Gërhitës Shkaqet dhe Trajtimi në shtëpi


Shumë shpesh ne jemi të ballafaquar me problemin e gërhitës. Ajo krijon siklet të tjerët. Ndërtesat, në tren, në një parti dhe vende të tjera ku gjumi gërhitës tjerët u kthye dhe i zemëruar. Sot ne ju tregojnë për pse atje gërhitës shkaqet dhe trajtimi në shtëpi e kësaj sëmundjeje. Por në momentin e hershme shkaqet e gërhitës . Këto janë: - shtrembërim i devijimit mur ndarës i hundës nga mesatare pozitë - shfaqjen e polyps (rritje mukozën) hundë. - Adenoids Zgjeruar. - Anomali kongjenitale (qiellëz zgjatur butë, pasazhe të ngushta hundës, nofulla i vogël më i ulët, gjuha i madh) - Kanceri i hundës. - Strong relaksoheni muskujt.

Muskujt e relaksuar mund të zhvillohet përmes pranimit të pilula gjumi, alkoolit, trashje, pirja e duhanit, lodhje, hypothyroidism (sëmundje tiroide). Mjekimi në shtëpi Gërhitës mund të jetë mënyra të ndryshme. Një nga mënyrat më efektive për të përballuar me gërhitës është ushtrim. Ne duhet të përpiqemi që të shpallë "iv" tingullin ndërsa lodhje muskujt e qafës dhe qiellin. Pra, të përsëritur 25 -30 herë në mëngjes dhe në mbrëmje. Mirëmban muskujt qielli dhe promovon ia ndau gjinin nga gërhitës vetëm një javë ose dy. Ju mund të përdorni akupunkturë masazh në metodën popullore. Në trupin tonë ka shumë pika që janë të lidhur me zonat e ndryshme refleks vendosura në të gjithë trupin tonë.


Me kontakt aktive ose stimulimi i këtyre pikave është i dërguar sinjale me ndryshimin e organeve të ndërlidhura. Para procedurës duhet të lani dhe thani duart tuaja. Ajo ka nevojë për të vënë presion mbi majat e gishtave, por në çdo rast jo thonjtë apo gurë. Ngutshme nevojën për të prodhuar të thellë dhe të fortë, e rradhës 20-40 sekonda. Përshkrim i mëtejshëm i këtyre pikave.

Pika Emrat në gjuhën kineze, si vendlindja e teknikave tibetian. Zhao Hai. Vendosur brenda thembra e këmbë duhet të jetë në përputhje me një gur që shkopinj jashtë. Ky vend është një gjurmë e vogël. (1 pikë) Le Que - gjendet në parakrah, 2 thumbs up nga gishtit. (Pika 2) Wan-Gu E vendosur në mes pjesën e prapme të dorës tuaj dhe furçë sipërfaqen e mizynchyk së kockave 5 metacarpal. (Pika 3) Tu-shui është qafa pranë hryaschyka tiroide vetëm më poshtë dhe në të majtë (djathtas) mollë Adamit.

Jo shumë masazh si mund të ketë marramendje ose kollë. (Pika 4) Një pikë e vetme Xu-Tzu në qendër të kafaz i kraharorit në dalë. (Pika 5) Ran-Gu është në mes të këmbës brenda. (Pika 6) Masazh Pikët e të dhënave do të normalizohen muskujt e laring dhe parandalimin e shfaqjes së gërhitës. Ushtrime të veçanta gërhitës Këtu janë disa ushtrime të thjeshta që do të flenë 1. Mbyll sytë tuaj të ngushtë, pa marrë parasysh se çfarë distractions nuk janë të hapura tij clockwise goja dhe gjuha vërtitje, pastaj kundër. Pra, të përsëritur 10 herë. Mundohuni të bëni 3-4 herë në ditë, sidomos para gjumit.

Forcimi gjuhën, e cila dobësuar muskujt dhe në thelb të bëjë një tingull. 2. Me gojën tuaj mbyllur të shtrënguar përsëri e gjuhës dhe me disa përpjekje për të përpiqen për të marrë fytin. Përsëriteni 15-20 herë disa herë në ditë. Forcon perde shije dhe lejon gërhitës reduktuar. 3. barabartë bëhet gisht tregues të majë flegër drejtë dhe thith ajrin përmes të majtë. Pastaj anasjelltas. A këtë ushtrim 7-10 minuta. Është si edhe te hunda si zihet fryma. 4. Para se të shkojnë në shtrat të bërë gjimnastikë. Hold flegër drejtë dhe thith ajrin si ngadalë të jetë e mundur përmes të majtë. Pastaj të mbajë flegër majtë dhe ngadalë nxjerr frymë nëpërmjet të drejtës.

Herën tjetër, e bëjnë këtë: thith ajrin nëpërmjet të drejtës dhe nxjerr frymë nëpërmjet të majtë. Dhe kështu - për 7-10 minuta para gjumit. Ushqimi gërhitës Siç e dini, shkaku gërhitës mund të jenë të mbipeshë. Sipas vëzhgimeve të mjekëve në humbje peshe me 10% intensiteti i gërhitës është ulur me 2 herë. Përpjekjet duhet të bëhen për dietën tuaj. Shmangni sheqer, produktet e miellit të bëra me miell të bardhë, mish të skuqur too ushqime kalori të lartë. Hani shumë fruta të freskëta, perime, zarzavate, peshk ligët dhe pulë, arra, lakër. Këto produkte të normalizuar metabolizmin. Ditët e agjërimit janë të nevojshme edhe për humbje peshe.

Për një ditë s'eshte 3 £ e mollë dhe pini ulët-yndyrë kos. Vjeshta mund të hani shalqi dhe pumpkins, duke ngrënë 300 gram plantacione 6 herë në ditë. Në nevojë mbipeshë për të hequr qafe e mukusit që akumulon në traktit respirator, fytit, hundës, bronke. Vetë mukusit rrit gërhitës përmes dobësimin e muskujve të faring. Për të reduktuar sasinë e mukusit akumulon në trup - mos hani starches dhe proteina në të njëjtën kohë. Për shembull qull ose patate me vezë apo mish. Vakt e fundit duhet të jetë në 3:00 për të fjetur, pasi drita është ngjeshur me një tepricë të ushqimit në stomak. Metodat tradicionale konsiderohen për një lakër muaj hahet lë me mjaltë.

Një alternativë është lëng lakër (lëng 1 filxhan + 2 teaspoons mjaltë) pini para shtrat. 3 karrota piqem dhe të hani në 1 copë në një kohë për 20 minuta përpara se të hahet. Pini ujë të pastër mund të mos shkrihet (internet do të gjeni metoda të detajuar gatim) në qoftë se ju pini 2 litra në ditë - atëherë një muaj më vonë ju ndjeni një rritje të forcës, njoftim sa lëkurës në fytyrë dhe posvitlishala ndjenja kur frymëmarrja u ndal shqetësoj. Nëse keni Mukoza fryrë, sinuzit, alergji, apo probleme të tjera me hundë ose të sistemit bronkopneumonare fyt - është e rekomanduar për të parë një mjek dhe për të eleminuar rrënjë të shkaktojë gërhitës tuaj.

Ne ju dëshirojmë një gjumë të relaksuar dhe të qetë! Bobryshev Taras,


Lini ju lutem komentin tuaj poshtë! Ne jemi në% D
0? Zhno di mendimin tuaj!