Pronat e shërimit në fruta dhe perime


Të gjitha të mirë-njohur që farmaci ju mund të bleni ndonjë ilaç. Do fonde. Ose kreu dhemb, fyt, dhëmbi, ju pectoris sëmurë, ose zgjedhur deri diku të ftohtë, një farmaci atje ndonjë kurë për çdo sëmundje. Ndërkohë, në çdo kuzhinë në shtëpi ka një ilaçe të thjeshta dhe efektive. Kjo është e gjitha perimet të njohur dhe të preferuar dhe fruta që janë blerë në një dyqan, ose rritur në vilë e tyre verore. Dhe fruta dhe perimet - një furnizues i karbohidrateve, minerale, vitamina, dhe të paqëndrueshme, të cilat luftojnë bakteret, por duan vetëm për të sqaruar që përdoret për të trajtuar pronat e dobishme që përmbajnë fruta dhe perime mund të jetë kur trupi nuk është në gjendje kritike.

Pas efektit të tyre shëruese në trupin ndërton me kalimin e kohës, por nuk jep të menjëhershëm, rezultate afatshkurtra. Megjithatë, ata mund të parandaluar sëmundje dhe për të shmangur përdorimin afatgjatë të drogave të fuqishëm që përdorim më mirë në rastet më serioze. Prandaj, mjekësi tradicionale është gjerësisht pronave të përdorura dhe të dobishme e vitaminave në fruta dhe perime. Si mund ta përdor pronat shërimin e frutave dhe perimeve? Këtu është një shembull. Në rast se koka është e sëmurë, nuk do të kandidojë në farmaci për qetësues, ju lutem. Bashkangjit në tempuj dhe ballin të ftohtë gjethe të freskëta lakër, dhe një gënjeshtër të vogël poshtë, sytë mbyllur.


Së shpejti sigurisht ndjehen lehtësim. Fresh lakër lë gjithashtu të ndihmojë me bruises dhe djegie. Atyre të bashkëngjitni vend lënduar dhe fashë çark. Me lakër turshi mund të shpëtoj të sëmundjes çamçakëz dhe për të forcuar ato. Për ta bërë këtë, lakër vetëm duhet të përtyp disa herë në ditë. Të fruta, rrënjët dhe fara e karrota gjithashtu e përdorur gjerësisht në mjekësinë popullore si një diuretik, shkrin gurë dhe rërë në fondet e fshikëzës. Për këtë qëllim, brewed rrënjë dhe karrota fara. Pluhur dhe zierje e fara është përdorur për gurë në veshka dhe në kundërshtim me sistemin e tretjes. Për ta bërë këtë, 1 tbsp.

l. gotë fara oblyyte e ujë të vluar dhe avulluar në një furrë (për ngrohje të ulët) gjithë natën. Merrni nxehtë. Pini si çaj. Mjekimi kryhet rregullisht, brenda 40 ditëve.
Lëng karrote në mëngjes një gotë në ditët më të hershme, kur të bëhet i vetëdijshëm për sëmundje infarkt miokardi. Lëng rrepkë me mjaltë të marrë 1 tbsp. lugë tre herë në ditë. Mjet i ndihmon me bronkit, ngjirurit e zërit dhe të eleminuar kollë. Fëmijët mund të jepet një mjet për të lugë çaj, larë poshtë dhe le lëng, apo çaj të ngrohtë. Lëng rrepkë pa mjaltë është efektive në sëmundjet e fshikëz fshikëz e tëmthit. Mund të përdoret edhe kundër formimit të gurëve në mëlçi dhe veshkat.

In-pëlqente patate përmbajnë ushqyesve që japin një efekt pozitiv në traktin gastrointestinal. Në mënyrë që të ndjehen ndikimin e saj në një mirë-larë dhe djegur me valë tubers patate nevojë për hekura. Shtrydh lëng. Pini një gjysmë gotë me lëng në mëngjes, pasdite dhe në mbrëmje para ngrënies. Me përdorim të rregullt shërojnë lëng gastrit, ulcerat ndihmon për të trajtuar stomak dhe duodenum. Heq dhimbjen gjatë sulmeve. Lëng i tretë heq njerëz të prekur nga rrezatimi kontribuon në heqjen e metaleve të rënda. Person i tretë lëng frutash pini 1/4 gota në ditë para ushqimit, duke shtuar në të një lugë gjelle mjaltë.

Të pije lëng luleshtrydhe 1/3 filxhan tri herë në ditë 25 minuta para ngrënies si 1 qind. l. mjaltë për ethe, sëmundje të mëlçisë, gurët në veshka dhe sëmundjeve kardiovaskulare. Perimet dhe frutat janë shumë të dobishme si fëmijët organizmave më të rinj dhe njerëz të brezit të vjetër, si dhe mungesa e frutave dhe perimeve në dietën e shumica e njerëzve në periudhën e vjeshtës -zymovyy - një nga arsyet për imunitet të ulët. Pra, mos harroni të diversifikuar në mënyrë të arsyeshme dietën tuaj dhe të përdorin pronat medicinale në fruta dhe perime! Cheers! Svetlana