Pronat e shërimit të kripë deti


Det - pronat e tij medicinale kanë qenë prej kohësh i njohur, që nga koha e Hipokratit. Nuk është çudi me fillimin e pranverës, ne fillojmë për të planifikuar një udhëtim "në jug", gradualisht të lënë mënjanë kursime.
Kjo vlen veçanërisht për familjet me fëmijë kanë tendencë për ftohjet e shpeshta me sëmundje kronike të lëkurës, nyje, dhe shumë lezione të tjera të organeve dhe sistemeve. Cili është sekreti? Kripë deti - komponent kryesor i ujit të detit. Ajo siguron ujin e Detit të Kripur gjitha pronat e shërimit që ajo zotëron. Provoi se përbërja e bilancit kripa e detit e kripërave dhe mineraleve afër se në plazma, si dhe lëngjeve të tjera të trupit të kafshëve.

Ky fakt çoi shkencëtarët në përfundimin se kafshët që jetojnë në det, shkoi në vendin, por mbajti përbërjen kripë e trupit tuaj të ngushtë në përbërjen e kripë deti. Në qoftë se ju ndiqni teorinë e Darvinit "të origjinave të njeriut," ne jemi pasardhës të kafshëve parahistorike, dhe që do të përmirësojnë shëndetin e tyre, për të përmirësuar shëndetin e përgjithshëm duhet, të paktën në afat të shkurtër, të përballet me pjesën e "Oceans". Pronat e shërimit të kripa e detit • sistemin endokrin, metabolizmin normalizuar nën ndikimin e saj. Kripë deti përmban një sasi të madhe të kripërave, minerale (kalium, jod, magnez, squfur).


Ajo është e pasur në ushqyesve dhe katalizatorët stimuluesve që përmirësojnë metabolizmin, puna e gjëndrave endokrine (tiroide, gjëndra veshkave, vezoreve, etj), të sigurojë një tonik, efekt tonik për trupin e njeriut. • kripë Deti është në gjendje për të rritur nivelin e hemoglobinës. Jonet në ujë të detit nuk do të depërtojnë në lëkurë të dëmtuar mbetje njerëzore, të përmirësojë palcën e eshtrave, Thymus. Ky është përditësimi i gjakut, stimulon prodhimin e hemoglobinës. • Sistemi nervor, ajo është gjithashtu nuk lënë pambikëqyrur. Bromine përfshira në kripë deti ka veti qetësues.

Magnezi, e cila është pjesë e saj, heq lëngjeve të tepërta nga trupi, ajo ndihmon për të zvogëluar numrin dhe intensitetin e dhimbje koke, të reduktojë presionin intracranial. Për më tepër, ky efekt vazhdon pas të ktheheni në shtëpi nga deti. Fakti se kripa e detit në lëkurë krijon një "mantel kripë" nuk është i dukshëm për syrin, ajo përbëhet nga kristale të vogla të kripë deti dhe mineralet janë larë vetëm pas 3-4 javë. E gjithë kjo kohë trupi juaj vazhdon të shëndetshme. • gjendje e lëkurës përmirësohet nën ndikimin shëruese vetitë e kripë deti, dhe me të gjithë organizmit.

Ndërsa në det, trupi ynë i nënshtrohet masazh natyral butë mbajnë valët e tij. Kur aktivizohet pikë banje acupressure që janë të lidhur me të gjitha organet e brendshme, ajo ka një efekt i dobishëm për punën e tyre. Efektiv "masazh Detar" Mundohuni trajtimet e mëposhtme. Në plazh, shtrihen në buzë të shfletoj. Ajo është e vendosur në plazh në vendin ku vala e të përfundojë garën e saj. Ata do të jetë i mbështjellë mbi ju butësisht masazh të lëkurës. Kjo do të ndihmojë për të përmirësuar funksionin e organeve të brendshme, lëkurë të shëndetshme. • Rritja e zgjuar përmirësohet.

Kjo është për shkak të jodit. Kjo është e nevojshme për funksionimin normal të gjëndrës tiroide, i cili është përgjegjës për energji tonë të përditshme, të përshtaten me ndryshimet ditore, rezistenca ndaj stresit. Njerëzit me asnjë përshtatshmërinë e funksionit të tiroides janë indiferentë ndaj çdo gjë, performanca e ngadaltë ata bien. Ata vuajnë nga pesha e tepërt. Jodi është gjetur jo vetëm në ujë të detit por edhe ajror detar, e cila është më e lehtë për të tretet (12 herë!). I tillë është inhalimi i mrekullueshëm natyror! • kripë Deti ka një strukturë unike, në mënyrë që trupi juaj merr një sasi të madhe të micronutrients. Merrni selen.

Selenium - një element gjurmë që ka antioxidant shkëlqyer, karakteristikat anti-kancer, ajo mbron qelizat tona prej plakjes së parakohshme. Me një mungesë të selen ndërprerë gjëndrës tiroide, rrit sensibilitet për ftohjet, reaksioneve alergjike. Kripë Deti na ndihmon për të kompensuar për mungesë të selen. Kjo është një nga "sekretet" e shërimit me sa duket i mrekullueshëm terminally njerëz të sëmurë të vizituara nën përkëdheljet jugore dielli që e kanë marrë "dush të detit". • Pronat e shërimit të kripë deti rritur rezistencën për ftohjet. Të gjitha në sajë të ozonit që përmban kripë avullimit mungesë të alergeneve të pluhurit.

Ajri i detit është i pasur me joneve negative, të cilat kanë një efekt të fuqishëm tonik. Vetëm gjatë stuhi të jenë të kujdesshëm, grimcat e ajrit të ngarkuar pozitivisht janë mo
horror shkak përkeqësimi i gjendjes së përgjithshme, dhimbje koke. Pronat e shërimit të detit kripë me të vërtetë unik. Studimet tona tregojnë se njerëzit të cilët kaluan ditë në plazh merr frymë një numër i madh grimca (10000000000) kripë tretur në ajër e detit! Ruaj shëndetin tuaj, të përmirësuar - jo një detyrë e lehtë, por ajo është e realizueshme. Mjafton të vizitoni periodikisht "natyrën qilar", atëherë ju do të anashkalojë të gjitha sëmundjet partisë!

Alex,