Nimfomani Sëmundjeve në gratë, arsyet për të hequr qafe nimfomani


Nimfomani i quajtur gratë patologjike libido është dëshira e shfrenuar seksuale për afrimin me partnerë të ndryshëm. Statistikat tregojnë se një në tre njerëz ëndërrojnë të paktën një herë për të përmbushur nymphomaniac. Megjithatë, kjo ëndërr vjen e vërtetë jo të gjithë, dhe mund edhe, jo i vërtetë. Në mesin e njerëzve, nuk është një mit që gratë hiperseksualnyh vendosur, por në fakt, siç tregohet nga hulumtimet, nymphomaniacs vërtetë shumë të vogla - rreth 1 në 2500 gra. Emri "nimfomani" vijnë në botën tonë moderne të miteve ditëve të Greqisë së lashtë. Sipas legjendës, nimfë mitik në të cilën grekët e lashtë besonin, të joshur njerëzit në pyll për të kënaqur epshet e tyre.

Grekët besonin se ajo nymphs i kanë mësuar njerëzit e të ndryshme paraqet dhe shumë të mashtrimeve të tjera të dashur. Por kjo është e gjitha mitet. Sa për nimfomani, ajo nuk është trillim dhe jo një mit. Hypersexuality për gratë - një mallkim? Ju nuk mund të përgjigjem në këtë pyetje në mënyrë të qartë. Vetë gratë janë nganjëherë nymphomaniac nuk mirëpresim hypersexuality e tij. Gra të tilla shpesh i quajtur lirshme ose zbochenkamy. Për shkak se ata janë shpesh të dënojnë këto zonjat janë duke u përpjekur të mos për të reklamuar sekretet e tyre dhe të merren me partnerët rastësor. Çfarë shkakton që mund të provokojë hypersexuality dhe grave? Në fakt, arsyet janë shumë manifestime të nimfomani.


Për shembull, edhe veshur me lloje të caktuara të veshjeve mund të shkaktojë hypersexuality. Kështu, në 17-18 shekuj zonjat veshur corsets shtrënguar që pengojnë rrjedhjen e gjakut në zonën e legenit, e cila ishte shkaku i zgjimit të vazhdueshme seksuale. Kjo është arsyeja pse ka pasur një mit për gratë lyubveobilnosti kësaj periudhe. Nëse shikojmë nga një pikëpamja shkencore, shprehje e nimfomani mund të ndodhë për këto arsye: • Dështimi në metabolizmin hormonal. Dështimi hormonal mund të ndodhë në gratë pas transferimit të lindjeve të vështirë, lëndimet, abort ose sëmundje të rëndë; • sëmundje të ndryshme; • Disa medikamente që mund të rrisin makinë seksi të grave; • Një Problemet psikologjike; • Proceset natyrore fiziologjike.

Për shembull, nëse shtatzënia është pa komplikime, shumë gra ndjehen rritjen e seksualitetit tonë. Kjo rritje dëshira seksuale për shkak të ndryshimeve hormonale që ndodhin në trupin e një gruaje gjatë shtatzënisë. Karakterizohet nymphomaniac multyorhastychnost, se ata janë në gjendje të përjetojnë jo një, por të shumta orgasms gjatë një takimi seksual. Në disa raste mund të jetë një tjetër orgazmë para raportit seksual - gjatë stimulimit të zonave erotik ose me një rritje të zgjimit. A duhet të ketë kontakt seksual me një nymphomaniac? E pra, nëse dëshira juaj seksuale dhe mundësi të përkojnë me ato në gratë hiperseksualnoyi.

Dhe në qoftë se jo? Në praktikë, ajo ishte aq shumë raste ku njerëz të moshuar apo të rinj, por me probleme të zemrës apo të tensionit të lartë, përfundoi jetën e tij në shtratin e dashurive. Pra, para se të angazhohen në marrëdhënie seksuale me një hiperseksualnoyi grua, mendoni dhe të llogaritur forcën e tyre. Si të njohin një nymphomaniac? Sepse nimfomani - është një çrregullim i rrallë njohin grua hiperseksualnoyi jashtëzakonisht i vështirë. Në fakt, kriteri i vërtetë për nimfomani nuk ekzistojnë. Megjithatë, ka shenja që ju mund të përpiquni për të identifikuar gruan me një makinë të lartë seksi në mesin e turmës.

Shumë mund të kenë menduar se gratë vishen provokuese nymphomaniac. Kjo nuk është kështu. Këto gra mund të veshin veshje të dëlirë dhe nganjëherë të rreptë. Kriteri vendimtar është vështrim dhe gjeste. Në një shikim ju mund të shihni ndjenjë nymphomaniac, të plotë e dëshirave, dhe gjestet mund të shohim gatishmërinë e menjëhershme për seks. Është fjalë për fjalë i gatshëm të hidhem mbi ju. Sjellja hiperseksualnoyi gra mjaft të vështira për të ngatërruar me flirt krejtësisht të shëndetshëm dhe natyrore. Voice nymphomaniac zakonisht të sigurt dhe me zë të lartë me një timbër të veçantë. Nëse për ju "donut" me copëtim të madhe, atëherë ajo mund të jetë një nymphomaniac.

Frazat e tilla si "Unë kurrë nuk kam pasur një marrëdhënie serioze" duhet të njoftuar ju. Që ata janë specifike për gratë nymphomaniacs. Me pak fjalë, nymphomaniac për të kërkuar kontakt me absolutisht të gjithë, pavarësisht nga mosha, pamja dhe madje
kat.
Mënyra më e lehtë për të përcaktuar nymphomaniac - brenda natës. Nëse ju papritmas e gjejnë veten në të njëjtin shtrat me gruan, ajo do të jetë shumë e vështirë të shkojnë keq. Ndërsa nympho jo mjaft prej jush mezi vyrvitsya dorën e saj. Pra, kemi biseduar për nimfomani e sëmundjes tek gratë, arsyet për të hequr qafe nimfomani por nuk i tha. Prandaj, se si të merrni nimfomani shpëtoj?

Nimfomani - një sëmundje nga të cilat ju doni të lë. Shumë nymphomaniac vetë nuk i lumtur me jetën e tij. Çfarë do të bëni për të marrë larg nga dëshira e vazhdueshme seksuale? Para së gjithash, do të përpiqen për të shkëputur mendimet e tyre dhe nuk mendojnë për seksin. Ditën e tij të mbushur punët e ndryshme në mënyrë që ju nuk keni kohë për të ngulët mendimet. Pika energjinë tuaj seksuale për të bërë biznes tjetër. Për shembull, të gjithë kohën e lirë të angazhuar në sport. Aktiviteti i plotë fizike, running gjatë dhe të ecur qen mirë të ju ndihmojë të kapërcyer problemin. Rinat Abdrahimov,