Khudeem numëruar kalorive sa kalorive të nevojshme për të humbur peshë është e


Çdo njeri që është mbipeshë, duke luftuar për të hequr qafe paund shtesë urryer. Por jo të gjithë dhe jo të gjithë ia del. Çfarë bëri njerëzit nuk i përdorin për të luftuar trashje: pilula dietë, teas të ndryshme, TEAS bimor! Por kjo është një mënyrë shumë efektive për t'u marrë me peshë të tepërt - një humbje peshe përmes numërimit kalori. A nuk e di çfarë është kjo metodë? Tani mësoni! Kjo do të diskutohet në artikullin në faqen e "humbur peshë numëruar kalorive kalorive sa që duhet për të humbur peshë." Duke përdorur këtë metodë, së pari mendoi se duke u përpjekur për të humbur peshë duhet të marrë është: ". Dietë e duhur - një mënyrë e sigurt për të humbur peshë pa shterur dietat dhe greva urie"


Mbipesha - kjo është e kalorive ekstra që ju hani. Nëse ju të ulë numrin, ju duhet të fillojë për të humbur peshë. Si për të llogaritur saktë këto më kalorive? Për ta bërë këtë, së pari ju duhet të jetë i vetëdijshëm për pikërisht ajo që përbëhet nga dietën tuaj. Se kuptoj se si për të vënë mëngjes tuaj, drekë, çaj pasdite dhe darkë në shprehjen e saj numerike. Në rrugën për të fituar, ju keni nevojë për të siguruar kalori blog. Por kufizojnë dietën tuaj për ditë duhet në mënyrë të arsyeshme, pa dietat rraskapitës. Pra, mos harroni se çdo gjë duhet të jetë në moderim. Mbani në mend se gjëja më e mirë për të llogaritur programin tuaj individual humbje peshe do të vetëm mjek - një specialist në të ushqyerit.


Unë do të ju tregojnë se si kjo është llogaritur. Përcaktoni normën e përditshme të ushqimit Për të llogaritur konsumin e kalorive që ju hani gjatë ditës, ju duhet të keni një blog. Gjëja e parë që ju duhet të shtoni edhe për këtë - numri i kalorive të konsumuar për mëngjes, drekë dhe darkë për një javë. Pastaj të përpiqet për të reduktuar gradualisht numrin e kalorive në çdo shërbejnë, shikuar karin. Arrijnë në peshën tuaj në ditë ka rënë me një mesatare prej 200 gram. Kur ju të llogaritur normën e konsumit për këtë produkt, ndërpritet reduktuar kalorive. Vazhdon të ngrënë për një muaj për të vendosur ju prapa normal, duke ruajtur sasinë e kalorive që ofron humbje peshe përditshme në 200 gram.

Hahet, kështu që një muaj ju mund të humbni 6000 gram, që është 6 kg. Mundohuni të numrit të madh nuk është e nevojshme - kjo është e rrezikshme për shëndetin tuaj. Mesatarisht për mesatare kalorive kufi personi i shëndetshëm është nga një mijë deri në dy mijë kalori në ditë. Kjo është normë për seks më të drejtë. Për meshkujt, shifër është një e gjysmë deri tremijë kalorive. Nëse keni shikuar peshën e tyre, ajo është e lehtë për të llogaritur sasinë e nevojshme të kalorive për ju çdo ditë. Blog kalori Ju do të duhet për të mbajtur gjithçka të njëjtin ditar dietë dhe kalkulator dhe peshë. Peshore Kuzhina për £ 10 do t'ju ndihmojë të peshojnë të produkteve dhe të mësojnë në masë të tyre.

Edhe pse ajo është e mirë për të përdorur për peshore digjitale elektronike - ata më të saktë. Në ditarin e tij të kalorive që ju duhet të numërohen faqet përkatësisht të muajit, dhe çdo ditë në një fletore për të regjistruar çdo gjë që ju hani. Ju mund të bëni edhe një tabelë të veçantë, e cila do të jetë kolona janë: • emrin e produktit; • Pjesë peshë; • servings kalori; • kalorive totale për tërë ditës; • pesha juaj në fund të dite. Lini faqet bosh në fletore, në mënyrë për të llogaritur ushqime kalori që ju përgatisin. Si të peshojnë produkte? Kur peshon e produkteve me saktësi vendin tas në peshat e mesme.

A nuk peshojnë objekte shumë të lehta, pasi ju nuk do të merrni një shifër të saktë. Korrigjuar të ngjarë të peshojnë produktet dhe metodë të përshtatshme të masës së mbetur. Pra, nëse ju peshojnë vaj luledielli për të filluar të gjithë peshojnë shishe dhe pastaj otleya shumë të drejtë të naftës në një pjatë që ju gatuaj, dhe pastaj ri-peshojnë shishe. Por dallimi është se kur peshon jashtë dhe e hodhi pesha juaj është vaj. Korrekt numëruar kalorive Në mënyrë për të kontrolluar peshën tuaj, të jetë i sigurt për të peshojnë veten çdo ditë në të njëjtën kohë. Kjo shikojnë kalorive sa keni konsumuar në ditë.

Për të llogaritur përmbajtjen kalori e dietë përmbledhin çdo kalori e ngrënies të ushqimeve ngrënë. Ato jane njëjta përmbajtje kalori mund të llogaritet ditur peshën e secilit produktit dhe përmbajtjen kalori prej 100 gram të produktit. Për të përcaktuar kalorive 100 gram mund të gjenden në tavolina të veçanta që janë në internet. Gjithashtu, këto shifra zakonisht tregohet në paketimin e produktit. Nëse ju e dini kalori njëqind gram, ju lehtë mund të llogaritur kalorive sa ju peshohen në pjesë. Për këtë pjesë të peshës shumëzuar me njëqind gram kalori dhe pjesëtuar me 100. Nëse pjatë tuaj një përbërës pak, pastaj shkruani kalori tryezë çdo produkt të përfshira në çanak.

Llogaritni përmbajtjen kalori të çdo produkt, para-peshonte atë dhe të përmbledhë të gjitha rezultatet. bagirrra123,