Cystitis në trajtimin e shtatzënisë, simptomat, mjetet juridike popullore


Cystitis, deri tani, problemi më i zakonshëm në mesin e grave. Ajo karakterizohet nga inflamacioni i fshikëzës. Kjo sëmundje shfaqet për shkak të marrjes së baktereve të dëmshme. Nga këto, Staphylococcus, Streptococcus dhe të tjerët. Cystitis mund të shkaktohet nga shumë çrregullime të sistemit urinar. Këto përfshijnë vonuar zbrazjen e acarim të fshikëzës së shell tij. Jo më pak ka lodhje. Shumica e sëmundjeve të tilla si cystitis, është një sëmundje kronike, dhe njeri i vuajtur herë pas here. Gratë vuajnë nga cystitis më shpesh se meshkujt. Arsyeja për këtë - Afërsia shumë të afërt e uretrës në mjedis.

Sepse mikrobet merrni brenda trupit më të lehtë. Simptomet e cystitis në shtatzëni Menjëherë pamja cystitis e vështirë për të zbuluar. Në mënyrë tipike, një person e kupton se diçka e tij urinar sistemit të gabuar me urinim. Ai fillon të shoqërohet me dhimbje të mprehtë. Gjithashtu mendonin thirrje të shpeshta që nuk i përmbushin numrin e zgjedhur. Ndonjëherë urina mund të jetë gjak. Në raste shumë të rënda, ka ethe, ka dhimbje akute mbrapa. Cystitis në gratë shtatzëna Sëmundja nuk është e lehtë që të ketë gratë shtatzëna. Sipas statistikave të mbajtura kohët e fundit, mund të argumentohet se cystitis sëmurë 10 deri 15% e grave që janë në një pozitë të tillë interesante.


Është e qartë se gjatë shtatzënisë sistemi imun i gruas përkeqësohet më shumë, sepse të gjithë fuqia shkuar për zhvillimin dhe rritjen e fetusit. Pra shpesh keqësuar shumë sëmundjeve kronike. Duke përfshirë cystitis, nëse ka ndonjë. Gratë shtatzëna duhet të marrë parasysh se në çdo dukuri të dyshuar të cystitis, ajo duhet të gjykojnë me një specialist. Në asnjë rast nuk mund të hedhin sëmundje marrë kursin e saj. Kjo mund të çojë në shëndet të dobët dhe të dëmtojë fëmijën e palindur. Gjithashtu, gratë duhet të marrin parasysh se bakteret, të cilat ishin burimet e cystitis mund të ndihmojë zhvillimin e tjera, kushtet më të rënda.

Pra, duhet menjëherë të konsultoheni me mjekun dhe të marrë të gjitha testet e duhura. Cystitis gjatë shtatzënisë nuk mund gjithmonë të trajtohet me të njëjtat drogës si për të, sepse para caktimin e drogës duhet të konsultoheni me një gjinekolog, i cili mbikëqyr shtatzëninë. Në çdo rast është e nevojshme për të përjashtuar ndonjë raste të inflamacionit të sistemit urinar. Për ta bërë këtë, gratë shtatzëna duhet kohë për të zbrazët fshikëz tuaj si urinës gjatë ndenjur është një burim i shkëlqyer i baktereve të dëmshme. Gruaja në këtë shtet, ekspertët këshillojnë që të pini shumë lëngje. Correct për të përdorur lëngje.

Ata në të njëjtën kohë të ndihmojë imunitetit nxitje grua shtatzënë. Trajtim gjatë shtatzënisë cystitis mjetet juridike popullore Ne e dimë që në kohët e lashta femrat menaxhohen lehtësisht pa ndihmën e mjekëve dhe shërimit duke përdorur mjetet juridike provuar popullore. Shumë prej këtyre recetave të ndihmojë sot. Në mënyrë tipike, trajtimi i cystitis në gratë shtatzëna duke përdorur teas të ndryshme dhe infusions e bimëve. Ata jo vetëm të zvogëlojë dhimbje, por edhe të ndihmojë të shpëtoj trupin e baktereve. Ato gjithashtu ndihmojnë për ta redukuar inflamimin periodik. Këshilluar shpesh për të përdorur selino dhe majdanoz. Rowan mund të përdoret si një zëvendësim për antibiotikët.

Shumë banjot rekomandojmë që bëjnë të ngrohtë ulem. Ato janë hequr edhe dhimbje gjatë urinimit. Sam cystitis i rrezikshëm se dhimbje mund të kalojë, dhe një grua të ndjehen se ajo është shëruar, por në fakt është inflamacion, megjithëse i vogël. Prandaj, impiante të trajtimit të duhet të bien dakord me mjekun dhe të monitoruar rezultatet. 1. Merrni 20 gram fara e majdanoz dhe bearberry lë 30 gram. Përzierje duhet mbushur me ujë, të sjellë në vlim dhe të lënë për të paktën gjashtë orë. Pastaj tendosje dhe pije gjatë gjithë ditës në gllënjka të vogla. Konsumi kurs - tre ditë. 2. Është e nevojshme për të përgatitur të njëjtin numër në 1 lugë

përbërësit e mëposhtme: lë thupër, stigma misri, rrënjë jamball dhe wheatgrass rrënjë.
Bluaj dhe të thatë, pour përzierje me ujë (500 ml), 15 minuta çiban, të përfundojë një peshqir dhe të insistojnë 30 minuta. Lejoni të krijoj një javë, tri herë në ditë. Doza - filxhan i tretë në një kohë. 3. Brew një filxhan ujë të valë 2 orë. Tysyachiletnika lugë. Le të qëndrojë për 01:00, thahet. A duhet të marrë një javë përpara se të hahet. Doza - një filxhan çerek tri herë në ditë. 4. Merrni 2 tbsp. horsetail tablespoons barishte (e thatë) dhe derdh një litër ujë. Zier për 10 minuta dhe të insistojnë 30 minuta.

Nga infuzione të marra, të bëjë kremra mbi bark të ulët në rastin e dhimbjes pas urinimit. Këtu jemi në dhe foli për cystitis gjatë shtatzënisë, mjekimin, simptomat, mjetet juridike popullore për cystitis. Në vend të përdorur mjetet juridike popullore lart, të jetë i sigurt për të kontrolluar që ju ka contraindications. Ajo mund të jetë si alergji dhe inflamacion akut. Dhe, mos harroni se gjatë akute cystitis vetë mund të jetë i rrezikshëm për ju dhe fëmijën. Vladsoroka,