Phytotherapy me nervozizmi


Kur nervozizmi sistemi nervor i njeriut është në një gjendje të vazhdueshme të zgjimit dhe stresi lehtë. Thyer-ai njeri lehtë humb durimin e tij mbi çdo detaj, rrënqeth në çdo zhurmë, dhe lot kodrina poshtë nga sytë e tij vetë për çdo rast të lehtë. Sëmundja më e zakonshme është e bazuar në predispozicion gjenetik, por gjithashtu mund të jetë për shkak të sëmurë jetesës, lodhje, traumat, stresi dhe madje edhe karakteristika të arsimit. Shumë njerëz që vuajnë nga një tipar të tillë të sistemit nervor, kanë tendencë formë të butë të histeri apo krizë nervash. Një shoqërues i përsosur për marrjen e shpëtoj të sëmundjes është ilaç tradicional.

Mjetet e mjekësisë bimore me nervozizmi zakonisht sjellin rezultate të shkëlqyera, unë do të doja të ju ofrojmë disa receta që do t'ju ndihmojë në mënyrë efektive të hequr qafe të sëmundjes. Mjetet juridike popullore për ankthi dhe nervozizmi * sprigs copëtuar Finely e raspberries, pour 1 tbsp. l. para 200 ml ujë të valë. Potomyty për ngrohje të ulët për gjysmë ore, tendosje, shtoni pak ujë të valë. Degët pije zierje mjedër filxhan të tretë gjatë ditës, çdo 02:00. Kursi i trajtimit - dy javë. * Mundohuni të mbledhur barëra të veçanta me nervozizmi. Mix 2 tbsp. l. rrënjë grimcuar sanëz, 3 tbsp. l. Kamomil dhe 5.


l. fruta qimnon. Pastaj 1 orë. L. përzierje derdh një gotë me ujë të vluar për 20 minuta. Pini një gjysmë gotë në mëngjes dhe para shtrat. Një ilaç i mirë bimor - ndarëse pluhur arra. Pres një gjysmë ndarje xhami në shtetin e pluhur, derdh 200 ml vodka të mirë. Insistojnë në një javë mbyllur fort shishe. Mundohuni të pini në këtë tretësirë ​​nervozizmi 30 pika pas mëngjes. Trajtim efektiv i nervozizmi ilaç popullore - ca balsam, oe limon dhe mente ekstrakt. Për ta bërë këtë, përzierje 2 tbsp. l. nenexhik dhe 1 tbsp. l. Melissa, pastaj 1 tbsp. l. përzierje e bimëve të derdh një litër ujë të valë në orë.

Strain përmes sitechko.Prinimayte një gjysmë filxhan gjysmë ore para ngrënies. Pranimi është shumë domosdoshmërisht zbutur, lehtësimin e tensionit dhe spazma. * Blejë në farmaci ose të përgatisë veten tretësirë ​​e murriz, bozhure dhe Motherwort. Përzierje e tyre deri dhe mori përbërjen e bozhure, murriz, Leonurus marrë një muaj të tërë për 15 pika para ngrënies gjatë gjithë ditës. Mjekësisë tradicionale në nervozizmi rekomanduar përzierje në mënyrë të barabartë lëng të freskët panxhar dhe mjaltë të lëngshme natyrore. Hiq mjet në frigorifer për 3 orë, pastaj të marrë një gjysmë gotë gjysmë ore para mëngjes dhe para gjumit. Trajtimi i panxhar dhe mjaltë mbajnë të paktën 10 ditë.

Ju gjithashtu do të jetë i dobishëm infuzion i lë thupër. Bluaj gjethet e qelqit, i hedh ato në 400 ml ujë të ngrohtë. Lini ekstrakt në një enë të mbyllur fort në 06:00, tendosje, e shtrydhur të papërpunuara dhe pini një gjysmë gotë para ushqimit. * HOPS. Me rritjen excitability dhe nervozizmi vërtetë shpëtimit ekstrakt nga kone hop. Për ta bërë atë të mbledhur në gusht bimëve frutore dhe yellowing thatë e tyre në hije. Pastaj 2 kone krijoj filxhan ujë të vluar, le të qëndrojë në një vend të ngrohtë për 15 minuta, tendosje dhe pini një gotë brenda natës infuzion. Ju mund të shtoni pak mjaltë, si të lëngshme pak të hidhur.

Qetësuesve me nervozizmi Me çrregullime nervore, rrit nervozizëm dhe nervozizmi të përpiqet të çojë një mënyrë jetese të shëndetshme. Merrni një dush të ftohtë të paktën dy herë në ditë, oblyvaytesya ujë të ftohtë, më shumë shëtitje në ajër të pastër. Ndihmë e shkëlqyer të përballuar me banjot e detit sëmundje, banja apo sauna. Të jetë i sigurt për të ndjekur dietën e saktë. Hani më shumë dritë perimeve dhe bimëve ushqime. Fruta japin preferencë të veçantë të ndritshme të verdhë, portokalli apo të kuqe. Ata të përmirësuar gjendjen shpirtërore të përkryer, shtoni energji dhe energji.

Ndjehen të lirë për të përfshirë në arra tuaj të përditshme dietë dhe fara, veçanërisht kungull: ata të ju jap është e nevojshme për selen trupit dhe acide yndyrore. Silleni veten në një grimë e çokollatë ose hani një tortë të vogël. Mundohuni të japë një humor të gëzueshëm. Get shpëtoj nga ndjenja shtypëse e ankthit dhe zhgënjimit. Mos harroni se askush nuk mund të ju ndihmojë më mirë se veten. Pra mbani nervat tuaja, të mbrojtur veten nga stresi dhe emocionet në raste të vogla. Në mënyrë të vendosur e di se askush nuk do të pengojë përpjekjet tuaja dhe ëndrrat. Të kuptojë fuqinë tuaj dhe për të ndryshuar jetën tuaj për të mirë.

Dhe për të ju ndihmojë me këtë besim, një perceptim pozitiv të jetës, dhe mjetet e provuara sigurisht e mjekësisë bimore. Cheers! Svetlana,


Lini ju lutem komentin tuaj poshtë! Është e rëndësishme të dini opinionin tuaj!