Phytotherapy mëlçisë cerozë


Cirroza është një sëmundje kronike progresive. Shkaqet e sëmundjes mund të bëhet e hepatitit kronik, abuzimi me alkoolin, çrregullime metabolike. Për shkak të cerozë e mëlçisë pushon për të përballuar me ndotësve të mbeturinave që hyjnë në trup, toksina të merrni në gjak dhe ndikojnë në sistemin nervor. Fillimisht, simptomat janë pothuajse mungon. Më vonë, me zhvillimin e personit të sëmurë e sëmundjes mund të përjetojnë dobësi, të përzier, të vjella e tij, gjakderdhje nga hunda. Pacienti ndjen një dhimbje bezdisur në sektor të djathtë e sipërme, njeriu është i rraskapitur. Jeta e cerozë e mëlçisë, nëse matet nga koha e zbulimit të sëmundjes, në mesatare - 10 - 15 vjet, por pacientët shpesh jetojnë shumë më gjatë.

Pra, nuk ka nevojë për të humbur zemrën. Në shenjat e para të sëmundjes duhet të konsultoheni me një specialist, sepse pa trajtimin e duhur sëmundje mund të çojë në vdekje më shpejt. Në kryerjen e trajtimit parësor, ju duhet të përdorni ilaçe tradicionale. Cerozë mëlçisë Phytotherapy jo vetëm që mund të lehtësojë gjendjen e pacientit dhe të përshpejtojë procesin e shërimit, por në disa raste krejtësisht të kuruar sëmundje. Mjetet juridike popullore për cirozë të mëlçisë * Mix pjesë të barabarta, duke marrë barin Wort Shën Gjonit, urtë, të shpendëve malësor, kafshët, shtoni rrënjët grimcuar si shumë mashtrues, rodhe, lule kamomil farmaci, misk dhe ijet grimcuar.


Hidh një lugë gjelle e përzierje me ujë të zier, të mbuluar, të përfundojë një peshqir për gjysmë ore. Pastaj të filtruar infuzion dhe pije gjysmë filxhan për 25 minuta përpara se të hahet. * Provoni zierje recetë e fara e qumësht gjemb gomari. Bluaj 2 lugë. l. fara, i hedh një gjysmë litër ujë. Vlim dhe Tomita rreth ngrohjes ulët deri deri gjysmën e vykypyt lëngshme. Cool, tendosje dhe të marrin një lugë gjelle çdo orë. Ju mund të përdorni fara e vërteta e gjemb gomari qumësht pluhur 1/2 h. L. çdo 2:00, me disa ujë të ngrohtë. * Muzik rrënjë rrikë me gjethe, i hedh një gjysmë litër vodka.

Dërgo pa qasje në dielli në një shishe të mbyllur për 7 ditë.
Pastaj filtruar tretësirë ​​dhe pini 1 tbsp. l. përpara se të hahet. * Mix pjesë të barabartë të barishte Yarrow, Wort Shën Gjonit dhe i copëtuar rrënjë çikore. Gota Oblyyte ujë të vluar 1 tbsp. l. herbs, të përfundojë dhe të lënë për 25-30 minuta. Merrni 2 lugë. l. infuzion para mëngjes dhe darkë. Mjet efektiv për mjekësi bimore për këtë sëmundje është celandine. Pour 1 tbsp. l. ajo copëtuar herbs dhe një litra e gjysmë ujë të zier, në një termos brenda natës. Gjatë kësaj kohe lëng bar jashtë në ujë. Ky lëng celandine mëlçisë cerozë pini me stomak bosh një gotë në mëngjes dhe para gjumit. * Mix së bashku 3 lugë.

l. lule magazinier, 2 lugë. l. tërfil bari, i urtë, Wort Shën Gjonit, kypreya, gjethe delli, rrënjët copëtuar luleradhiqe, Bergenia, mashtruese, fruta të thata qershi. Shto 5. l. lë të butë kopsht. Vendos 2 lugë bimëve në një termos, i hedh një gjysmë litër ujë të valë. Pini kupën e tretë në mes të ngrënies. Merrni barëra nga cerozë 3 muaj. Thatë në hije, finely copëtuar 5 gjethe të mëdha të rrikë. Hidh një gjysmë litër vodka. Enët shtrënguar zakuporte pas shmangur drite në javë. Pastaj tendosje infuzion, dhe pini gjysmë ore para ushqimit për 1 st. l. Në fazat e hershme të sëmundjes trajtimin efektiv të dandelions cerozë mëlçisë.

Mblidhni 200 lule të verdhë, i copëtuar imët, shtoni kaloi përmes një mulli mishit me lëvore limoni. Të gjitha përzierje dhe derdh një litër ujë të pastër. Le të qëndrojë 06:00 Shto kilogram sheqer dhe kuzhinier rreth ngrohjes ulët për 2:00. Përdorur këtë mjet bashku me çaj paktën 6 herë në ditë. Receta tradicionale cerozë mëlçisë duhet të plotësojë një dietë të veçantë. Limit futje kripë në minimum, krejtësisht off alkool! Produktet e ndaluara në cirozë të mëlçisë: quick-gatim ushqime të gjithë, ushqim të shpejtë, kalë dori, spinaq, qepë, hudhër, rrepka dhe rrepkë. Hani fruta dhe perime që kanë një efekt diuretik, shalqi, rrush, kungull, ferrë dhe Rowan.

Për të plotësoj proteina trupit të hanë më shumë soje, djathë dhe bollgur. Ju gjithashtu e dobishme për të përdorur peshk, sidomos cod dhe harengë jo kripur. Përdorni procedurën e përcaktuar nga një mjek, medikamente në cirozë të mëlçisë, do të thotë e mjekësisë bimore, ndiqni një dietë dhe pastaj e gjithë kjo do t'ju ndihmojë në lehtësimin e situatës dhe përballimin e sëmundjes. Cheers! Svetlana,