Përfitim Kombucha dhe dëm


Informacion rreth Kombucha gjendet në dorëshkrimet e lashta kineze burime dinastisë Han. Mosha e këtyre dorëshkrimeve në 2500 BC Kinezët janë vlerësuar shumë ajo besonte se një pije e kërpudhat çaj ruan vitalitetin, efekte të dobishme në trupin dhe shpirtin. Sipas studiuesve, kërpudhat erdhi në Rusi me ushtarët rusë që kthehen nga lufta ruso-japoneze. Më vonë ajo u përhap në të gjithë vendin dhe tani pothuajse të gjithë e dinë çfarë Kombucha. Pije, që ai krijon, ka fituar gjatë dashurinë e qytetarëve tanë. Në një shije të këndshme freskuese, çaj vendas ka veti medicinale, ka një efekt pozitiv në shëndetin e njeriut.

Për detaje të mëtejshme, unë do t'ju them në faqen tonë të internetit, në artikullin "Kombucha:. Përfitimit dhe dëmit" Cilat janë përfitimet që jep Kombucha? Pije është prodhuar Kombucha - një produkt i alkoolit dhe fermentimi acetik. Sepse çaj krijoj produkte të pasura jetësore mikroorganizmave të dobishme që prodhojnë glukuronik, gluconic, koyevuyu, laktik, limoni, acid acetik, malik. Gjithashtu pije të shëndetshme që përmban sheqer, enzime të ndryshme, vitamina B, C, taninet. Si rezultat i çajit kërpudha, pije të gazuara del pak, freskuese, të ulët të alkoolit. Ka një shije të bukur, e ëmbël dhe kosi.


Shuan të shkëlqyera etje, sidomos në ditët e nxehta të verës. Por ushqimi që ata nuk duhet të pini. Ajo është e mirë për të pirë birrë në mes të ngrënies. Si hulumtimet mjekësore, infuzion i kërpudhat çaj rrit metabolizmin dhe ka antimicrobial, efekt anti-inflamator, lehtëson trupin e toksike, substancave të rrezikshme, ka aftësinë për të rivendosur funksionimin normal të qelizave. Prandaj, përdorimi i rregullt i majaja është shërimi i trupit, rrit efikasitetin, rrit rezistencën e trupit ndaj infeksioneve. Infuzion i dobishëm për të gjithë traktin e tretjes, rrit aktivitetin e gjëndrave të tretjes, përmirëson tretjen, eliminon inflamacion të zorrëve.

Prandaj, është e dobishme për të pirë infeksionet e zorrëve, helmim, gastrit kronik me aciditet të ulët, kolit kronike, kapsllëk.
Sipas disa raporteve, përdorimi i rregullt i kvas çaj moshuarit, ata kanë ulur nivelin e ankthit, përmirëson kujtesën. Në fyt, inflamacion i zgavrën me gojë, gjuhë, nëse stomatiti, me frymë e keqe, është e dobishme për shpëlarje gojën tuaj infuzion javore të kërpudhat çaj. Kur të ftohtë është e dobishme për të bërë larja me infuzion të ngrohtë, dhe të varrosur atë në pasazhet e hundës. Për të shpejtuar shërimin e plagëve purulent, djegiet, dhe lezione të tjera të lëkurës, ekstrakt të lara në lëkurë të dëmtuar, ata vënë në një film i hollë e kërpudhat.

Për të luftuar atherosclerosis, kolesterolit të lartë, sëmundje ishemike të zemrës, ajo është e rekomanduar për të pirë çaj kërpudha ekstrakt të 1/3 filxhan, tri herë në ditë, 1-2 orë përpara se të hahet. Kursi i trajtimit 2-3 javë. Konsumi i rregullt i kvas çaj ndihmon në zvogëlimin e presionit të gjakut, sidomos në të moshuarit. Prandaj, nën presion të reduktuar për të pirë infuzion duhet të jenë shumë të kujdesshëm. Krijoj moshuarit ndihmon në eliminimin pagjumësi, kapsllëk gjatë. Për këtë qëllim, është më mirë për të pirë infuzion në mëngjes para se mëngjesi. Por kjo varet nga çfarë tiparet e një organizmi. Si të kujdeseni për Kombucha? Për të kërpudhat ka përfituar, ai duhet të insistojnë të saktë.

Për ta bërë këtë, do të përgatisë një kavanoz qelqi të pastër me një gojë të gjerë. Hidh atë çaj otuzhennyy ëmbël. Për të përgatitur atë, të krijoj 2 tbsp. l. çaj të zi për 1 litër ujë, të lënë për 20 minuta të tij. shkrihet 4 lugë. l. sheqer për litër çaj. Le cool, tendosje. Hidh infuzion në bankë, vetëm nën supe, larë ulët mbrapa me të ngrohtë zier ujë Kombucha. Pas 7-10 ditësh të infuzionit do të jetë gati. Disa ekspertë infuzion i kërpudhat çaj, shtoni në brewing çaji tharë nenexhik, rigon, çel bli. Ajo siguron interesante reja hije infuzion shije. Por nuk do të jetë i sigurt. Kvas vjen shijshme në vetvete.

Mund dëm Kombucha? Infusion nuk është e rekomanduar për të përdorur një përkeqësimin e ulcera peptike, 12 ulçerë duodenale. Ju nuk mund të pini atë në sasi të mëdha për njerëzit me diabet, si infuzion ëmbël. Njerëzit që vuajnë nga infeksion fungale gjithashtu nuk duhet të pini këtë infuzion për shkak të përmbajtjes së lartë të sheqerit. Por ata mund të pini pije thartuar, sepse ajo ka sheqer të përzier me produktet e metabolizmit. Mos pini futjen e njerëzve me aciditet të lartë të lëng stomakut. Dhe ju nuk mund të marrë atë me tepër i ndjeshëm. Duke përfunduar temën e përmbledhur më sipër, ne mund të konkludojmë se Kombucha infuzion i saj i përket ushqimit të shëndetshëm të njeriut, por të jenë të vetëdijshëm si gjithmonë.

Cheers! Svetlana,