Celiac çfarë lloj sëmundje, trajtim, dietë, simptomat


Sëmundje Celiac - intolerancën e proteinave (gluten) gjenden në disa drithërat: grurë, thekër, kënaqur dhe elb. Edhe pse oats në "formë të pastër" gluten-free, por ne e kemi këtë lloj është e rrallë. Me fjalë të tjera alergjike në miell gruri është sëmundje celiac. Pse ka sëmundje? Mekanizëm sëmundje Celiac nuk është kuptuar plotësisht, por informacioni që ekziston, konfirmoj se miellin nga zorrë grurë, thekër, elb, oats nuk janë të zhytur. Shkencëtarët besojnë se në mukozën e zorrëve normale përmban një enzimë të caktuar që prishet gluten. Pacientët me sëmundje celiac është një mangësi kongjenitale ose mungesa e tij.

Ka një defekt në kromozomin VI. Të gjitha reaksionet kimike që ndodhin në sëmundje celiac në murin e zorrëve të vogla shkaktojnë Mekanizmat autoimune manifestuar alergjik ndaj miell - grurë, thekër apo ushqim nga kënaqur dhe elb. Nuk është diçka si kjo: gluten nis prodhimin e antitrupave në trup që nuk janë të "dimë" qelizat e tyre të zorrëve, duke përfshirë tyre "i keq" dhe të shkatërrojë ata. Me kalimin e kohës, Mukoza e zorrëve të vogla është e sheshtë, qimet e saj zhduket, ushqimi tretet dobët pushon të jetë zhytur. Përveç kësaj, studimet e tanishme të përmbajë të dhëna se ka gluten toksike jo vetëm në zorrë, por edhe në organe të tjera.


Simptomat e sëmundjes celiac E gjitha varet nga madhësia e defektit shqiptuar. Nëse defekti nuk është shumë i madh, pacientët mund të jetojnë për shumë vite pa e ditur sëmundjen e saj të fshehtë. Në raste tipike duke filluar të tregojnë në dy deri tre javë pas futjes së gluten përmban ushqime (biskota, makarona, biskota). Shpesh debutimin sëmundje celiac ndodhë në gjysmën e dytë të jetës së fëmijës. Nëse defekti nuk është ushqime të mëdha apo të ngurta të paraqitura më vonë, këtë herë mund të "shtyjë" për 2-3 vjet të jetës. Simptomat klasike Para se ata vërejnë atë peshë, kombinim i tyre ndryshon në pacientë të ndryshëm në varësi të madhësisë së defektit. 1.

Diarre kronike është gjithmonë atje. Me bollëk Stol, të lëngshme, me erë të keq, konsistencë me fytyrë, është e vështirë larë fëmijën apo kapacitet. Getting aktin e jashtëqitjes mund të jetë e vështirë. Mami, duke e përshkruar atë gjithmonë thonë "fëmijë në një kohë që mbushi tërë tenxhere." Ngjyra mund të jetë karrige të lehta, por ngjyrat janë të ndryshme: gri dritë, gri-kafe, të verdhë ose gri me ngjyrë.
Kur fëmija është në pelena, atëherë karrige "shtrydhur", pastaj të gjitha palët nëse ka pikëza të naftës, ajo mund të shkëlqejë. Shpesh nuk ka gunga të tretet ushqimi. Frekuenca e stools mund të ndryshojnë 1,2-20 herë në ditë. 2.

Ka dhimbje të barkut, për shkak të gazit në rritje dhe shtrihen zorrë sythe përmes del nga shtrati jashtëqitjen e tyre. 3. bark Big prej këtyre fëmijëve goditi menjëherë. 4. Fëmija ka oreks, alternuara periudhat e mungesës konfiskimit të rritet e saj të mprehtë. 5. Sjellja e shqetësuar Më pas në fëmijë, nuk është nervozizëm, apati, fëmijët humbasin aftësitë e tyre të fituara. Arsyeja është mungesa e vitaminave dhe mineraleve. 6. Pacientët prapa në zhvillimin mendor dhe fizik përmes abuzimit të të gjitha llojeve të metabolizmit. 7. Fëmijët më të rritur mund të ankohen për dhimbje në eshtra, arsyeja është metabolizmin e kalciumit.

Me kalimin e kohës kjo çon në deformime të kockave, scoliosis. 8. Anemia shoqërues i vazhdueshëm sëmundje celiac. Çfarë nuk të hani për sëmundje celiac? Ndërsa simptomat e sëmundjes janë një reaksion alergjik ndaj miell gruri dhe ushqim me thekër, kënaqur, elb, një mënyrë për të dalë - Lifetime bezhlyutenovaya dietë për sëmundje celiac. Duket se ajo është e lehtë të thuhet, por vështirë për të bërë. Në fakt ajo nuk është. Si për të trajtuar sëmundje celiac? Përgjigja e pyetjes - mund të kuruar sëmundje celiac, shumë i shqetësuar. Për fat të keq, jo, por ju mund të bëjnë njerëzit të ndjehen të shëndetshëm. Ajo është në fakt pothuajse e njëjtë.

Për ta bërë këtë gjatë gjithë kohës të ndjekur një dietë gluten-free, përfshijnë në dietën tuaj për sëmundje celiac produktet e mëposhtme: • Soups, të ulët në mish ose me supë peshku me oriz, thekon vezë, qofte, perime pure • mish është i yndyrshëm, mish pule, lepuri, mish viçi. • makarona, bukë dhe misër, hikërror, oriz, miell soje. • Produktet e qumështit: i freskët, të ulët-yndyrë djathë, nuk krem ​​kosi, si kos tolerohet, djathë, gjalpë. • Vezë të ziera jo më shumë se 1-2 në ditë, vezë të fërguara. • Perimet: karrota, patate, kungull, kungull i njomë, lulelakër. • Peshku kaproll nuk yndyror. • ushqime Sweet, fruta, ftua, boronica, currants, dardha, mollë, luleshtrydhe, mjaltë, jellies, jams, marshmallows.

• Pije: çaj, kafe i dobët, hips supë, TEAS bimor. • vaj luledielli, ulliri. Për ju që nabrydaly këto ushqime të thjeshta, shikoni për recetave që mund të përgatiten në këtë sëmundje. Më parë ajo ishte menduar se sëmundje celiac - një alergji të miell gruri dhe ushqime që përmbajnë gluten, shumë të rrallë. Tani ajo është e vërtetuar se ajo nuk është. Parashikimi i sëmundjes është krejtësisht e varur nga diagnostikimin në kohë dhe dietë gluten-free gjatë gjithë jetës. Trajtimi i mjeteve juridike sëmundje celiac popullore deri zhvilluar. E dashura