Aplikimi vaj zink, indikacionet


Lëkurën e njeriut kontakt të ngushtë me faktorët agresive mjedisore dhe janë të ekspozuar shpesh në sëmundje të ndryshme inflamatore. Prandaj, ai kërkon, mirëmbajtje të kujdesshëm të vazhdueshme. Ajo është gjithashtu e nevojshme për të ndihmuar luftën e saj, madje me pak inflamacion. Një nga droga, duke kontribuar mirë është pomadë zink. Ajo përshpejton procesin e shërimit, mbron indet e lëkurës njerëzore. Pra, le të marrin një vështrim më të afërt në faqen tonë të internetit e cila kërkon aplikimin melhem zinku, tregues të sëmundjes. Skin së pari ndjerë efektet negative të mjedisit dhe faktorëve të saj të ndryshme negative.

Një djeg vogël, zeroja, kafshoj insekt që merr nën shkëputur tuaj të lëkurës që ishte një autostop - e gjithë kjo provokon shfaqjen e inflamacionit. Njeri vlerë kapjen e një të ftohtë, pereoholodytysya, të qëndrojnë gjatë, menjëherë duket herpes, ka një puçërr, vlim. Ajo është e pakëndshme, të dhimbshme, dhe sjell siklet të rëndësishëm psikologjik. Sigurisht, personi fillon të luftuar këto manifestime, blen një kremra farmaci reklamohen, xhel, gels. Për fat të keq, përpjekje për të kapur për rekrutimin e reklamave, ne shpesh harrojmë se ka i vjetër nuk kontrollohen automjete të shtrenjta. Ata nuk janë inferiore në pronat medicinale drogës të saj të shtrenjtë të importuara.


Midis tyre vendi i tyre i ligjshëm është pomadë zink. Krem Indikacionet zink Ky produkt është i lehtë për t'u përdorur drogë. Krem përbëhet nga vetëm dy komponentë: oksid zinku, dhe vazelinë. Nga këto ingredient aktiv aktiv është oksid zinku, ka një theksuara veti anti-inflamator. Përveç kësaj, të drogës ka një efekt lagështithithës dries lëkurës përflakur, promovon shërimin e hershme të lëkurës. Kështu, vaj zink është përdorur për të trajtimin e sores presion, skuqje pelenë, pezmatim i lëkurës i ndryshëm. Treat skuqjen e lëkurës, djegiet, ulcerat e lëkurës, ekzemë, plagë të vogla sipërfaqësore, puçrra fytyre, puçrra fytyre.

Gjithashtu, drogës është efektive në trajtimin e virusit herpes simplex. Po, dhe kjo është zbatuar vaj të parfumuar. Krem më pozitiv cilësia është mungesa e efekteve anësore. Prandaj, aplikoni krem ​​zinku mundemi edhe gjatë shtatzënisë dhe kur gji. Përdorim më të zakonshme të drogës është për të luftuar puçrra fytyre, e cila është veçanërisht e rëndësishme në adoleshencës, moshën e rritur e hershme. Drogës është efektive për inflamacion, eliminon skuqje, ënjtje të lëkurës, heq dhimbjen me të madhe, fytyre dhimbshme. Vaj të përkryer thahet lëkurën me puçrra fytyre, puçrra fytyre, duke hequr jo vetëm inflamacion, por parandalimin e përhapjes së një lëkurë të shëndetshme.

Megjithatë, në qoftë se puçrra të lëkurës e lidhur me sëmundje të brendshme, së bashku me përdorimin e melhem zinku duhet të ndërmarrin hapa për të trajtuar këto Sëmundjet. Metoda e përgatitjes Ajo ka për qëllim vetëm për përdorim të jashtëm. Ajo është aplikuar në të dëmtuar, lëkurës përflakur, lehtë fërkim në inflamacion celular. Shpeshtësia e përdorimit të varet nga lloji i lezione të lëkurës dhe shkallën e ashpërsisë së saj. Zakonisht një shtresë e hollë e vaj erëkëndshëm aplikuar të paktën 5 herë në ditë, pa aplikuar zakonshëm, pads. Duke aplikuar vaj të parfumuar, shmangur marrjen e atë në mukozën e syrit.

Nëse kjo ndodh, ju duhet të lajë sytë me ujë të bollshëm të pastër të ngrohtë. Para se të aplikoni krem ​​zinku sigurt për të lexuar shenjat për të drogës të përshkruar në udhëzimet. Cheers! Svetlana,