Njolla të kuqe në mollaqe të rritur - Shkaqet, Trajtim


Gjithkush dëshiron që të duken më të rinj, sexier, më tërheqëse në sytë e të tjerëve. Kur vizituar banjë publike, pishinë apo ndërsa zbutës në det shpesh ne oholyuvatysya në prani të të tjerëve. Burrat dhe gratë shohin lakuriq njëri-tjetrin. Përsosmëri trupor edhe trupi më i bukur dhe i trajnuar pre gjendjen e dobët të lëkurës në pjesët softest. Pra them sot për atë që vjen nga një skuqje të lëkurës të kuqe në mollaqe të rritur - shkaqet, Mjekimi, gjithashtu prek më. Çfarë është një "i nxituar"? Rash quajtur njolla të kuqërremta, ulcerat, nodules, pimples, etj

Manifestimet lëkurore numërohen më shumë se tre, të cilët ishin të dy në një sipërfaqe prej 5 centimetra katrorë. Skuqjen e lëkurës mund të rezultojë nga vetë-manifestimin e sëmundjes lëkurës apo simptomë e infektimit apo sëmundjeve metabolike, dhe - alergji. Arsyet për të cilat pops skuqje të lëkurës në mollaqe? Rajoni gluteal përgjithmonë i fshehur në rroba, sidomos në dimër. Kur puna i ulur, ngarje automjete, për të mësuar në shkollë dhe personit institutit ekspozon mollaqe ekspozimit të vazhdueshëm të ngrohjes në sipërfaqen e lëkurës prodhuar patogjene që race e mrekullueshme dhe prodhojnë pimples dhe pustules.


I nxituar në këmbët dhe mollaqe - është formë goxha të padëmshme e skuqje të lëkurës. Dhe kjo mund të trajtohen në shtëpi. Rregullat e Mirësjelljes për skuqjen e lëkurës Gjetja e një skuqje të lëkurës në mollaqe, trajtimi i tij duhet të fillojë me një vizitë në një dermatolog. Pas një skuqje të lëkurës në mollaqe mund të jetë një shenjë e një numri të sëmundjeve të rënda të lëkurës, sifilizi reaksionet alergjike akute e eritemë u ngrit për t'u larguar. Nëse mjeku juaj pajtohet që rasti në një rënie të vogël në imunitetin e lëkurës dhe për të konfirmuar trajtimin e rekomanduar në shtëpi, ju mund të vazhdojë me procedurat e brendshme. Megjithatë, kontrolloni me mjekun tuaj nëse ju duhet të marrë një kurs të injeksioneve intramuskular vitaminës B2 dhe B6, si dhe vitamina të trajtimit shtojcë A dhe E në formë të naftës brenda.

Si për të kuruar skuqje sciatic në shtëpi? Së pari, ju duhet dush dy herë të përditshme me sapun fëmijë. Në skuqje akut nuk mund të përdorni pastrim, sfungjer dhe anti-celulitin krem. Pas larjes, fshij zonën me pimples të dobishme me një shtupë pambuku zhytur në alkool apo alkoolit salicyl tretësirë ​​të Calendula ose CHLORHEXIDINE. Ju gjithashtu mund të përdorni drogë "Myramistin." Mbi lëkurë të pastër dhe të thatë e mollaqe mund të aplikohet me një maskë natyrale posedon tharje dhe veti antibacterial. Për shembull, përzierje argjile blu ose të bardhë me një lugë çaji vaj të nenexhik.

Maskë për të mbajtur tharje, pastaj pije me ujë të ngrohtë. Shpejt të përballuar me pimples pastrues Fukortsyn ju doni të vendosni një shtupë pambuku dot në çdo puçërr. Mjet ka një veti të forta për t'u ngjyrosur, kështu që ju nuk mund të veshin të brendshme të thahet plotësisht. Në natën ju mund të shpifjeve të lëkurës zonë krem ​​"Skinoren" paste zinku apo paste Lassara. Në luftën kundër lëkurës bythë skuqje të ndihmojë disa seancave në dhomë me diell dhe një procedurë e madhe d'aparat familje Arsonvalya, e cila mund të blihet me çmime që variojnë nga 1500 deri në 3000 rubla dhe përdoret në shtëpi sipas udhëzimeve bashkangjitur.

Për njerëzit të prirur për formimin e problemeve të padëshiruar të lëkurës, është e rekomandueshme që të përmbahen nga të veshur pantallona të shkurtra stilin e "strings" dhe preferoni modele rrobat klasike të bëra nga pëlhura natyrore. Kur puna i ulur është i rekomanduar çdo orë shëtitje gjysmë lart dhe, nëse rajoni gluteal mundur pure duart tuaja, fshij veten përmes veshjeve për të rritur qarkullimin. Efekti i bukur terapeutik dhe profilaktik jep sauna me avull ose në dhomë. Dëllinjë dobishme proparyuvatysya dhe fshesë thupër. Ne ju dëshirojmë një smoothness, elasticitet dhe integritetin e trupit tuaj! Catherine Rural