Kronike prostatitis - një trajtim popullor për Popullit


quajtur prostatitis Procesi akute ose kronike inflamatore që ndodh në prostatës. Në vitet e fundit është rritur ndjeshëm incidencën e prostatitis shkaktuar nga mikoplazmike, Klamidia dhe trihomonadnyh lezioneve që përfshijnë çrregullime hormonale dhe funksionale. Sëmundje kronike kërkon trajtim të kujdesshëm, të gjatë, të pacientit.
Duke kontribuar në zhvillimin e sëmundjes, simptomat shoqërojë atë, dhe fakti se ka prostatitis kronike, një popullor mjetet juridike popullore trajtimi i kësaj sëmundjeje, ne flasim tani në këtë faqe interneti. Simptomat Shenja e parë e prostatitis kronike janë të shpeshta, urinim të dhimbshme, ku ekziston një ndjenjë e zbrazjes jo të plotë të fshikëzës.

Lumë i urinës është i dobët, me ndërprerje. Dhimbja në këtë mënyrë jep një zonë bigëzim, fshikëz, rektum. Për shkak të urinim i shpeshtë, i sëmuri nuk mund të shkojnë jashtë për një kohë të gjatë. Nëse nuk marrin masat e duhura për të trajtuar sëmundjen, mund të zhvillojnë komplikime të tilla si impotencë, ulur dëshirën, etj Prostatitis kronike zhvillon mjaft ngadalë, por gjendja e shqetësimit të ruhet përgjithmonë. Nuk keni urinim i shpeshtë, sidomos natën, mbledhje e dobësuar, reduktohet makinë seksi. Kjo mund të shkaktojnë depresionin, krizë nervash. Pse është atje prostatitis?


Shfaqja e sëmundjes promovon ulur, mënyrë jetese i ulur, hipotermi, sidomos trupin e ulët. prostatitis promovon dietë të sëmurë, përdorimin e shpeshtë të nxehtë, kosi, ushqime të kripura, alkoolit, pirja e duhanit. Eliminimi këto ushqime nga dietën tuaj mund të reduktojnë ndjeshëm rrezikun e inflamacion. Sëmundja mund të rezultojë nga shumë të shpeshta, apo në marrëdhënie shumë të rrallë në kundërshtim seksual. Shpesh sëmundja shfaqet në sfondin e sëmundjeve të ndryshme infektive. Infeksionet mund të vini deri në imoralitet në përgjithësi banjë përdorim pishinë.

Më shpesh ndikojnë prostatës Escherichia coli, aeruginosa Pseudomonas, Staphylococcus aureus. Trajtimi i bimëve kronike prostatitis, bletari Për trajtim efektiv, përveç trajtimit mjekësor të rekomanduar nga një mjek, ju duhet të ndiqni rregullat e jetesës së shëndetshme, ushqim të shëndetshëm, terapi ushtrim. Njeri i sëmurë duhet detyrimisht të ndjekin funksionimin normal të zorrëve, nuk mbiftohem mos harrojmë për marrëdhënie të rregullta seksuale. Gjithashtu të ndihmojë me shpejtësi të bimëve të trajtimit shërim dhe Propolisi. Përgatitja qirinj që përmbajnë 2 g gjalpë kakao dhe 0,1 gram Propolisi. 2 - 3 herë në ditë qiri të hyjë më thellë në rektum.

