Cerozë - një trajtim popullor


Cerozë - sëmundje kronike që rezulton në një qelizat e mëlçisë të njeriut janë shkatërruar. Mëlçisë ndërsa ngushtim, dhe tregon plagët. Këto procese të ndërhyjë me furnizimin e saj normale të gjakut. Si rezultat, funksionet e shkeljeve. Shkaqet kryesore të sëmundjes është e hepatitit kronik dhe alkoolizmi. Simptomet e cirozë filloi kesh njeriun e vënë re vetëm pas dëmtimit të një zonë të madhe të trupit. Kështu ka lodhje, ethe, dobësimin e oreksit, të vjella, vjellje, humbje peshe, dhimbje barku dhe verdhëz. Ajo është gjithashtu dukuri e mundshme e anemisë, bruising kur greva të lehta, duke ulur përqendrimin e sheqerit në gjak, gjakderdhje gastrointestinale.

Në cerozë mëlçisë shfaqen në fazat e fundit të çrregullimeve mendore, ka një turmë e gjendje kome dhe vdekje. Për të gjithë këtë, të parandaluar sëmundje duhet të trajtohet, dhe edhe më të mirë për të parandaluar zhvillimin e saj. Pra, ne redaktuar website dhe oferta sot për të folur më shumë për cerozë, trajtimit kombëtar dhe parandalimin e kësaj sëmundjeje. Këshilla për të parandaluar cerozë Plotësisht të heqë dorë ndonjë, edhe doza minimale të alkoolit. * Limit ose plotësisht të eliminuar ushqime me patate (cerozë mund të zhvillohet kur një sasi e madhe e niseshte), miell të bardhë. * Përdorni fuqinë e luleradhiqe.


Pas të gjitha, ajo është një komponent që mund të ndalojë vdekjen e qelizave të kesh të mëlçisë. Prandaj, për të parandaluar dhe trajtuar sëmundje të diagnostikuar kuzhinier prej saj "bllokim të papërpunuar". Ju do të duhet 200 lule luleradhiqe. Bluaj ato së bashku me rrjedhin, pour 1 litër ujë. Shtoje te melchennyy 1 lule limon. Pas 06:00 filtër përzierje Vendos 1 kg sheqer dhe kuzhinier në një zjarr të qetë 01:00. Shitore në bllokim frigorifer. Hani atë si një bllokim, por me çdo vakt. Trajtim Folk i luftimit të sëmundjeve të mëlçisë që nga kohët e lashta duke përdorur barëra. Këtu janë disa receta healers. Receta tradicionale * Lidhu kamomil lule, rrënjë rodhe, Salvia officinalis barishte, u rrit hips, bari, Yarrow, bari dhe shpendëve malësor seri, lule tansy, rrënjë mashtruese bari i lartë Hypericum perforatum.

Të gjithë ata të marrë në të njëjtën sasi. Pastaj, 1 tbsp. një lugë e përzierje pour 1 filxhan ujë të valë dhe të lënë për gjysmë ore. Merrni 1 / 3-1 / 4 filxhan disa herë në ditë para ushqimit. * Merrni 1 orë. Spore Lycopodium clavatum lugë, pour 1 gotë ujë dhe vlim për 15 minuta. Merrni 1 tbsp. lugë (nuk protsidzhuyuchy dhe të kontesteve) në 1-2 orë. * Përvoja fuqinë e stigmas grimcuar misri. Për ta bërë këtë, një prej artit të tyre. lugë insistojnë 2-3 orë në një filxhan me ujë të valë. Pini 2-4 shekuj. lugë infuzion rreth 3-5 herë në ditë para ushqimit. * Merrni 2-3 tbsp. tablespoons barishte Repeshko normale dhe thith 02:00 500 gram ujë të valë.

