Diabetes - çfarë duhet të hani dhe çfarë jo


Një nga sëmundjet më të zakonshme endokrine sot është diabeti.
Në këtë sëmundje, rëndësinë e të ushqyerit e duhur dhe dietë. Kjo sëmundje është e lidhur me një mosfunksionim të pankreasit, çrregullime metabolike dhe, rrjedhimisht, me insulinë reduktuar, e cila është përgjegjëse për thithjen e sheqerit nga organi. Si rezultat, pacienti përjetuar nivele të larta të sheqerit në gjak, duke çuar në pasoja shumë të padëshirueshme. Sipas statistikave të kërkimit, bota e sotme ka rreth 150 milionë diabetikët.

Dhe është parashikuar të rritet atë numër në gjysmë në 15 vjet. Është shumë e rëndësishme për të zgjedhur dietën e duhur diabet. Ndonjëherë është korrekte balancimin dietë për formë të butë (dhe nganjëherë në të moderuar) të llojit të sëmundjes 2, ju mund të minimizuar përdorimin e drogës apo të bëjë pa to. Pra, rezulton se është e rëndësishme të dini kur trajton diabet - çfarë për të ngrënë dhe çfarë nuk është në të. Çfarë nuk është: Ndoshta rregull e thjeshtë në diabet - për të kufizuar futje karbohidrate, të cilat janë të absorbohet lehtë nga trupi. Duke produkteve që përmbajnë një numër të madh të këtyre substancave përfshijnë sheqer, mjaltë, reçel dhe bllokime të ndryshme dhe ëmbëlsira, muffins, të gjitha llojet e ëmbëlsira, fruta dhe manaferrat ëmbël, rrush, rrush të thatë, datat, banane.


Ndonjëherë mjekët këshillojnë për të përjashtuar produkte të tilla nga dietë, por kjo duhet të bëhet vetëm në format e rënda të diabetit. Sa për të butë për forma të moderuara, është e lejueshme për të përdorur një sasi të vogël të ëmbëlsirat dhe sheqer me monitorimin e rregullt të niveleve të sheqerit në gjak. Si rezultat, studimet e fundit kanë gjetur se përkeqësimi i pacientit me diabet dhe zhvillimin e sëmundjes ndikon në përmbajtje të lartë të yndyrës në gjak. Pra, kur planifikimit dietën tuaj, ju duhet të marrë parasysh jo vetëm sasinë e karbohidrateve të konsumuar, por sasinë e ushqimeve yndyrore, pjesë e dietës së pacientit. Konsumi i përditshëm i yndyrë nuk duhet të kalojë 40 gramë (si në formë të lirë yndyrë dhe yndyra për gatim).

Ju gjithashtu duhet për të zvogëluar numrin e përdorura ushqime të tjera yndyrore - mish yndyrë, salcice, frankfurters, salcice, djathë, salcë kosi, majonezë. Ju duhet gjithashtu të kufizojë në mënyrë të konsiderueshme apo edhe braktisin e skuqura, me erëza, i kripur, i tymosur, enët djegëse, piper, mustardë, pijeve alkoolike. Dhe absolutisht kundërindikuar për njerëzit që vuajnë nga diabeti, ushqimet që përmbajnë yndyrna dhe karbohidratet në të njëjtën kohë. Këto përfshijnë çokollatë, akullore, ëmbëlsira krem, pies, etj Këto produkte duhet të përjashtohet tërësisht nga dietë. Lista e ushqimeve që mund të hahet diabetikët , në vijim: 1) Bukë - 200 gram / ditë (mundësisht të përdorin bukë kafe apo diabetik i veçantë); 2) Soups (kryesisht perime, supave bazuar në mish të dobët, supë peshku mund të përdoret 2-3 herë në javë); 3) Lean mish, pulave - deri në 100 g / ditë; peshk - 150 gram / ditë në formë të zier apo si filler; 4) Ushqimi i drithërave, bishtajore, makarona - mund të përdoret rrallë dhe në sasi të vogla.

Është e nevojshme për të reduktuar konsumin e bukës këto ditë. Keno mirë për të zgjedhur bollgur dhe hikërror. Ju gjithashtu mund të përfshijnë në dietën e grurit, elbit dhe oriz drithëra. Sa për decoys, është më mirë për të bërë pa; 5) Frutat dhe perimet. Me perime, me kufizimin e 200 gram / ditë duhet të hani panxhar, karrota dhe patate. Dhe perime të tjera (marule, lakër, radishes, prej trangujve, kungull i njomë, domate) dhe të gjelbër (përveç djegëse) të mund të përdoret në mënyrë të sigurtë si para dhe të pjekur në; 6) Vezë - jo më shumë se dy copa / ditë - të ziera, vezë të fërguara si, ose si pjesë e enët e tjera; 7) Frutat, manaferrat, varietetet thartë dhe hidhur-i ëmbël (mollë - Antonivka, portokall, limon, Kastrati, currants kuqe) - jo më shumë se 200-300 gram / ditë; Qumësht - vetëm me lejen e mjekut tuaj.

Produktet e qumështit - (kefir, kos, kos pa sheqer) - 2/1 gota / ditë. Produkte të tilla si djathi, salcë kosi, krem ​​- nuk lejohet shpesh në sasi të vogla; 9) Cheese - rekomandohet për sëmundjet e diabetit, sepse ajo ndihmon për të përmirësuar metabolizmin yndyrë, normalizimin e funksionit të mëlçisë. Konsumi i saj i përditshëm nuk duhet të kalojë 100-200 gram në natyrë, dhe si djathrave, ëmbëlsira djathë, puddings, casseroles; 10) Pije - çaj të gjelbër ose të zi (me qumësht mund të). Gjithashtu lejohet kafe dobët, lëng domate, lëngje frutash dhe kokrra të kuqe me varieteteve unsweetened, gatuar pa sheqer të shtuar, u rrit hips ekstrakt sheqer.

Sheqeri di