Pancreatitis kronike është një trajtim popullor për Popullit


Pancreatitis kronike quhet afatgjatë (kronik) inflamacion i pankreasit. Nga sëmundje shpesh prek gratë e grupit të mesëm dhe të vjetër në moshë. Pancreatitis kronike është një sëmundje mjaft e zakonshme, komplikimet e tij të rrezikshme. Pra, ne redaktuar faqen e internetit dhe vendosi për të folur për pancreatitis kronike, një popullor mjeteve juridike popullore trajtimin e kësaj sëmundje, shenjat e saj, simptomat. Shkaqet e pancreatitis kronike Sëmundja shpesh zhvillon me sëmundjet kronike të sistemit të tretjes, për shembull: gastrit, cholecystitis, enterit, etj
Por shkaku më i zakonshëm i sëmundjes është cholecystitis kronike, cholelithiasis, dhe shkelje e rregullave të ushqim të shëndetshëm.

Këto mund të përfshijnë: konsumin e tepërt e yndyror, enët djegëse, alkohoizma, mungesa e proteinave dhe vitamina. Gjithashtu shkakton sëmundje mund të jetë lezione sklerotycheskoe vaskulare e pankreasit, infeksionet e ndryshme, disa worms, plumbi, zhiva dehje, helmimi me fosfor, arsenik. Shenjat, simptomat Simptoma të përbashkëta që shoqërojnë pancreatitis kronike është dhimbje në kuadrantin e majtë e sipërme dhe rajon epigastrike. Shpesh jep dhimbje në shpinë, si në qoftë se ajo rrethon. Shumë shpesh ajo është e ngjashme me manifestimet e anginë. Shumica e sulmeve të dhimbjes shfaqet pasi të hahet yndyror, aromë dhe ushqim skuqur.


Nuk ka diarre, humbje peshe pashpjegueshme. Një person i sëmurë mund të ndjehet një neveri të ushqimit, dhe nganjëherë, në të kundërtën ai kapërcen një zi e madhe buke, etje. Ai ka ardhur në rritje jargëzim, të përzier, të vjella, vanitet. Pacientët Cal me pancreatitis kronike i butë, me erë të keq, duhet të shkëlqejë. Mes pancreatitis shpesh shfaqet diabeti. Si për të trajtuar pancreatitis kronike? Nëse shenja të sëmundjes, të jetë i sigurt që të konsultoheni me një gastroenterologist specialist. Për prodhimin, një diagnozë të saktë është e nevojshme për të studiuar (X-rrezeve, skanime, etj) Kjo është e nevojshme, para së gjithash, në mënyrë që të dallojnë pancreatitis kronike nga një tumor të mundshëm të pankreasit, sëmundje tëmth, ulcerat gastrike, 12 -. Duodenum.

Simptomat e këtyre sëmundjeve janë pancreatitis identike. Në trajtimin e pancreatitis, një efekt shumë të mirë terapeutik është dhënë metodat e mjekësisë tradicionale. Midis tyre ka mjete të mrekullueshme natyrore natyrore dhe bimëve. Ndonjëherë, kjo është e trajtime popullore plotësisht të mund të shpëtoj të sëmundjes. Si për të trajtuar bimeve kronike pancreatitis? * Mix së bashku 3 shekuj. l. Wort barishte Shën Gjonit, Leonurus, shtoni 6 lugë. l. lule të thata Helichrysum. Të gjitha përzierje mirë. Pastaj, 1 tbsp. l. Grass pour 1 tbsp. ujë, të mbuluar, të përfundojë të vluar, të lënë për 40-50 minuta. Strain, pini 1 tbsp. para ushqimit për gjysmë ore.

Por jo më shumë se 3 herë në ditë. Njerëzit vazhdojnë trajtim për 2 muaj. Këtu është një tjetër shumë e mirë, recetë efektive në bazë të bimëve mjekësore: Mix 1 tbsp. l. barishte urtë, 2 lugë. l. leh thatë pluhur e buckthorn, fara kopër, herbs rackwheel, knotweed bar. Shtoje te 3. l. Wort barishte Shën Gjonit, gjethe të thata boronice, fara liri. Shtoni 4 në shekullin e njëjtë. l. merimangë rrënjë rodhe copëtuar, bimë copëtuar luleradhiqe, me lule, 5 shekuj. l. rrënjë të grimcuar të barit shtrat, molodushky bar. Të gjitha përzierje. Tani derdh 2 tbsp. l. herbs në një termos, pour 1 s. ujë të vluar, të lënë për disa orë.

Strain, pini infuzion i 0,5 qind. para ngrënies tre herë në ditë. Kursi i trajtimit - 2 muaj. * Gjithashtu provoni këtë recetë në shtëpi në bar mustaqe Artë:.. Pritini 2 fletët e bimëve me gjatësi gju 15 cm dhe një letër të gjatë rreth 25 cm Në mbrëmje tërësisht të shtypur gjethet, pour 0,5 litra. ujë, Tomita vluar për ngrohje të ulët për 10-15 minuta. Atëherë të mbuluar pan, të lënë gjatë natës. Në mëngjes të filloni të pini 1/3 c. 2-3 herë në ditë. Pas 3 ditësh doza mund të rritet për të filluar 1/3 c. Kursi i trajtimit - 1 muaj. Këtu është një tjetër ilaç efektiv për pancreatitis kronike. Kjo nuk është e përgatitur me herbs dhe me hikërror.

Për të bërë atë, pour 1 tbsp. hikërror 1 tbsp. kos të freskët. Cover, të lënë gjatë natës. Në mëngjes, para mëngjes, hani një filxhan e gjysmë të fondeve. Gjysma e dytë të hani para se të shkojnë në shtrat. Trajtimit -2 javë. Pastaj të thyejnë 10 d., Dhe trajtimi mund të përsëritet. * Shpëlaj nën ujë të rrjedhshëm 1 kg limon të freskët. Lëviz nëpër to së bashku me lëkurë përmes një mulli mishit. Tani në të njëjtën mënyrë pres 300 g. Nga të hudhër pastruar freskëta (mundësisht amtare, nga tregu) dhe e njëjta majdanoz kopsht. Bëni çdo gjë në një kavanoz qelqi, të mbuluar, hiqni frigorifer për 2 javë. Pastaj ha për 1 h.

l. përzierje për 20 minuta. përpara se të hahet. Lahen poshtë 0,5 cent. infuzion bimor i gjetheve, Kastrati, blueberries, luleshtrydhe të egra, stigmas misri, pods të thata e fasule, të marra në pjesë të barabarta. Trajtohen në këtë mënyrë duhet të paktën një muaj. Trajtimi i mjeteve juridike popullore pancreatitis kronike shpesh jep rezultate të shkëlqyera. Por, megjithatë, para se të përdorni, kontrolloni me mjekun tuaj. Cheers! Svetlana,