Bimor kronike lodhje


Kronike lodhje - një sëmundje e shoqërisë moderne me ndjekjen e saj e vazhdueshme e suksesit lidhur me këtë stresi, nervozizmi, njeriu dominuese rreth kudo - në punë, në rrugë, në shtëpi. Deri tani, ndër mjekët profesionistë studiuar seriozisht problemin e lodhjes kronike, nuk ka konsensus në lidhje me shkaqet e paraqitjes së saj. Disa argumentojnë se problemet kronike lodhje rezultojnë nga sistemi imunitar të njeriut, të tjerët propozojnë të marrin në konsideratë atë si pasojë e mosfunksionimit të sistemit nervor. Ka ekspertë që lodhje kronike është e lidhur me sëmundje krahut viral. Në përgjithësi, një kaleidoskop i mendimeve, dhe për këtë arsye ajo nuk është për t'u habitur që mjekësia konvencionale nuk ka prodhuar ende një sistem nybud efektive për të luftuar manifestimet e lodhjes kronike.

Teknikat e propozuara të ndihmuar atë me sukses eliminimin e disa simptoma të sëmundjes, por në të njëjtën kohë të kontribuojë në përkeqësimin e të tjerëve. Prandaj duket e dobishme për të eksploruar përvojë të pasur e mjekësisë tradicionale, e cila gjatë viteve ka akumuluar shumë receta për rekreacion dhe vitalitet. Kjo është arsyeja pse subjekt i shkrimit - "kronike lodhje -. Terapi bimor" Gjëja e parë që këshillon mjekësi tradicionale kur ka lodhje kronike, simptomat, - të ndryshojë dietën, duke shtuar për prodhimet e saj të pasura me proteina. Ato stimulojnë qelizat në një ngopjes më aktive të oksigjenit, e cila ndihmon një person të ngarkuar me energji.


Më të shpeshta, të njohur, dhe, më e rëndësishmja, produkte të përballueshme për ne, më të pasura në proteina viçi, pule dhe peshku. Gjithashtu e rekomanduar për të rritur të pirë e përditshme 6-8 gota ujë në. Por në këto pije inkurajuese si kafe ose energjia gazuara dhe jo të harrojmë. Pra, për një kohë ata lejojnë njerëzit të kthehen energji dhe qartësia e mendimit, por kjo situatë nuk do të zgjasë më shumë se 2:00. Dhe pastaj trupi do të kërkojë një të ri fonde dozë pafytyrë, përdorimi i tepruar i cili pa ndryshim çon në lodhje dhe nervozizëm. Një mënyrë e shkëlqyer për të ndihmuar të heqin qafe e madje edhe një depresion të zgjatur është Wort Shën Gjonit.

Prandaj, mjekësi tradicionale për të luftuar lodhje kronike dhe depresioni rekomandon disa bazën bimor e cila është Wort Shën Gjonit. Këtu janë vetëm disa. Për të përgatitur përzierje të Wort barishte 1 lugë çaji Shën Gjonit me lule, para-copëtuar dhe të thata, dhe 1 lugë çaji ngjyra gëlqere thatë. Kjo duhet të plotësoni një kazan të vogël dhe pour 1 filxhan ujë të valë. Brenda 10-15 minuta duhet të insistojnë që rezulton zgjidhje, pastaj tendosje. Përvoja ka treguar se në qoftë se ju pini një çaj shëruese në mëngjes dhe në mbrëmje, pastaj pas 2 javësh një person përvojat përmirësim humor, dhe shfaqjen e emocioneve pozitive - shenjë e qartë e fitores mbi depresioni dhe lodhje kronike.

Megjithatë, nuk do të abuzojnë dhe infuzion, ajo mund të shkojë deri në 3 javë. Të gjitha komponentët që e bëjnë në kohë mbledhjen e ardhshme duhet të jetë tharë plotësisht dhe grimcuar. Kërkohet: 3 pjesë barishte Wort Shën Gjonit, 3 të nënës dhe njerkës, 2,5 pjesë e nenexhik barishte, rigon 2,5 pjesëve, 2 pjesë të lule kamomil; 2 stigmat e misrit, 1,5 pjesë rosehips, 1 pjesë e manave murriz; 1 e rrënjë sanëz, 0,5 pjesët Eucalyptus gjethe. Përgatitja: koleksion duhet të përzihen me çaj jeshil në pjesë të barabarta. Përzierje rezultuar derdh vluar ujin në një raport prej 3 pjesëve ujë të valë - 1 pjesë barishte perzierje.


Këmbëngulin nevojë për të paktën 15 minuta. Pas kësaj ju mund të pini një çaj me jam, mjaltë ose sheqer. Ne konkludojmë Hypericum përshkrime teme një tjetër koleksion të bimëve të thata. Ai përbëhet nga: 1 lugë Lule Hypericum, 1 lugë lule lule misri, 1 lugë Leonurus. Kjo është brewed me ujë të vluar në një raport të një pjese të 3 Maj ujë të valë dhe të lënë të mbush për 10 minuta. Pastaj ju duhet zgjidhje protomytysya për 20 minuta në një zjarr minimale. Supë tensionuar merret brenda 10 ditëve nga 5-6 ml. 1 herë në ditë gjysmë ore pasi të hahet. Në fund të 10 ditëve për të bërë një pushim për 10 ditë, pastaj të përsëritur trajtim.

Rritja efekt antidepressant është tretësirë ​​e kanellë. Përgatitja është shumë e thjeshtë: kanellë pour vodka (por jo alkool) në përmasat e 500 ml vodka 50 g kanellë. Mbush një domosdoshmëri në një vend të errët, me një masë që kanellë nuk u caking, lënda në javë duhet të shkundur. Pas 3 javësh të infuzionit duhet të thahet dhe të marrë atë para ngrënies 3 herë në ditë. Dozimi 20-30 pika. Sigurisht, duke folur për rritjen e ton, ju nuk mund të injorojë është e njohur gjerësisht agjent të tilla si Rhodiola Rosea ose rrënjë të artë. Më i favorshëm Periudha rrënjët Logging - menjëherë pas lulëzuar dhe ripening.

Rrënjët e thatë duhet të jetë vetëm në hije, ekspozimi ndaj diellit vret parimin terapeutik. Forma themelore - tretësirë ​​me vodka në një raport prej 1:10. Pije atë 21 ditë për 10 pika 2-3 herë në ditë. Ky mjet është i kundërindikuar në rritjen njeri excitability, krizë hypertensive, pagjumësi. Në përfundim do të shtoja se në qoftë se ju të kapërcyer lodhje kronike, vitamina - gjithashtu nuk mjetet e fundit të përmirësuar gjendjen e tyre. Pra, nuk do të heqë dorë nga ta, të fillojë të marrë një komplekset multivitamin, e bëjnë shumëllojshmëri tuaj ushqim. Peter,