Frutat dhe perimet të zvogëlojë nivelin e sheqerit në gjak


Diabeti është një sëmundje shumë zakonshëm i sistemit endokrin, që është kronike. Për sëmundje e karakterizuar nga një rritje e vazhdueshme e sheqerit në gjak (glukozës) në gjak. Kjo çon në trazirat në metabolizmin, dhe, rrjedhimisht, në dëmtimin e të gjitha sistemet e trupit. Para së të gjitha sistemeve që vuajnë nervor dhe të qarkullimit të gjakut. Prandaj njohuri aktuale rreth asaj se si të ulët të sheqerit në gjak në diabet të gjakut. Rreth sot këtë bisedë. Sipas statistikave nga diabeti çdo person planeti i sëmurë tridhjetë. Në këtë sëmundje vetmi opsion i mundshëm për një jetë normale është një respektim i vazhdueshëm i rregullave të caktuara në dietën.

Pa dietë e duhur nuk mund as të trajtimit as parandalimin e diabetit. Baza e mënyrës së të ngrënit është gëlltitje të ushqimeve që ndihmojnë në uljen e sheqerit në gjak. Për shumë vite hulumtimi i kryer për qëllim gjetjen e produkteve të përshtatshme për diabetikët. Ajo u gjet se me këtë sëmundje më e dietë duhet të jenë elemente të një përqindje të lartë të karbohidrateve komplekse. Shuma e yndyrë dhe sheqer duhet të jenë minimale. Në përcaktimin e rolit të karbohidrateve në dietë diabetik duhet të ndahet në dy grupe - "mirë" dhe "i keq".


Yakisnist kështu varet nga indeksi glycemic. Ky parametër përcakton rrjedhën e sheqerit në gjak. Më i lartë glycemic indeksi - thithjen më të shpejtë të produktit, dhe kështu më të shpejtë në rritje glukozë. Pra, indeksi i ulët siguron një ndarjen ngadaltë dhe të qëndrueshme dhe nivele të qëndrueshme të sheqerit në gjak. Për njerëzit që vuajnë nga diabeti është futje e rëndësishme e fibra. Kjo është një fibër perime që nuk është zhytur nga traktit tonë ndihmon tretjen e ushqimit.
Avantazhi i tyre është për të pastruar nga zorrët dhe derivim të produkteve të kalbjes dhe toksina. Ushqime të lartë në fibra pak absorbimin e ngadalshëm të glukozës, e cila është e rëndësishme për të mbajtur një ekuilibër të sheqerit në gjak.

Pra, në dietë e diabetikët duhet të jetë fruta dhe perime të pranishëm. Pra, atëherë ne flasim për fruta dhe perime të zvogëlojë nivelin e sheqerit në gjak. Pra, shkencëtarët e rekomanduar konsumin me çdo vakt - të paktën tri herë në ditë. Frutat dhe perimet janë dhurata më e çmuar e natyrës tek njeriu dhe mund të japin trupit me karbohidrate, fibër, dhe vitamina dhe minerale. Shuma më e madhe e fibra gjetur në lakër (deri 14%), patatet (under3%) dhe manaferrat të ndryshme (5%). Njerëzit që vuajnë nga diabeti, ju duhet të zgjidhni fruta dhe perime sipas indeksit të tyre glycemic.

Ky shkon 55-95 në karrota, patate, panxhar, misër, banane dhe shalqi. Këto produkte janë të përshtatshme për diabetikët ushqim vetëm kur të zgjeruara shpenzimet e vazhdueshme të energjisë. Kështu, sheqer do të shpenzohen për aktivitetin e muskujve dhe shërimin e trupit që do të mbajnë ekuilibrin e nevojshëm. Për të reduktuar glukozës në gjak është e rekomanduar për të konsumuar perime me një indeks të ulët glycemic (më pak se 15) - kungull i njomë, lakër, marule, kungull, prej trangujve, spinaq, speca, domate, radishes, turnips, lulelakër dhe patëllxhan. Gjithashtu konsumimi i pranueshëm dhe fruta unsweetened konservuar pa sheqer.

Indeks relativisht të ulët glycemic me lëngje fllad-shtrydhur me pa sheqer te shtuar - 40. Rekomandohet që të konsumojnë ushqime të papërpunuara, të ziera, steamed ose të pjekur. A nuk merrni përfshirë me i pjekur dhe i tymosur. Bukë duhet të jetë i zi apo i projektuar veçanërisht për diabetikët. Për supave rekomandojmë përdorimin e supë perimesh. Përdorimi i mishit duhet të jetë i kufizuar në dy herë në javë. Është e nevojshme për të zgjedhur mish pa dhjamë dhe peshku. Është e rekomanduar konsumin e viçi, lepuri, mish viçi dhe shpezë, si dhe cod, pozitë e lartë, cod shafran, pike, krapi. Në Diabetes dietë duhet të jenë produkte të pranishëm qumështit.

Kjo është veçanërisht e vërtetë djathë dhe kos janë edhe konsumi i mundshëm i qumështit, krem, kos dhe krem. Përgatitja sallatë me përbërësit e ndryshëm, do të përpiqen për të mbushëse të lashtat e tyre (luledielli, ulliri ose rapeseed) të naftës. Numri i papërshtatshëm kalojë dy lugë në ditë. Ju mund të përgatisë mbushjen e paste domate, piper, hudhër, rrikë, mustardë, sallatë zarzavate të ndryshme, xhenxhefil. Gjithashtu, për këtë qëllim ju mund të përdorni lëng limoni ose uthull. Salads fruta mbushëse kos yndyrë të ulët ose lëng limoni. Ju mund të përdorë gjithashtu edhe fruta të thata - por në sasi të vogla. Ushqimi për diabetikët nuk është ndonjë gjë e ndërlikuar dhe e mbinatyrshme.

Në mënyrë për të kontrolluar gjendjen e tyre kanë nevojë për vëmendje vetëm pak më të madhe në menynë e saj. Kjo është edhe aftësia për të gatuar, duke e mbajtur atë lart ushqyesve. Catherine