Furnizim ushqimi për të përmirësuar funksionin e mëlçisë dhe shëndetin e përgjithshëm


Për një ditë për të pastruar sepse mëlçisë është rreth 2.000 gallons e gjakut! Nuk ka pajisje moderne mjekësore mund edhe të përafërt të kryejnë punë të ngjashme ... Atë që ai e nevojshme për funksionimin e duhur të mëlçisë? Kujtojnë disa rregulla kryesore. Së pari, dietë 5,7-fish - shpesh në pjesë të vogla. Kjo është vetëm kur ju të merrni ushqim në trup është sekrecion i biliare nga fshikëz fshikëz e tëmthit, kështu hapësirë ​​liruar për lirimin e toksinave nga të mëlçisë. Pra është përsëri në gjendje për të kapur dhe ruajtur të substancave të dëmshme përzgjedhjes tjetër nga gjaku. Së dyti, gjatë çdo vakt duhet të hani një sasi të vogël të yndyrës (shtoni një lugë çaji gjellë e salcë kosi, gjalpë), një pjesë të vogël të sallo ose gjalpë - ajo gjithashtu stimulon fshikëz e tëmthit.


Së treti, ushqime proteinike (mish, peshk, vezë) duhet të përdoret me perime të përpunuara termikisht. Fibër e permbajtur, lehtëson heqja e shpejtë e të gjitha proceseve të zorrëve mbeturinave të tretjes kështu ndihmon në parandalimin e toksinave të mëlçisë. Së katërti, ushqime proteinike është më e mirë për të përdorur asnjë pasdite vonë. Sepse mishi stomak tretjen do të marrë të paktën 06:00. Prandaj hahet para gjumit kotëletë ose pres trupin nuk ka kohë për të riciklojnë plotësisht. Kjo mund të shkaktojë procese prishja, vanitet me të gjitha pasojat negative. Së pesti, për të shmangur ushqimet industriale përmban preservatives, shije, ngjyra dhe aditivëve të tjera kimike.


Ata janë ndotëse gjakun dhe ata nuk mund të klasifikohet si ushqime që stimulojnë mëlçinë. Përpiquni të përdorni vetëm produkte natyrore dhe të përgatitura fllad në shtëpi-i gatuar ushqim. Së gjashti, duhet të ndjekin mënyrën e caktuar të sigurt: të paktën 1,5-2 litra lëng në ditë, të cilat do të ndihmojnë të pastruar proceset e trupit. Së shtati, përdorin për një muaj çdo vit ushqimet që përmirësojnë funksionin e mëlçisë. Unë mendoj se një muaj ju mund të bëhet një vegjetarian dhe është ligët, enët steamed. Të jetë i sigurt në këtë kohë për të ngrënë një shumë të perimeve: lakër, karrota, misër, panxhar, prej trangujve, domate dhe kungull, kungull i njomë, kopër dhe majdanoz.

Sipas përshkrimit të perimeve tregon se të zgjidhni muaji më i mirë në verë. Flokëkuq duhet të hani 150-200 gram naftë në ditë. Steamed lakër dhe hanë djathë - ngjyra dhe lakër. Panxhar mund të shtohet në sallatë, supë ose gatuaj atë me lëng, i cili para se të pijshëm holluar sasi të barabartë të ujit. Berries dhe fruta, mëlçisë "preferon" - datat, banane, rrush dhe kumbulla të thara. Me ushqime proteinike si të saj - cod, troftë, krap dhe pozitë e lartë. Mish - gjeldeti dhe viçi. Gjithashtu kos dobishme, djathë, gjizë, qumësht i freskët, 3 vezë të fërguara javë. Por të gjitha produktet që janë më të vlefshme për mjaltë e saj.

Ajo duhet të merret të paktën 1 orë. L. 2 herë në ditë për 25-35 minuta para ngrënies. Supat dhe supë të gatuar këtë muaj me perime, por jo erëza. Stews dhe salads shtoj vaj ulliri ose misri. Ajo do të jetë shumë e bukur nëse këtë herë ju nuk do të hani asnjë ushqime të skuqura, por ziera dhe steamed! Për mëlçisë dobishme "Essentuki - 5" dhe "Istra", "barvihinskiy", "Narzan" dhe "sllave". Këtu është ushqim për të përmirësuar funksionin e mëlçisë dhe shëndetin e përgjithshëm dhe të lejojë që të qëndroni i ri për një kohë të gjatë, edhe pse, se sa ju vjeç për pasaportën tuaj! Maria