Është efekti i çajit për humbje peshe


Shumë gra të hahet në mënyrë të shkujdesur dhe me asnjë kohë në palestër, palestër apo formësimin, duke u përpjekur për të parë figurat e tyre duke përdorur çaj për humbje peshe. Dhe duke pritur efekt të shpejtë, filloni të pijshëm ajo intensifikuar doza. Duke pasur vendosur, prandaj, të përdorë çaj për humbje peshe, ajo është konsideruar vlerë, dhe në qoftë se rezultatet që ju merrni nga to, të cilat presin? A ka ndonjë efekt i çajit për humbje peshe, e përgjithshme? Një pyetje e çuditshme? Po! ... Po, të gjithë është se çaji për humbje peshe nuk është në gjendje për të hequr dhjamin. Pra, paketimin e çajit për humbje peshe nuk është emër mjaft i saktë. Efekti më i madh i saj - pastrim, e cila natyrisht të çon në humbje peshe, por për shkak të veprimit diuretik dhe laksativ e bimëve në çaj.

Di të masë! Hollim çaj është e rrezikshme. Duke pirë çaj për humbje peshe fillon të ndodhë shpejtë humbje peshe. Por ky efekt afatshkurtër dhe në këtë mënyrë tregon humbjen e lëngjeve të trupit. Por, përdorimi i zgjatur i diuretics dhe laxatives, e cila është çaj për humbje peshe mund të çojë në efekte të pakëndshme. Përse? Dhe është e thjeshtë: për shkak të humbjes së vazhdueshme të lëngjeve, ekuilibër electrolyte është i shqetësuar atë, dehidratim ndodh. Përveç kësaj, me "toksina" dhe "skorje" dhe ju humbni substanca të rëndësishme për trupin. Ky konsum çaj në mënyrë të pashmangshme do të çojë në një rënie në nivelet e kaliumit të gjakut që shkaktojnë jo vetëm pamjen e dhimbje të barkut, por dëmtim të rëndë renale.


Simptomet e mungesës së kaliumit në gjak janë: dhimbje barku, dhimbje të muskujve, ënjtje, çrregullime kronike të zorrëve, vitaminë mangësi, lodhje, të shkurtër por të shpejtë humbje peshe. Një rrezik tjetër përbën një çaj për humbje peshe - shfaqjen e varësisë fizike dhe psikologjike. Kështu që shumë gra të marrë një kohë të gjatë spastrimit TEAS janë të paaftë për t'i braktisë sepse trupi i tyre disaccustomed produkteve të ekranit të pandihmuar. Por këtu mjekësi tradicionale vjen në shpëtim, sepse në arsenalin e saj janë droga të normalizuar aktivitetin e zorrëve. Hollim çaj i dobishëm. Unë mendoj paragrafët e mëparshme të tekstit e ka qetësuar shumë kokat e nxehta që duan për të pirë çaj një paketë ditë për të përshpejtuar humbje peshe dhe kështu që është koha për të thënë se, në dritën e këtyre efekteve negative të çajit për humbje peshe, si ajo nuk duhet harruar njëherë e përgjithmonë !

Vetëm të jetë me shumë kujdes ndiqni udhëzimet e dozimit dhe pranimin dhe, ende, të mësojnë për të dalluar çaj të vërtetë me cilësi të lartë nga falsifikimi. Dhe gratë që janë mbipeshë, unë do të thoja se shumica e tyre shpesh vuajnë nga mbajtjes fluide dhe kapsllëk, kështu çaj me një diuretik i butë dhe ndikimin laksativ vetëm të ndihmojë ata.
Shënim. · Ajo duhet të jetë menjëherë vuri në dukje se spastrimit çaj mund të jetë vetëm një shtesë në programin tuaj humbje peshe, jo pjesë kryesore. · Blej çaj në farmaci, jo "në dorë" për të mbrojtur veten kundër falsifikimeve! · Por ndërsa lexoni me kujdes paketimin. Ajo duhet të jetë i gjithë informacioni i nevojshëm në rusisht: lidhjet me certifikatë shëndetësore, emrin dhe adresën e prodhuesit, listën e plotë të komponentëve, datën e skadimit, contraindications, efekt farmakologjik, rregullat e pranimit (shih shembull anti-klikuar një herë me butonin e majtë të miut mbi imazhin për të kjo artikull).

Por nëse "çaj" dhe premtimet për të pastruar trupin dhe "djegur dhjamin", dhe trajtimin e sëmundjeve të 10-20, dhe në qoftë se ajo është "e mirë për të gjithë", dhe një tjetër stabilizant që përmbajnë, flavorings ose kimikate të tjera, nga e saj pritja ju jeni të ngjarë të merrni vetëm telashe. Mendoni shlyerjen çaj për ju nga toksina, që ka përbërë "kimi", siç do të djeg yndyrë në qoftë se ju e dini se është shumë e shumë për të, dhe se si të trajtojnë sëmundje kronike dhe në këtë mënyrë do të jenë të dobishme për të gjithë? Përveç kësaj, ju duhet të lajmërojnë dhe kushtet e pranimit, "vetëm përdorni gjysmë një paketë për pritjen", "disa herë në ditë", "vazhdimisht për disa muaj."

Marrja e çaj për humbje peshe në shtëpi. Merrni 50 gram blu gentian, Harrow me gjemba, lule dhe gjethe, Yarrow dhe Hypericum, kone hop dhe gjethe delli. 2 tbsp. l. përzierje dhe 1/2 limon krijoj 600 ml ujë të zier kohët e fundit çdo ditë dhe pini 75 gram supë që rezulton deri sa ajo është e përfunduar. Kjo nevojë bimor për të pirë një gotë para mëngjes dhe darkë. Mix 10 gram gjethe nënën dhe njerka dhe thupër lë me 80 gram gjethe ferrë. Hidh përzierje ujë të zier kohët e fundit në shkallën prej 01:20, ngrohjes në një banjë me ujë nën kapuç, 15 minuta, të ftohtë dhe filtër.

Mix (3: 2: 3: 1) lë hithër, gjethe nenexhik, leh dhe rrënjët calamus buckthorn. 1 tbsp. l. krijoj përzierje 1,5 gota e ujit të zier kohët e fundit, thith 4 h. dhe pastaj filtër për të pastruar infuzion. Pini 30 minuta. para ngrënies 1/2 filxhan tre herë në ditë. Hollim TEAS kundërindikuar në dobësimin e përgjithshëm të trupit gjatë shtatzënisë dhe laktacionit, urolithiasis, një rëndim të sëmundjeve të traktit gastrointestinal. Unë mendoj se u bë e qartë se efekti i çajit për humbje peshe - është vetëm një që ju do të presin - vetëm një të arsyeshme kërkesën e saj.