Merrni një gjysmë gotë e infuzion të ngrohtë 3-5 herë në ditë. Gjithashtu përdorni fara grimcuar e qumësht gjemb gomari. Ata kanë nevojë për 2 tbsp. lugë. Zleyte ujë të valë dhe vlim 0,5 litra ujë para, por ju nuk do të ketë gjysmë të lëngshme. Merrni 1 tbsp. lugë çdo dy orë. Ju mund të përdorni pluhur vetë nga pasardhësit, pastaj të marrë atë në gjysmë lugë çaji 5 herë në ditë, larë poshtë me ujë të zier në temperaturë dhome. 5-6 gjethe grimcuar e rrënjë rrikë pour 0,5 litra vodka, këmbëngulin për 1 javë. Tretësirë ​​të marrë 1 lugë gjelle 3 herë në ditë para ushqimit për krimin. * Excellent në TEAS bimor dhe gjethe cerozë shtoni nettles. * Yarrow Grass, rrënjë çikore, Wort barishte Shën Gjonit, horsetail përzierje barishte në pjesë të barabarta.


1 tbsp. l. përzierje pour 1 filxhan ujë të valë dhe të insistojnë orë. Merrni 3/4 filxhan disa herë në ditë 30 minuta para ngrënies. Përdorimi i grimcuar rrënjë çikore. E saj në shumën prej 1-2 shekuj. pour 0,5 litra ujë të valë dhe të lënë për 2:00. Pini një gjysmë gotë me infuzion të ngrohtë 3-4 herë në ditë, mundësisht para ngrënies. Mbani në mend se para se të trajtimit të kesh të mëlçisë ju duhet të konsultoheni phytotherapeutist në recetave tuaj të preferuar dhe mundësitë e tyre të ju. Ushqim Zbatimin e trajtimit kombëtar, ngushëlloj atë të ndryshojë dietën e tij, të ndihmojë luftën trupit kundër sëmundjeve.

Për ta bërë këtë në cirozë të mëlçisë duhet të ndjekin një dietë të - plotësisht të heqë dorë nga alkooli, përgatitje të ushqimit të shpejtë dhe kafeinë. Ju gjithashtu duhet të kufizojnë konsumin e perimeve që kanë një numër të madh të vajrave thelbësore dhe oksalik. Qepë, lëpjetë, hudhër, spinaq dhe rrepka për një kohë të gjatë tani për ju që të bie nën ndalim të rreptë. Ka raste kur cerozë mëlçisë ndodh ndjeshmëri të mprehtë ndaj proteinave. Prandaj, të kufizuar përdorimin e proteinave dhe të vini deri të produkteve për të pacientit që ai mëson më mirë. Në kufi cerozë marrjes ditore të proteinave, ajo është reduktuar në 30-40 gram në ditë. Mundësisht, proteina perime ishin më shumë.

Soje tij shumë dhe produktet që përmbajnë atë. Por për të kompensuar mangësitë e rëndësishme për të trupit mund bollgur, djathë, harengë dhe cod ngjyhet. Këto produkte nuk janë vetëm të mirë për mëlçinë, por edhe në paund shtesë. Nëse dëshironi të hiqni dhimbje marrë klorur natriumi - 1 / 2-1 / 3 lugë. Gjithashtu efektive do të jetë si vijon: 2 g të sulfate magnezi dhe 1 g klorur kaliumi i shpërndarë në një gotë me ujë dhe pini gllënjka të vogla para se dhimbja zhduket. Është gjithashtu e rekomanduar për të pirë një zgjidhje të shkumës tretur në ujë ose rozzhuvavshy. Mjetet juridike trajtohen popullore kesh herët rekomanduar për të përdorur një përzierje e lëng karrote dhe domate ose spinaq dhe karrota në një raport prej 6:10.

Gjithashtu ndihmon përzierje e karrota, kastravec dhe lëng panxhar, ata janë në një raport prej 10: 3: 3. Përbërja pirë në vend të një vakt, por ju mund në të njëjtën kohë me vakt, megjithatë, po të mos veçmas nga ushqime të ngurta dhe pas kësaj periudhe, përzierje e lëng, atëherë thyejnë për gjysmë ore, pastaj - ushqime të ngurta që kërkojnë përtypet. Bobryshev Taras,