Hilak forte bie aplikim, udhëzimet për përdorim, analoge, treguesit


Në ritmin tonë të përshpejtuar të jetës, nuk është e habitshme që në vitet e tij të rinj, shumë kanë sëmundjet e traktit digjestiv. Ne hani rregullisht, në një nxitim, nuk ndjekin dietë, balancën e substancave të hyjnë në trupin tonë. Si rezultat i shkeljes së microflora zorrëve, e ndjekur nga zinxhiri dhe të gjithë traktin e tretjes. Ka shumë ilaçe që mund të na ndihmojnë në këtë rast, ne ju rekomandojmë që të i kushtoj vëmendje të Hilak forte. Kjo është për atë që është e drogës Hilak forte bie, përdorimin, udhëzimet për përdorim, analogë, indikacionet unë ju them sot. Mekanizmi i veprimit Drogës Hilak forte në pika - stabilizon florën në zorrët, dhe fluide dhe bilancit electrolyte, rregullon ekuilibrin e florës zorrëve, përshpejton rigjenerimin e qelizave epiteliale në muret e zorrëve, përçarje e mikroklimës normal në sistemin e tretjes e mundur pas përdorimit të antibiotikëve, operacioni në stomak, radioterapi, dhe nga ushqimi pahijshme dietë, për shkak të rrethanave në të cilat fillon bakteret të rritet.

Formula e drogës përfshijnë: acid laktik, kripëra të cilit janë ringjallur aciditetin standarde në traktin e tretjes, duke krijuar një mjedis të pafavorshëm për të qëndrueshmërisë mikrobet virulente; dhe acidet yndyrore flutur, e cila rikthen dëmtuar në sëmundjet infektive në traktin gastrointestinal dhe të bëjë fushatë parandaluese. Në përshpejtimin maturimit simbiontëve tipike zorrëve nën ndikimin e drogës fushës, përmirësohet funksioni i saj fiziologjik është normalizuar vitamina sintetizojnë natyror B6, B12, K. Drops Hilak forte ndihmë për rritjen e florës acidophilic që vjen në një qëndrim agresiv ndaj Salmonella, duke zvogëluar prodhimin e mandatit të kaluar.


Indikacionet Hilak forte Mosfunksionim i traktit digjestiv (pasojat e sulfonamides që marrin, antibiotikët). Sëmundjet gastrointestinale (format e ndryshme të kolitit, nje inflamacion i traktit gastrointestinal). Shkelja e jashtëqitjen (kapsllëk, diarre, si në ndryshimin e klimës). Dispepsia (fryrje, të përzier). Alergji (ekzemë, pezmatim i lëkurës, urtikaria). Mëlçia, vrer fshikëz. Destabilizimi i aciditetit. Infeksionet e zorrëve (Sarmonela). Si për të bërë Hilak forte? Aplikimi Hilak forte dozë bie - gjysmë ore para ose pas ushqimit, të regjimit ditor - 3 herë. Pika në formë të pastër nuk mund të marrë, të jetë i sigurt për të holluar ndonjë të lëngshme - çaj, ujë, lëng.

A nuk përdorim qumështin shkak acid laktik, e cila është pjesë e medikamentit aktivizon rënien e tij. Fëmijët më të vegjël se dy vjet për të hequr dorë 15 deri 30 pika. Nga 2 vjet deri 12 vjeç - 20-40 pika. Ata që janë më të moshuar - 40 deri në 60 pika. Kur shenja të përmirësimit në dozë duhet të jetë prerë në gjysmë. Kursi zgjat nga 15 ditë deri në 1 muaj. Kohëzgjatja e trajtimit varet nga recetë. Reagimet negative Udhëzimet për përdorim Hilak forte bie tregon disa episode kur problemet e mundshme të sistemit të tretjes - një mërzitur pak (diarre ose kapsllëk) dhe skuqje të lëkurës dhe kruarje të vogla.

Mbidozë në përdorim A nuk e vënë re. Nëse keni nevojë për një vëzhgim standarde në trajtimin specialist. Contraindication Kur aciditeti i tepërt në zbaticë - ezofag. Alergji të lactose dhe komponentëve të tij. Intoleranca e një pjesë përbërës të përgatitjes. Features drogës Nuk ka asnjë kufizim në grupmoshën - fëmijë të lejuara - foshnjat dhe të moshuarit. Ka contraindications gjatë shtatzënisë dhe laktacionit. Në disa sëmundjeve, të kryejë trajtim kompleks në lidhje me medikamente të tjera. Jo të zhytur në gjak dhe e lë trupin me feces.

Ndërveprimet me barnat e tjera Preparatet që përmbajnë antacids mund të bllokojë acid laktik janë pjesë Hilak - pika e forte. Nuk ka frenim promovon lëvizshmëri mendore kur shoferi dhe transport me mekanizmat tjerë. Kushtet e ruajtjes Ajo duhet mbrojtur aksesin e fëmijëve në të drogës. Store në një vend të errët në një temperaturë nuk kalon 25 gramë. C. Raft jeta - 5 vjet. Pas rozk