Bukë përfitim krijoj shtëpi


Kvas është konsideruar si një pije tradicionale në. Kjo është bërë nga përbërësit krejtësisht natyrore, fermentimi i maja, sheqer dhe kokrra. Kjo pije mund të të ndihmojë me një mangësi të substancave vitaminë, anemi dhe poshtër. Në dip përmban masën e mineraleve dhe vitaminave. Përfitimet e saj e provuar për shekuj me radhë dhe i njohur edhe nga mjekësia zyrtare. Perdorimi i kvas mund të ndihmojnë në trajtimin e sëmundjeve të ndryshme. Pra, sot le të flasim rreth asaj se si ne mund të ndihmojë të krijoj zakonshëm shtëpi bukë që të përfitojnë prej saj. Çfarë saktësisht është përfitimi nga majaja? Kvas ka një ndikim pozitiv në ecurinë dhe shëndetin e përgjithshëm të traktit gastrointestinal, duke penguar rritjen me organizmave të dëmshëm dhe patogjene.

Ajo i ndihmon metabolizmin e bilancit, efekte të dobishme për sistemet kardiovaskulare, nervor dhe endokrine. Përveç kësaj, përdorimi i rregullt i maja efekt pozitiv në dukje. Ai përmirëson pamjen e flokëve dhe lëkurës, duke e bërë thonjtë më të fortë dhe më të fortë. Kvas Përfitimet bukë shpjegon strukturën e lëndës së parë - Wort. Ajo mund të jenë të përgatitur nga grurë ose elb sprouted crusts bukë kokërr, oats dhe thekër, rrush i thatë dhe maja dhe përbërës të tjerë. Gjatë fermentimit pije pasuruar me shumë mikroorganizmave. Ata gjithashtu zgjedh sistemin e tretjes, duke ndihmuar për të hequr qafe dysbiosis.


Këto vitamina që janë të pasura rritja krijoj ndihmë rezistenca e trupit ndaj infeksionit. Veçanërisht e dobishme kjo pije për njerëzit me sëmundje të tilla si gastrit me aciditet të ulët, pagjumësi, neurozë, depresion, hipertension, atherosclerosis dhe sëmundjeve koronare të zemrës. Kvas është përdorur jo vetëm si një pije e dobishme dhe e shijshme. Ajo mund të përdoret për gatim enët e ndryshme - hash, një lumë i veçantë, supë të ftohtë, pelte bukë, turshi duke e bërë derri dhe salcat e ndryshme. Në dip përmban sasi të mëdha të acidit laktik. Është e nevojshme për të hequr toksinave nga trupi dhe ndihmon në avari e ushqimit.

Që nga maja përmban vitamina A dhe C dhe B vitamina, ajo është një mjet i shkëlqyer në luftën kundër beriberi pranverë, lodhje kronike dhe depresioni. Kjo pije përmban maja. Ato ndihmojnë për të stabilizuar gjendjen e pacientit me enterocolitis dhe kolit, diabeti, veshkave dhe Sëmundjet e mëlçisë, sëmundjet e pankreasit. Një numër i madh i enzimave dhe ushqyesve kvas ilaç edhe për sëmundje të syve - glaukoma, atrofi optike nervore, shkëputja e retinës dhe miopi. Kjo pije ndihmon në trajtimin e sëmundjeve të traktit respirator, ulcerën, mostretje, obliterating endarteritis.

Për shkak të krijoj saj përbërjes është një mënyrë për parandalimin dhe trajtimin e sëmundjeve infektive virale dhe, si dhe të gjithë llojet e qelbëzim. Si për të bërë këtë shërim të pirë duart e tyre? Kjo kërkon tre litra ujë në vlim dhe derdh atë kilogram krisur thekër. Kapacitet të hequr një vend të errët dhe të lënë gjatë natës. Në tendosje në mëngjes dhe Vendos një lugë gjelle bosh e rrush të thatë, katër lugë sheqer dhe një lugë çaji maja. Hiq në një vend të ngrohtë të eksitohet. Një ditë mund të konsiderohet i gatshëm të krijoj. Ajo duhet të thahet dhe të pastër enët nën kapuç në frigorifer. Konsumi i kvas bukë nuk tregohet në gastrit me aciditet të lartë, dhe në Sëmundjet e rënda të mëlçisë.

Mjekësisë tradicionale rekomandon si më poshtë Recetave trajtim kvas : - Kur puçrra fytyre, vlon, ulcerat, hemorroide dhe kremra ekzemë bëjë, duke përdorur të nxehtë malt Kvasniy elb. Places lezione në lëkurë mund të jetë dy herë në ditë KVAS pastrohen. Ju pastaj mund të pije me ujë - dhjetë minuta më vonë. - Nëse ju e raportoni sëmundje cystitis veshkave ose uretritin dhe sëmundje kronike bronkiale ose të mushkërive - Pini tre herë gotë të përditshme të kvas ngrohtë elbi, Llokoçis atë një lugë mjaltë. Kjo është bërë e mirë në gjysmë ore para ngrënies. - Për trajtimin e sëmundjeve të syrit dhe atherosclerosis, qarkullimit të gjakut në tru, venat me variçe dhe thrombophlebitis, pini me stomak bosh çdo filxhan mëngjes kvas bukë temperaturë të ftohtë.

- Në të zgjatura për kollë, ftohjet dhe bronkit, si dhe në sëmundje të ndryshme mbrapa ose të përbashkëta