Të bësh këtë procedurë 30 ditë. Merrni një pushim për 21 ditë dhe pastaj të përsëritur trajtim mjekësor nëse është e nevojshme. Për të prodhuar qirinj propolisnym 40 gram grimcuar oblyyte Propolisi 200 ml 96% alkool, rrjep për 12 ditë (shkundur çdo shishe ditë 4 herë). Vyparuyte valë alkool, shtoni kakao, llokoçis tërësisht. Hidh 4 lugë. l. grimcuar rrush pa fara i zi lë 1/4 l. ujë të zier. Mbuluar me diçka të ngrohtë dhe të lënë deri cool, pini 1/4 filxhan për infuzion, të paktën 3 herë në ditë, pas ngrënies. Pres të freskët kopsht rrënjë majdanoz, derdh 4 lugë.

l. 1/4 litër e lëndëve të para. ujë të valë, hedh gjithçka në një termos, të lënë për 8-12 orë (brenda natës). Në mëngjes, tendosje, të marrë 1 tbsp. l. tretësirë ​​tri herë në ditë, pas ngrënies. Mblidhni 30 lule të lulëzim pemë dardhe, të mbushur ato me 1 litër. ujë i zier, mbyllur, prisni 5-10 minuta. dëm. Merrni 1/3 filxhan çdo orë. Kurë prostatitis kronike kanaçe me mbledhjen e bimëve: Mix 1 tbsp. l. kopër fruta, rrënjë majdanoz i copëtuar, lakrychnoho rrënjë, lule kamomil thata. Shto 3 tbsp. l. fruta dëllinjë. Të gjitha përzierje mirë, pour 1 tbsp. l. përzierje 1 tbsp. ujë të vluar, të mbuluar me diçka të ngrohtë dhe të lënë për gjysmë ore.

Pastaj tendosje, pini 1/4 filxhan infuzion në mëngjes, në mbrëmje. Mundohuni gjithashtu një ilaç popullore: Mix 0,3 g bimë pluhur rrënjë okopnyk dhe 0,2 g thupër pluhur ose buds plep. Mix me dhjamë derri, qirinj të vogla të verbër, të lënë për disa orë në frigorifer për qirinj ishin të dendura, të futur ato në rektum çdo ditë të tjera për 30 ditë. Midis trajtimin e qirinj moderuar të ngrohtë të marrë ulur bate. Në banjë me ujë, shtoni nenexhik ekstrakt të barit ose tërshërë kashtë. Për këtë krijoj 30 g të barit të thatë ose filxhan kashte 2 deri në 5 litra. e ujë të valë. Lini kapakun në për 40 minuta, tendosje, derdh në banjë me ujë.

Në këtë rast, sigurohuni që temperatura e ujit në përgjithësi nuk i kalonte 37-38 gradë. Kaloni procedurën për 15-20 minuta. Gjithashtu bëni microclysters infuzion të ngrohtë e bimëve. Për të përgatitur këtë infuzion të 4. l. Kamomil, 3 tbsp. l. barishte meadowsweet, 2 tbsp. l
. barishte yarrow. A enemas përditshme me 200 ml. infusion (40 °). Këto procedura do të zvogëlojë inflamacion, të zvogëlojë dhimbjen dhe të ndaluar urinim i shpeshtë. Trajtim për 2-3 javë. Gjithashtu e mirë për të bërë një klizmë infuzion veshkat plepi i zi dhe të bardhë thupër. Për ta bërë këtë, përzierje me 20 g veshkave, bluaj ato në një gjendje e pluhur, derdh 30-50 ml vaj ulliri të ngrohtë.

Ju mund ta zëvendësojë atë me një vaj liri. Lini një vend të errët për 5-7 ditë, pastaj tendosje, të hyjë në rektum e 50 ml të drogës. Trajtimi shpenzojnë çdo ditë për 14 ditë. Këtu ne flasim për prostatitis kronike, metodat tradicionale të trajtimit. Nëpërmjet trajtimin e bimeve kronike prostatitis duhet të mbahet mend se një trajtim i tillë nuk mund të zëvendësojë plotësisht përgatitjen farmaceutike dhe kontrollin nga një mjek - urolog. Vetëm një specialist mund të bëjë diagnozën e saktë dhe mbi këtë bazë të caktojë trajtim efektiv dhe këshillojë se mjetet juridike popullore mund të plotësojë atë.

Cheers! Svetlana,