Pimples kuqe të vogla në kruarje të trupit


Çdo Body arsim të pakëndshme, madje edhe në qoftë se ajo nuk sjell siklet. Sa për ndonjë akt në lëkurë, të cilat janë gjithashtu të shqetësuar dhe - qerren, sëmundje lënduar, kruarje - ato shkaktojnë shqetësime të kuptueshme. Çfarë mund të jetë pimples të vogla të kuqe në trup, ndërsa ende kruar? Shkaqet skuqje e lëkurës që janë parë ndonjëherë si pimples të vogla të kuqe ose seri fytyre dhe i shoqëruar nga një ndjenjë e kruarje përfshijnë: - Alergjia (ndonjë shkak): A) dermatosis alergjik B) Në ekzema) koshereve -ukusy insektet (mushkonja, bugs, pleshtat, morrat) -korosta. Alergjik dermatosis - një lloj i alergji për një alergjen të veçantë.

Kjo është manifestuar nga skuqje e lëkurës, e cila me kalimin e kohës formuar pimples të vogla, blisters. Ata mund të ia plas, duke lënë defekte të lëkurës, peshore dhe kore. i nxituar është e stacionuar në pikën ku lëkura është në kontakt me alergjen. Megjithatë, ajo nuk është një sëmundje të njëjtin vend, dhe gjithë reaksioni trupi të një prekja. Pra, teorikisht e mundur në një skuqje të lëkurës kudo. Ajo është shoqëruar me një kruarje të fortë që mund të shkaktojnë edhe shqetësime gjatë gjumit. Pas ekzaminimit nga një mjek dhe të identifikojnë alergjen është zgjedhur trajtimin e duhur. Ajo përfshin terapi desensitizing dhe dietë.


Nuk është e rekomanduar për të trajtuar mjetet juridike popullore dermatosis alergjike. Gjithashtu pimples të vogla mund të sinjalizojë ekzemë. Kjo është një skuqje të lëkurës jo-ngjitëse akute ose kronike. Një arsye për ekzemë - alergji, skuqjen edhe përkeqësuar gjatë stresit fizik dhe emocional. Ka disa lloje të ekzemë, në varësi të natyrës dhe vendndodhjen e saj. Besohet se ekzemë nuk mund të jenë të infektuar - kjo është rezultat i një predispozicion gjenetik. Diagnozë të saktë mund të bëjnë vetëm dermatolog të kualifikuar, i cili është emëruar gjithashtu dhe të trajtimit regjim. Shkaku i puçrra të vogla kruarje karakteristike dhe koshere mund të jetë.

Kjo mund të jetë një reagim i pavarur për një alergjen apo manifestim të ndërlikuar të një sëmundje. Nuk është një forma akute dhe kronike të urtikaria. Forma akute zakonisht shkon larg brenda një ditë apo disa ditë, por për formën kronike është karakterizuar nga rifillimi korrente. Në pacientët me një formë kronike të skuqjen janë në dispozicion për herë të përditshme gjatë. Urtikarie akute është trajtuar alergjen përcaktuar kryesisht dhe kontakt off me të. Për trajtimin e formave kronike duhet të jetë provim më i plotë. Ndonjëherë pimples kruar nga pickimin e insekteve. Ajo mund të jetë që ju vijnë nën sulm mushkonja.

Në këtë rast, kafshon itchy dhe të shpejt të katandiset në asgjë - ju thjesht nuk përpiqet për të krehër tyre edhe më shumë - ajo vetëm do të përkeqësojnë foto. Hiq kruarje nga pickimi i mushkonjave do të ndihmojë në Këln, rozim `YATE freskëta gjethe nenexhik dhe qershi. Nëse Arsyet ishin bedbugs kafshoj - kafshoj si një xhungë të vogël që itches ose djegieve.
Shumica e kafshon bedbugs mund të pësojë gjatë udhëtimit, ju duhet të qëndroni në hotele dhe apartamente me qera. Gjetja mete kafshon - Të lahen normale kafshimin me sapun dhe ujë, bashkëngjitni akull, antihistamines përdorimit ose krem ​​të veçantë nga kruarje.

Të jenë të kujdesshëm - me të mbërritur në shtëpi dhe të shkundur tërësisht të larë të gjithë rrugën, bugs mund të mbijetojë pa ushqim për rreth një vit. Gjithashtu e ngjashme me pimples dhe kruarje të shoqëruar nga reagimet morrat e saj. Ata mund të jenë të ndryshme në natyrë dhe ata mund të vini deri diku - në publik, kur kanë të bëjnë me njerëzit e infektuar. Pas identifikimit morrat apo larvat e tyre - therrizat - duke u trajtuar. Ju duhet për të përcaktuar llojin e parazitëve dhe trajtoni ata kompleks për të shkatërruar individët e vërteta dhe larvat e tyre. Nëse ju dyshoni se ju jeni kafshuar nga mushkonjat ose ndonjë insekt tjetër - kontaktoni mjekun tuaj.

Shumë insekte janë vektorë të sëmundjeve të ndryshme që nuk janë gjithmonë i shërueshëm nëse ajo nuk fillon me kohë. Nuk është një tjetër arsye që mund të shkaktojë skuqjen e pimples si të vogla se kruar - një puçërr me qelb. Ajo është konsideruar një sëmundje e zakonshme. Quajtur zgjebe parazit - mite kruarje. Ajo mund të infektohen përmes kontaktit të ngushtë me personin e infektuar dhe duke përdorur gjëra të kontaminuara - kombinezon, peshqir, etj Pas infektimit me shfaqjen e simptomave mund të marrë disa javë. Lëkurë puçrra shoqëruar me kruarje të fortë që është më keq gjatë natës. Pas diagnozës laboratorike të trajtimit të sëmundjes është përshkruar.

Shpesh ajo përfshin pranimin akaricide agjentëve (parasiticide) sqarojë burimin e infeksionit, dezinfektimin e detyrueshme të veshjeve, në shtrat, etj Në çdo rast, me formulimin e faqen tonë të internetit www. rasteniya-lecarstvennie.ru mendoj se në qoftë se ju papritmas gjeti një pimples kuqe, të cilat janë të gjitha të shoqëruara me kruarje - alternativa më e mirë për ju do të jetë këshilla e një dermatolog të kualifikuar. Brandy,