Chlorophyllipt gargarë, përdorin në anginë


Angina - një sëmundje infektive që karakterizohet nga një plagë e theksuar inflamatore e bajame - Arsimi është quajtur "gjëndra", e vendosur në fyt në të dy anët e shije të butë dhe dërçikth, ata mund të shohin shumë mirë në Rte hapur. Angina është i ndarë në disa lloje, në varësi të thellë dhe natyrën e bajamet plagë. Ka kataral, lacunar, grykët folikulare dhe necrotic. Një ashpërsia është forma e butë, të moderuar dhe të rënda të sëmundjes. Shkaqet e sëmundjes grykët shkaktojnë mikrobet, shpesh ajo streptokoket, të cilat janë aktivizuar nga fyti dhe me imunitet të ulët dhe të ekspozuar ndaj kushteve të pafavorshme, të tilla si hipotermi apo luhatjet e mprehtë e temperaturës së ambientit.

Si dhe burim i sëmundjes mund të jetë një person i cili vuan nga angina. Nëse jeni të shqetësuar në lidhje me dhimbje të shpeshta të fytit (kronike dhe duke përfshirë) vini re këtë drogë si chlorophyllipt. Ajo është rreth chlorophyllipt, lëng për gargarë, përdorim në angina faqen redaktuar ne do të flasim sot. Ky është një ilaç shumë i mirë për ftohjet, grip, pezmatim i fytit dhe grykët si. Çfarë është efikasiteti chlorophyllipt sekret? Dhe gjë është se në thelb të gjithë angina është infeksion streptokoksike. Një chlorophyllipt lufton e mira e punon me Staphylococcus. Përveç kësaj për të qenë chlorophyllipt vret mikrobet, ajo është më tepër shpejt lehtësimin inflamacion.


Chlorophyllipt - një produkte medicinale bimore që kanë veti antibacterial. Merrni atë nga gjethet e topit eukalipt. Ajo përmban një përzierje të Klorofilit si Një dhe bimët B. ​​Për shkak klorofil merr një ngjyrë të caktuar. Në ngjyrë Klorofilit kanë efekt shumë të fortë antimicrobial. Infeksion Coccal në ditët e sotme paraqesin pothuajse kudo, dhe shumë janë përshtatur gjatë tensionet ndaj antibiotikëve. Në raste të tilla chlorophyllipt dhe vjen në shpëtim. Ky medikament është mjaft aktiv në lidhje me Staphylococcus aureus - agjenti kryesor dëshirore e anginë. Chlorophyllipt - drogës antiseptik është në dispozicion në disa forma: 1% tretësirë ​​të alkoolit (shishe 100 ml ose 200) është përdorur, si brenda dhe topically vaj 2% zgjidhje, llak dhe tableta 0,0125 g dhe 0,025 g

për gjiri gojën, Si të aplikoni chlorophyllipt me anginë? Është shumë e thjeshtë. Mund blej në një chlorophyllipt farmaci në formën e një përqind solucion alkoolit dhe fillojnë gargling dhe goja rreth 3-4 herë në ditë.
Për trajtim më efikas të infeksioneve respiratore akute dhe grykët të marrë zgjidhje të alkoolit chlorophyllipt brenda. Për ta bërë këtë, 5 ml e një për qind tretësirë ​​të alkoolit duhet të jetë i holluar në 30 ml ujë dhe për të marrë gjysmë ore para ngrënies tre herë në ditë, në mëngjes, pasdite dhe në mbrëmje. Ju vetëm mund të trajtojë gjëndra të naftës zgjidhje chlorophyllipt.

Për ta bërë këtë, i flagjelë roll pambuku, dhe njomet atë mirë në një zgjidhje të naftës chlorophyllipt, dhe pastaj me kujdes procesin e fyt dhe bajame. Prodhuesit chlorophyllipt panë të bëjnë procedurë shpëlarje më të rehatshme. Sot ju keni mundësinë për të "pije" chlorophyllipt fyt në çdo mjedis, në punë apo në rrugë. Kjo eshte liruar 0,2-qind chlorophyllipt UV tretësirë ​​në formën e një spray. Përdorni ato shumë të rehatshme dhe nuk krijojnë probleme të panevojshme. Paketimi kompakt e bën të mundur për të maksimizuar procedurën lehtësi. Kur inflamacion i infeksioneve të sipërme të traktit respirator udhëzim (sëmundje e frymëmarrjes, angina akute) këshillon të rriturit për të llak faring duke klikuar dy herë mbi enë valvul rreth 3 - 4 herë në ditë për 4 ditë.

Aplikimi i pektoris droge mundësisht në formën e tabletave. Atëherë ju mund të përdorni 12,5 mg ose 25 mg. E gjitha varet nga formën e ashpërsia e sëmundjes. Pllakat të mbajë deri shpërndarjes në gojë. Doza Adult është 25 mg (1 tab.) Pesë herë në ditë. Shumëllojshmëria e pranimit - çdo 05:00. Kursi i trajtimit çdo javë. Chlorophyllipt - një mjet shumë i fuqishëm që ka një efekt të veçantë anësor, ajo mund të shkaktojë një reaksion alergjik. Në mënyrë që të dini reagimin e trupit ndaj chlorophyllipt e drogës, ju duhet të provë. Në 25 pika të chlorophyllipt, shtoni një lugë gjelle ujë të ngrohtë dhe pije.

Para se të aplikoni llak bëjë testin llak oral (një shtyp mbi valvula shishe). Nëse pas 08:00 ju nuk do skuqje të rënda të mukozës, skuqjen të ndryshme, ënjtje ose çfarëdo reagime të tjera negative në mënyrë të sigurtë mund të përdoren për të trajtuar pectoris chlorophyllipt. Lydia,