B6, C, A dhe E. Në përmbajtjen e vitaminave dhe mineraleve të gjitha frutat dhe perimet janë të ndarë konvencionalisht në tre grupe: grupi i parë përfshin -për ato produkte ku larta në vitaminë B2, A dhe C dhe minerale, fibra dhe sheqer.

Ky grup mund të përfshijnë limon, portokall, grejpfrut, manaferrat, gooseberries, luleshtrydhe, currants, majdanoz, raspberries, speca dhe lakër. -Të grup i dytë përfshin ato perime dhe fruta, të cilat kanë një vitaminë C, carotene, sheqer, fibra dhe minerale. Ajo karrota, kungull, kajsi, domate, lakër Bruksel, pjeprat, preshtë, piper i kuq, bizele të njoma dhe bishtaja, majdanoz dhe hirit. Grupi i tretë përbëhet prej atyre ushqimeve që nuk janë aq të pasura me vitamina dhe minerale ne, por komponentët e tyre janë të tretshme në ujë dhe të ketë një efekt pozitiv mbi metabolizmin e trupit tonë.

Këto përfshijnë panxhar, kastravec, selino, qepë, radishes, mollë, dardha, rrush, qershi dhe kumbull. Unë mendoj se askush nuk ka asnjë dyshim lëngje të dobishme ose të freskëta, receta, tani le të shohim. Në mënyrë që të ruajë vlerën ushqyese dhe medicinale të frutave dhe perimeve në lëngje fllad-shtrydhur, është e rekomandueshme që të ndjekin disa rregulla: -Retelno zgjidhni produktet që do të përdoren për të riciklojnë - hedhin sipërfaqe bajate, pak kalbur dhe të dëmtuar. Frutat dhe perimet -Vybrani shumë tërësisht shpëlarje me ujë të rrjedhshëm. Kushtoj vëmendje të veçantë për rrënjë hequr krejtësisht nga toka e tyre.

Ne rekomandojmë përdorimin e një furçë të ngurtësinë afatmesme. Produktet -Rekomenduyetsya Recycle në lëkurë, por në qoftë se kjo nuk është e mundur - të prerë thikë të saj shumë të mprehtë si të hollë të jetë e mundur. -Pas Perime Pastrimi duhet të shpëlarë shpejt dhe peeled larë fruta padëshirueshme. Kjo çon në humbjen e substancave të vlefshme. Produktet Processing rekomandohet të jenë së bashku vetëm para përdorimit. Kur sokoterapiyi treguar futje e përditshme e të paktën 600ml lëng çdo ditë. Por nuk do të detyrojë trupin tuaj - pini sa më shumë që ju doni, dhe përfitimet e saj nuk janë të gjatë për të pritur. Sa më të mirë për të përgatitur lëngje të freskëta në shtëpi?

Shkencëtarët thonë se edhe pse aktualisht ka receta të ndryshme, por më e mirë heqës lëng është një centrifugal ose Centrifuge. Kjo ju lejon të ekstrakt lëng tre te katër herë më shpejt se përmes shtypit ose nga njomje me transfuzion. Ai është më pak e ekspozuar ndaj oksidimit dhe nuk humbasin pronat e të dobishme. Nëse shtrydhur nga lëng shtrydhëse frutash e perimesh centrifugale - sasinë e flavonoids në të do të jetë tre herë më të mëdha, dhe leykoantotsianiv 10 herë më shumë se lëng nga nën shtypit. Gjithashtu në rastin e parë, lëng do të përmbajë më shumë tul, që është shumë e dobishme për trupin.

Pas squeezing lëng duhet menjëherë të marrë. Nuk është e nevojshme për të ruajtur, madje edhe në frigorifer. Së pari, ajo ndikon në strukturën - zvogëlon numrin e lëndëve ushqyese. Dhe së dyti, lëngje të shpejt të fillojnë fermentimi dhe dëme jo reflektuar menjëherë në shije fllad-shtrydhur. Catherine


Lini ju lutem komentin tuaj poshtë! Është e rëndësishme të dini opinionin tuaj!