Acidi folik është gjetur në ushqime të cilat


Përfitimet e vitaminës B9 - Acidi folik ka kohë që janë të njohur. Ajo është e përfshirë në metabolizmin, prodhimin ADN, stimulon sintezën e qelizave të gjakut imune, normalizojnë sistemin e tretjes ne trupin e njeriut. Një rol i veçantë kjo substancë luan në zhvillimin e fetusit tub nervor, rritjen dhe zhvillimin normal të placentës. Sepse acid folik është thelbësor për gratë shtatzëna. Pse është e nevojshme për trupin e njeriut që mund të shkaktojnë acid folik sëmundje trupore forgone të përfshira në produktet, të cilat do të të tregoj në faqen tonë të internetit. Rolin e acidit folik në trup Është e nevojshme për funksionimin e sistemit imunitar, nervor qendror për funksionimin normal të traktit digjestiv.

Vitamina B9 është i përfshirë në metabolizmin e energjisë, procesin e hematopoiesis dhe ndarjen e suksesshëm celular. Ai kishte nevojë për të ruajtur përqendrimin normal të qelizave të kuqe të gjakut që janë në palcën e eshtrave. Sidomos substancë është e nevojshme për shtatzëninë. Që nga mungesa e saj mund të shkaktojë defektet e lindjes në foshnje të tilla si hernia kurrizore.
Përveç kësaj, mangësi folate shpesh çon në lindjen e parakohshme. Ajo është përdorur në trajtimin e aterosklerozës, osteoporozës, llojeve të ndryshme të depresionit. Ajo është efektive si një anemi profilaktike mangësi hekuri, mëlçisë, stomakut, dhe zorrët.


Vitaminat me vitaminë B9 është e rekomanduar për të marrë në sëmundjet e zemrës, enët e gjakut, për trajtimin e alkoolizmit dhe çrregullime të tjera shëndetësore. Mungesa e acidit folik Disavantazhi i këtij materiali është i shoqëruar me lodhje, humbje e oreksit, humbje peshe pa arsye. Shpesh ka anemi, nervozizëm. Mungesa e vitaminës shkakton shqetësime gjatë gjumit, pagjumësi, dhimbje koke, harresës. Shpesh nuk kanë substancë është në gratë me anomalitë e qafës së mitrës celular ose duke marrë kontraceptivëve oral. Ajo është gjetur edhe në mungesën e njerëzve me sëmundje mendore, depresioni, sëmundje Crohn, kolit ulcerative.

Efektet më të rrezikshme të mangësi folate mund të ndodhë në gratë shtatzëna. Kjo gjendje është shumë e rrezikshme për fëmijën e palindur, si ajo mund të shkaktojë zhvillimin e anomalive fetale të zhvillimit - nga dëmtimi cerebrospinal hernie në sistemin nervor dhe deformim serioz të strukturës së trupit. Gjithashtu mungesa e kësaj vitamine mund të çojë në disa lloje kanceresh, për shembull - kancerin e zorrës së trashë Sa duhet vitaminë B9 njeri? Një person i shëndetshëm duhet të marrin - 400 micrograms e folate në ditë. Gratë shtatzëna duhet vitaminë B9 dy herë - 800 mg. Nënat që janë me fëmijë në gji - 600 mg.

Ajo duhet gjithashtu të jetë fati i pirja e alkoolit (madje herë pas here) njerëzit zakonisht kanë një mungesë të substancës. Ata gjithashtu nevojë për një dozë të rritur të vitaminës B9. Rritja e konsumit të ushqimeve të lartë në këtë vitaminë është e nevojshme kur të marrë kontraceptivë, përdorimin e drogës diuretik, drogës baktericid. Doza të larta të acidit të përdorura në anemi, si dhe normalizimi i gjakut. Cilat ushqime përmbajnë acid folik? Kjo substancë përmban një shumë të ushqimit. Ato mund të ndahen në 2 grupe: produktet e perimeve dhe shtazore origjinës. Produktet vegjetale: zarzavate Kopshti, marule fletë jeshile, perime, veçanërisht jeshile, karrota të freskëta, fasule, fasule, bizele, thjerrëza.

Edhe vitaminë B9 në grurë, thekër krunde, drithëra, arra, sidomos pyll. Ai përmban maja, limon, portokall, banane, perime rrënjë, kungull dhe produkteve të tjera të kafshëve: mish derri, mish derri, mëlçisë qengji, viçi, mëlçisë viçi, vezë e verdhë veze, salmon, harengë yndyrë, qumësht dhe produktet e qumështit. Gjithashtu, kjo substancë mund të sintetizohet në dy pika të njeriut me anë të bifidobacteria dhe lactobacilli. Unë duhet të them se vitamina B9 nevojshme për funksionimin e duhur të vitaminës B12 në procesin e sintezës së qelizave të kuqe të gjakut, përpunimi i karbohidrateve, yndyrave dhe proteinave.

Por gjatë trajtimit të ngrohjes shkatërron acid folik, kështu që është më mirë nëse është e mundur, për të shmangur ushqime të papërpunuara. Përveç, sigurisht, mishit dhe mëlçisë. Kur gatim, veçanërisht gjatë, i shkatërruar më shumë se gjysmën e acidit folik të përfshira në produktet. Nëse produkti është i nevojshëm për të përgatitur mirë për të bërë atë sa më shpejt, duke përfshirë një zjarr të fortë e përdorur për gatim vegla të mbyllura. Winter, pranverë, kur mungesa e perime të freskëta, fruta, e gjelbër - burimi kryesor i folate, si edhe për qëllime mjeksore, ju mund të marrë drogë folate, ose kompleks vitaminë B, në të cilën ajo është e përmbajtura.

Cheers! Svetlana,