Pronat e shërimit të naftës pishe


Vaj Bredhi është prodhuar nga kuotat e rinj bredh. Vaj mund të jetë nga i pangjyrë të zbehtë të verdhë me një erë karakteristike eter e hala pishe. Farmaci është shitur ajo nuk është e shtrenjtë. Por shumë nuk e di se çfarë për të blerë dhe çfarë të bëjë tjetër me të. E pra, ndonjëherë dikush thotë se ajo mund të aplikohet si në qoftë se një të ftohtë. Megjithatë, asgjë më shumë nuk mund të mbani mend. Miku im bleu një shishe vaj pishe para festimit të Vitit të Ri. Ajo e atyre artificiale sprinkles tuaj pemë e Krishtlindjeve në erë. Kur unë i tha asaj se si ai mund të aplikojnë që të trajtojnë sëmundje, e cila përgjithësisht pronat shëruese të vaj pishe, ajo ishte shumë i habitur!

Dhe me të vërtetë, një mjet i përdorur në mjekësinë popullore për trajtimin e sëmundjeve të ndryshme. Pronat medicinale e vaj pishe me një gamë të gjerë e aplikacioneve. Nga trajtim të thjeshtë të ftohtë të përbashkët të përdorin atë për të reduktuar rritjen e tumoreve malinje. Le të flasim për sot është një mënyrë e mrekullueshme, e konsiderojnë të gjitha vetitë e vaj pishe, në të cilën sëmundje dhe se si ne mund të përdorni atë. Sëmundje të ftohtë. * 2-3 pika vaj të gjuhës pikoj. Kjo do t'ju ndihmojë të hequr qafe një dhimbje të fytit dhe Staph. A e procedurës së disa herë në ditë. * Nëse ju apo veshi fëmija juaj zastudyly dhe filloi otit, gishtin lagur në vaj dhe pomastit rreth dhe brenda veshëve.


Link në krye shall dhe të shkoni në shtrat. Në mëngjes çdo gjë shkon. Kur kongjestion të marrë pak vaj në gishtin tuaj, pastrohen ato në dhe rreth hunda. Së shpejti do të vijë lehtësim. * Nëse torturuar kollë, fshij atë në lëkurën e gjirit, në bazën e qafës. Vendos në disa leshi dhe të shkoni në shtrat. Kollë të kalojë shpejt. * Kur pneumoni, bronkit akut ndihmë mbytje. Për këtë pikoj 2-3 pika e bredhi naftës në ujë të valë. Hiq pan nga ngrohjes dhe ujit të avullit dhe marr frymë butësisht inhaling atë. Mbuluar kokë me një peshqir. Procedura kryhet derisa uji fitilin poshtë. Për të rritur efektin, para se të fshij gjoks procedurë me vaj dhe të vënë diçka të ngrohtë.

Ftohjet dhe gripit të fshij gjoks 4-5 herë në ditë, përsëri, krahët dhe këmbët dhe varros hundën në një rënie të naftës. Sëmundjet e lëkurës dhe lëndimet. * Nëse ka lëkurë vlon dhe ulcerat, përzierje gjalpë bredh me vaj erëkëndëshëm Vishnevsky (2: 1). Vendos disa mixes fashë ose një pjesë të gjalpë dhe të bashkangjisë në vend lënduar. Suva Secure ose fashë. Ndrysho fashë 2-3 herë në ditë. * Veti antiseptike e pishe ndihmë të naftës në trajtimin e plagëve të vogla për të parandaluar ekzemë. Lyej atyre lëkurën e prekur kur diatez, psoriasis dhe pelenë puçrra * Në mjekësinë popullore, pronat shëruese të naftës qiparisi është përdorur për të trajtuar ekzemë lagësht.

Bëni këtë vaj të parfumuar shërimit. Për ta bërë këtë, nuk i kripur shkrihet dhjamë derri apo patë (lodh) yndyrë. Përzierje gjalpë dhe vaj në pjesë të barabarta. Përhapjen e dëmtuar lëkurën 3 herë në ditë. Kur dhimbje të nervit shiatik dhe sëmundjeve të përbashkëta. Përhapjen zonën e prekur, të përfundojë dhe shtrihem. Dhimbje duhet të largohet. * Për të hequr qafe osteoarthritis, për starters bëjë masazh, atëherë fshij vaj bredhi. * Përdorimi mjet gjithashtu me radiculitis, hernia intervertebral dhe inflamacion i sistemit nervor. Për këtë qëllim, fshij në gjalpë para se të krevat vend lënduar. Para procedurës, të jetë i sigurt për të marrë një dush të nxehtë.


Me rritjen e presionit dhe sëmundjeve të zemrës. * Për të reduktuar presionin e gjakut, pikoj 5 pika vaj pishe në një kub të sheqerit dhe hani. Do të thotë testuar dhe shumë efektive. Kur pikoj angina 5-6 pika në vaj palme dhe fshij në gjoks. Procedura të bëjë disa herë në ditë. Sëmundjet e mëlçisë dhe stomakut. Kolit, enterocolitis dhe mëlçisë sëmundjet, të marrë vaj bredhi holluar në gjysmë me ujë. Për ta bërë këtë, i holluar në gjysmë litër ujë të vluar 5 pika vaj dhe lëvizje përbërësit së bashku tërësisht. Pirë gjatë gjithë ditës. Ujë mineral Pihtova shëron më mirë, kështu që pi këtë ujë edhe për të hequr qafe urth dhe helmimit.

Ky mjet do të ndihmojë të shpërndajë shkakton strumë. Dhimbje koke dhe pagjumësi. * Nëse dhimbje koke, Përhapjen uiski gjalpë dhe qafë dhe të vënë një shami. Gjatë procedurës, një ndjesi të këndshme ndjesi shpimi gjilpërash duket. Dhimbje shpejt të kalojë. * Insomnia, të marrë një dush para se të shkojnë në shtrat me shtimin e naftës. Pikoj ujë 6-7 pika e naftës në ujë dhe shtrihem për gjysmë ore. Procedura të bëni para se të shkojnë në shtrat. A nuk abuzojnë banjot kuruese. Merrni një pushim në mes tyre. Procedura kryhet 2-3 herë në javë. Contraindications. * Ju nuk mund të marrë bredh naftës në ulçerë stomakut! Gjatë trajtimit, ju nuk do të merret alkool.

Unë shpresoj pasi të keni lexuar këtë artikull, vaj bredhi, pronat e tij dhe aplikacionet tani është asnjë sekret për ju dhe ju do të gjeni përdorim më të mirë për atë se vetëm pemë Spritz në dimër. Unë jam i sigurt se ky shërim i mrekullueshëm dhe jo mjet i shtrenjtë duhet të jetë asistent i juaj i mirë dhe të marrin vendin që u takon në kabinetin e mjekësisë në shtëpi. Cheers! Svetlana, www.rasteniya-lecarstvennie. ru