Enët Ftohtë mish pulave


Enët e ftohtë nga të shpendëve për të përfshirë snacks në tryezë duke luajtur një pjatë shtesë për vakt kryesor, por vakt mbrëmje mund të jetë delikatesë i pavarur. Gatim snacks nuk janë të ndryshme nga gatimi nxehtë. Kufomat gati të shpendëve, proces të fillojë në gjysmën e nga lart poshtë, dhe pastaj, nëse është e nevojshme, për disa pjesë. Vënë ato në një pjatë të bukur për të para marule. Në krye të zarzavate të spërkasë pak zog copëtuar ose degëve të tëra. Si një pjatë e dytë të shërbejë zarzavate, fruta të ndryshme, perime, dhe nganjëherë një kombinim i tyre. Aplikuar dhe turshi copë (Kastrati, rrush, kumbulla), lakër turshi ndonjë lloj.

Disa si ai i ftohtë me majonezë ose zog raznovkusovymi salcë - thartë, e ëmbël. Same lojë, ju mund të zbukuroni me bllokim, boronicë veçanërisht të përshtatshme. Sot, seksioni ynë i shëndetshëm të hahet, ne do t'ju ndihmojë të përgatiten siç duhet enët e tyre zogj të ftohtë që ata janë të shijshme, ndërsa sy të bukur dhe të shijshëm në tryezën tuaj pushime.
Patë tharë Goose therur shpëlarje tërësisht, së pari duke hequr zorrët. Pastaj tërësisht mbarsur atë nga të gjitha anët me kripë dhe të mbështjellë fort në pergamenë, kravatë për të përjashtuar ajrit duke marrë në të.


Pas të gjitha, kjo paketë duhet të varet nga tavani në papafingo, ku dhomë është i ventiluar mirë dhe larg nga dielli. Vyalenye zgjat 3-4 muaj. Në këtë kohë e tërë letër të ngopura shkrihet patë yndyrë. Ky mish do të jetë elasticiteti i ndryshëm dhe ngjyra - nuancë të kuqe. Mish i tillë, duke thyer në copa, mund të hahet i gjallë apo i gatuar, pak prokyp'yatyvshy atë, pastaj ftohur prerë në feta hollë. Mish patë shëruar nuk përkeqësohet brenda 2-3 vjetësh në qoftë se ju ndiqni kushtet e magazinimit - errësirën dhe freski. Bukë pule Përbërësit: mish pule - 700 g;. ligët mish - 100 gr;. feta buke e vjetra - 4 copë;. Vezë - 2 copë;. qumësht - 1 c;. erëza (kripë, piper) - për shije; perime dhe barëra për dekorimin; majonezë.

ndarë mishin nga kockat e trupave pule, dhe në lëkurë dhe yndyrë të shkojnë në një blender. Opsionale, ju mund të përzierje me viç të ligët mish, derri. Në mish i grirë rezulton, shtoni vezë, thërrime bukë ngjyhet në qumësht dhe erëza. Përzierje përfunduar humbasë sërish përmes blender. Pastaj, me një mbushje prej druri lugë duhet vspushit. Pasi të trokas atë, të përkthyer, në para-greased, pjatë pjekje. Trim dhe të lartë të mbuluar pergamenë tuaj. Forma të vënë në furrë me t 150-170 C. Pas një ore, hiqni nga furra. Ftohur për 15 minuta, ekstrakt nga formë detalit.

Prerë në feta të holla, dhe të shtrirë në një pjatë, dekoroj me perime dhe bizele të njoma. Në një majonezë vogël filxhan ne jemi muslimanë. Kjo pjatë, si shumë i mishit të konsumuar në formë ostyvshem. Satsivi rosë Përbërësit: 800 gr. therur rosë, 2 tbsp. l. gjalpë. Për salcë: 1,5 qepë, 4 karafil hudhër, cilantro 0,5 rreze; HOPS-suneli, 1 tbsp. l. miell; 40 ml. uthull verë, kripë. Për mbushjen: 2 yolks vezë, piper, karafil, shafran, 0,5 përqind. arra. Mish. Lajë trupin dhe merak vend rosë. Karabina Semi përktheni një letër erës, barkut, dhe gjalpë larja ka përfunduar pjekje në furrë.

Supë nuk derdh. Për të largimit nuk digjet as tharë nga koha në kohë të ndryshojë pozicionin e saj, mos harroni të thith atë të ndara nga lëng. Pulave skuqur, të përpunuara në tufa. Salcë. Qepë copëtuar, e vënë atë në për 10 minuta, shuhet. Pastaj duke shtuar miell, pa u ndalur passyrovat, i hedh pak i supë nga rosë. Erëza salcë: kripë, majdanoz i copëtuar, uthull, hudhër grimcuar në Frog, HOPS-suneli erëz. Në salcë rezulton, përkthehet copa rosë dhe vlim për 10 minuta. Gjatë kësaj kohe, të përgatitur mbushjen, përzieni, piper grimcuar kuqe, karafil, arra grimcuar, yolks vezë, supë shafran infuzion dhe kohë të mbetur.

Shtoni salcë me salcë të përfunduar. Llokoçis dhe për të hequr nga ngrohjes. Ftoh dhe për të shërbyer, garniturë me një degëz e gjelbërim. Fazan tavë Ne kemi nevojë për: lojë - fazan 1 / onions - 5-6 kokat / oriz zier - 0,5 kg / gjalpë - 150 gr, Plus 50g.. për salcë / majdanoz copëtuar dhe leeks - 1 fole / piper - 6-7 bizele / arrëmyshk / miellit (për salcë) - 40 oz. plagosur obskubty fazan, rozpatraty dhe larë. Pas mbarsur proshutë e tij dhe kripë. Përgatitja e pan. Potushkuyte atë në një pjesë të vogël të gjalpë, qepë copëtuar, nja dy karafil të proshutë dhe bizele piper i zi.

Top vendosja i mbushur me fazan prozharte të gjithë së bashku. Lojë mbaruar, hiqni nga pan, cool. Pas kësaj, hiqni të gjithë atë kockat dhe prerë në pjesë, përsëri përzierje me erëza të skuqura. Në një tenxhere të veçantë merak Fig. Pastaj gatuaj salcë për garniturë: calcinated miell në gjalpë, por se ai nuk ka dalë e trashë, shtoni një lëng të vogël nga një fazan që evoluar gjatë pjekjes. Merrni pjesë pjekur fazan, përzierje me oriz të përgatitur, i kripur, shtoni arrëmyshk. Pas kësaj, të lubrifikuar me yndyrat fletë bronzi dhe e shtriu në të gjithë masës. Kati ajo tretem shtresa feta thinly e naftës dhe të shpejt të dërgoni atë në furrë.

Para se të shërbejnë sasi e vogël majdanoz i saj pulave dhe leeks, përzier me domate feta. Baked version i shijshëm dhe të ftohtë dhe të ngrohtë. Bakinka,