Phytotherapy sëmundje e lëkurës purulent


Sëmundjet akute dhe kronike të lëkurës (pyoderma) zakonisht ndodhin nën ndikimin e mikroorganizmave, kryesisht staphylococci dhe streptokokeve. Zakonisht sëmundjet pustular lëkurës provokojnë pickimin e insekteve, chafing dhe kruarje. Por ndonjëherë pustules mund të ndodhë kundër sfondit të sëmundjeve të brendshme, sëmundjet metabolike, diabet dhe çrregullime neurologjike. Me depërtimin e infeksionit hnoynychkovoy trupi mund abrasions, etj folliculin Ata nuk duhet të mendojnë se çdo gjë do të jetë shumë i nxituar, është më mirë për të filluar trajtimin e tyre. Phytotherapy purulent lezione të lëkurës Decoctions dhe infusions e bimëve janë të dobishme për lëkurën dhe trupin si një e tërë, duke i dhënë posedon tharje dhe efekt anti-inflamator, përmirëson metabolizmin dhe për të ndihmuar të heqin qafe e infeksionit hnoynychkovoy. * Për të trajtuar sëmundje pustular lëkurës, derdh një lugë gjelle kopër filxhan farës së ujë të valë, të mbuluar, të përfundojë dhe të lënë të ftohtë.

Kjo lëkurë Grease infuzion. * Clean dhe fshij në hekura zhardhok patate të papërpunuara. Aplikoni slurry rezulton në garzë dhe të aplikojnë në vend lënduar, fashë të sigurt. Ndrysho fashë çdo 03:00 gjatë ditës dhe gjatë natës, aplikoni një të re. Lënë atë brenda natës, në ndërrimin e mëngjesit. Në mënyrë të ngjashme, përdorni panxhar integruar dhe multi aloe gjethe. * Hudhër finely copëtuar freskët (më mirë të shtrydh atë nëpërmjet gropë), përzierje një tul lugë gjelle hudhër me një lugë gjelle vodka. Kjo do të thotë lyerjen e pustules e prekur të lëkurës, top, bashkëngjitni dhe lidh garzë.


Fashë të ndryshojë çdo 02:00. * Mix sasi të barabartë të lë të thata pluhur të arre, gjethe të egra lulushtrydhe, bagëti dhe pederast. Përzierje lugë derdh një gotë me ujë të valë. Pas gjysmë ore tendosje dhe pini një gjysmë gotë çdo 03:00. * Mix pjesë të barabartë të copëtuar rrënjë rodhe, çorientuese dhe arre lë. Hidh një lugë gjelle ujë dhe potomyty qelqi të vluar në një banjë me ujë për 10 minuta. Pini një gotë fondeve çdo 3-4 orë. Purulent krem ​​lezione të lëkurës Një mjet i shkëlqyer i mjekësisë bimore për të trajtuar pustules janë ointments të bazuara në bimë medicinale.

Ata veprojnë drejtpërdrejt në zonën e dhimbshme, dhe për këtë arsye është ilaç shumë efektiv popullore bimor. * Lugë gjelle e bimëve të thata Rutka bluaj në një gjendje pluhur dhe përzierje me një sasi të vogël të naftës pelte. Mix dhe të vënë vaj të parfumuar mbi skuqje pustular. * Mix tërhequr rrëshirë njëlloj bredh, pak e dylli i shkrirë dhe gjalpë. Të gjitha tërësisht dhe të aplikojnë yndyrat të fshij pustules pomadë. * Lugë gjelle pluhur i copëtuar thatë për shtetin e lule kumak përzier me të njëjtën sasi të vazelinë. Për të rritur efektin terapeutik në vend të thata lule të marrë lëng të freskët të uzinës. Grij gjethe të freskëta dhe kërcell e selino dhe përzierje me gjalpë i shkrirë në një raport prej 1: 1.

Kjo është një ilaç madhe bimor për trajtimin e sëmundjeve të lëkurës pustular, ulcerat lëkurës, plageve dhe dëmtime të tjera. Phyto-dush për trajtimin e lezioneve pustular të zonave të mëdha të lëkurës Hidh tre gota plot me lule të freskëta e kamomil farmaci litër ujë, vlim, Tomita rreth ngrohjes ulët për gjysmë ore. Përfundojë enë kuzhine me peshqir të nxehtë supë dhe të lënë për një tjetër gjysmë ore. Hidh supë në një gjysmë e mbushur dush pa protsidzhuyuchy. Gjatë banje mirë njomet dëmtuara të lëkurës shërimin ujë, lani plagë dhe pustules. Koha e procedurës - gjysmë ore. * Hidh 250g e thata dhe grimcuar rrënjët calamus dy litra ujë dhe Tomita për ngrohje të ulët për 40 minuta.

Pastaj tendosje, e shtrydhur para pour supë në dush përgatitur. Gjysma një kilogram e malt elbi derdh tre litra ujë të valë dhe të lënë për një orë. Infuzion i tendosje dhe derdh në vaskë. Merrni siç përshkruhet më sipër. Trajtimi i lezioneve të lëkurës pustular banjot janë ilaç shumë efektiv bimor sepse ata janë mirë të zbutur lëkurën, për të përmirësuar gjendjen e saj, të lehtësojë acarim, të zvogëlojë dhimbjen, kanë efekt tonik dhe anti-inflamator, një efekt pozitiv në sistemin nervor, lehtësimin
konvulsione. Prandaj, të jetë i sigurt për të përdorur ato së bashku me mjete të tjera të mjekësisë bimore dhe fat të mirë!

Svetlana,