Fluksi në faqe - trajtim në shtëpi


Po në qoftë se ju "mori" fluks në faqe, të quajtur peryostytom mjekësor odontogenic? Pse ishte ai? Nëse me kalimin e kohës kariesit patrajtuar, ajo shtohet faqen përmes plehut organik që akumulon në mishrat dhe në kockave nofulla. Ndjesi të pakëndshme të shkaktuar ënjtje cheeks ethe dhe dhimbje - këto janë simptomat kryesore. Nëse ju gjeni këto simptome në veten tuaj - menjëherë të shkojnë te dentisti sepse në raste të avancuara pa kirurgji nofulla nuk është e mjaftueshme. Sëmundja fillon me fluksin, pastaj zhvillohet në një absces dhe absces formuar përfundimisht. Kjo e fundit kryen pakontrolluar përhapjen e plehut organik në të gjithë trupin, e cila mund të çojë në vdekje.

Vini re se në vetë-trajtimin procedurat termike janë kundërindikuar, si ajo vepron mbi përhapjen e mikrobeve, dhe në disa orë ju mund të ndjeheni përkeqësimin e shëndetit të pariparueshme. Në mënyrë tipike, mjeku bën një operacioni të vogël prerje për lirimin e qelb, dhe pastaj të përshkruajnë një kurs të antibiotikëve. Mund të instaloni kullimit të rrjedhin pleh u maksimalisht. Pasi këto trajtime reduktuar dhimbje pas disa orë, dhe ënjtje do të jetë brenda 2-3 ditësh. Për shërim ishte e shpejtë dhe efikas të zbuloni fluksi në faqe mund të fillojnë trajtimin e tij në shtëpi. Çfarë kjo tregon është ilaç tradicional?


Këtij vaji mrekulli trajton ndonjë inflamacion në smalt tenxhere pour 1 filxhan vaj dyqan të lulediellit, vihet në një zjarr të ngadaltë, shtoni pjesa që beeswax madhësinë e një kuti shkrepëseje, vezë e verdhë veze (para-kuzhinier vezë të ziera e vështirë). Llokoçis, hiqni nga të nxehtit dhe të lënë për 15 minuta, kullimin. Shitore në frigorifer. Trashet vaj. Për të aplikuar për çdo inflamacion. Vaj me 50 gram lule të thata ose gjalpë vegjetal janë 10 gram pluhur e lule bari i thatë të thata, të gjitha të përziera. Pas gatimit që vënë një shtresë e hollë e krem ​​dhe fshij në zonën e prekur 2-3 herë në ditë.

Vaji i plehut organik Merrni pjesë të barabarta nga 3 llojet e ointments: streptomitsinovuyu, streptomitsidovuyu dhe ihtiolovuyu, përzierje dhe të vënë në fluksit. Pije sode me ujë të valë për të derdh një lugë çaji sode pjekje dhe kripë sa më shumë. Ftohtë në temperaturën e dhomës dhe pije çdo 02:00. Gjithashtu efektive për dhimbje dhëmbi. Sage pije për 0,5 litra ujë të krijoj 2 lugë të thata urtë i grirë dhe shpëlarje ato çdo gojë 03:00 jep efekt antiseptik dhe plagë-shërimit. Merrni një filxhan çerek të pods të verdhë të akacies, i hedh 200 gram ujë dhe çiban, pas këmbëngulur 15-20 minuta. Kur zgjidhja ka ftohur në temperaturën e dhomës, ju mund të filloni shpëlarje.

Ekstrakt bimor i mbledhur në një karamele mente mbledhjen, angjelika, buds thupër, mëtrik vogël për 3 lugë. Kjo insistojnë në 800 gram vodka apo ujë të valë. Ju mund të bëni kompresa me tretësirë ​​ose shpëlarje gojën tuaj. Veçanërisht efektive për komplikime fluksi. Në një smalt tenxhere të vënë 50 gram e urtë dhe irisit, derdh një gotë me ujë dhe vlim për 15 minuta. Pastaj i ftohtë dhe pije gojën. Duhet të theksohet se për çdo pije duhet të krijoj një grumbull të freskët. Merrni pjesë të barabarta gjalpë i shkrirë, beeswax, firs të llambat. Çdo gjë është e përzier në një tenxhere smalt, të sjellë një çiban, por nuk vlim.


Derdhur në një enë qelqi. Fusha të problemeve Procesi i prekur nga plehrat gjatë natës. Ftoh pomadë. * Blej farmaci-së Wort, i urtë dhe lisi leh. Tërësisht përzierje 2 lugë leh, 4 lugë Hypericum, 3 lugë lugë urtë dhe pour 3 lugë të litër të mbledhjes së ujit të vluar në një termos. Insistojnë 02:00, pastaj tendosje dhe me kujdes të shtrydh përsëri në ekstrakt të para. Trajtimi shpenzojnë çdo shtëpi 02:00 përbërjen propoliskuyuchy fluksi. Nga këtyre bimëve mund të jenë të përgatitur tretësirë. Hidh 3 lugë përzierjes së 0.5 litra vodka dhe këmbëngulin 2 ditë. Në tretësirë ​​lagur leshi pambuku dhe aplikuar në vend të lënduar. * Merrni një kompresë të ftohtë, ajo do të ndihmojë në uljen e dhimbjeve, aplikoni pak minutash 3 herë në ditë në faqe, që dhemb. * Merrni qetësues, ju lutem ose drogë anti-inflamator të tilla si Tylenol ose ibuprofen.

Shiko contraindications parë. Që kur mori antibiotikë pa recetë nuk mund, trajtimi në shtëpi shpenzuar duke marrë granula hudhër, e cila është një antibiotik natyral. Gjithashtu, vitamina C nuk është anuluar ende. Ju mund sasi e vogël me karafil pluhur mishrat i lënduar dhe për të mbajtur gjysmë ore. Ne ju rekomandojmë që të përzierje pjekje sode dhe kripë në sasi të barabarta, pastaj përzierje në një shtupë garzë dhe futet midis faqe dhe dhëmbëve. Mbajeni për 45 minuta, pavarësisht nga ndjenjat e dhimbshme. Plehu tërheq dhe subsides ënjtje. Rotate me bimor shpëlarje. Recetë e lashtë e paraardhësve tanë thotë, të marrë 1/3 filxhan mjaltë të lëngshme gëlqere të derdhur në një disk.

Merrni një gozhdë e ndryshkur atë për të ngrohur dritat ndaj shtetit të kuqe dhe menjëherë e vënë në mjaltë. Ai fillon të cëcërin dhe të grumbulluar rreth një substancë të zezë si katran, Ata duhet të përhapet dhe të qartë natën. Abscesi shpejti duhet të kalojë, dhe ënjtje e subvencioneve. Në mënyrë që të ketë përsëri u shfaq fluks në faqe, trajtimi në shtëpi nuk duhet të kalojnë sërish, ndiqni higjienës orale. Të paktën 2 herë në ditë për të pastruar dhëmbët dhe vizita gjashtëmujore të dhëmbëve. Një herë në javë, pastrimin e tyre me një përzierje të sode buke dhe peroksid - një mjet të parandaluar inflamacion. Bobryshev Taras,