Fibroadenoma e trajtimit të kancerit të gjirit, simptomat, mjetet juridike popullore


Fibroadenoma e gjirit - një formë e mastitit me gunga, e cila ndodh më shpesh si rezultat i çekuilibër hormonal në gratë nën 30. Në shumicën e rasteve, fibroadenoma janë tumoret beninje të rritet dhe jo më shumë se tre inç në diametër. Shumica fibroadenomas tregojnë vetë gratë. Ndryshe nga kanceri, fibroadenoma e duhur, dhe të lëvizshme. Simptomet e fibroadenoma gjirit Në mes të indeve intramuskular janë zhvendosur mirë dhe herë pas here të ndryshojë madhësinë e tyre. Këto tumore janë shumë të ngjashme me topa të vogla. Gjatë menopauzës fibroadenoma është reduktuar, dhe gjatë ciklit menstrual të rritet.

Ndonjëherë Madhësia tumor mund të rritet disa herë në disa javë. Studimet shkencore nuk ka dëshmi se fibroadenoma mund të degjenerojë në një tumor malinj. Por duke gjykuar nga statistikat, rreziku është shumë i vogël. Në 90% të grave fibroadenoma shfaqet vetëm në një gji. Ata pothuajse pa dhimbje. Prania e tumoreve të tillë nuk ndikon në shtatzëninë. Në disa raste ku rritet tumorit nën ndikimin e hormoneve, fibroadenomas rekomandojmë hequr kirurgjike. Diagnoza dhe trajtimi i fibroadenoma gjirit Pas inspektimit mjeku pacientit - mammologist, biopsia, analizat e gjakut për hormonet dhe ultrazërit gjirit, të përshkruajnë trajtim fibroadenoma.


Tumor shpesh e rekomanduar për të hequr metodë kirurgjikale - kirurgji. Vetëm pas largimit, e vënë diagnozën përfundimtare të pastërtisë tumorit. Ka raste kur gjatë trajtimit intensiv është i plotë ai resorption. Këto rezultate janë arritur vetëm kur madhësia e fibroadenoma është më pak se 8 mm dhe më shpejt se të filloni trajtimin, më mirë rezultatin. Në këtë rast, pacienti është vazhdimisht nën mbikëqyrje mjekësore. Nëse pas gjashtë muajve të terapisë, Madhësia tumor rritet, ajo është e rekomanduar për të hequr menjëherë për të shmangur atë, një degjenerim malinje. Kur trajtimi kirurgjik, kirurg heq tumorin së bashku me indin përreth.

Kirurgji për të hequr të gjitha llojet e tumoreve të kryera vetëm në klinikat e specializuara të kancerit dhe spitalet. Specialistët e këtyre institucioneve të mbajë provimin urgjente postoperativ histologjike të tumorit muajor (define "keqdashje" e saj). Pacienti, pas daljes nga anestezi të mund të shkojnë në shtëpi. Plaga ishte trajtuar çdo ditë me jod ose bojë të gjelbër. Sutures janë hequr në ditën e 10. Teknologjisë moderne lejon kirurgët të aplikojnë sutures kozmetike intradermal. Këto sutures shpërndajë veten dhe postoperative mbresë është pothuajse i padukshëm. Është e rëndësishme të theksohet se pas heqjes së tumorit, është e mundur ri-shfaqjen.

Ata mund të ndodhë në pjesët e tjera të gjirit. Largimi i fibroadenoma nuk është kirurgjike hequr shkakun e paraqitjes së saj. Recipes e mjekësisë tradicionale Mjetet tradicionale të u shpëtoj prej fibroadenoma shpesh përbëhet nga infusions e bimëve recetave: Receta 1 Mix pjesë të barabarta lule kamomil, fruta kopër, gruri bari rhizome, rrënjë alte, rrënjë jamball. Një lugë çaji të përzierje të valoj një gotë ujë për 10 minuta. Marrë tre herë në ditë. Recetë 2 200 gr. lëng aloe 500 gram. mjaltë 200 gr. kërpudhat 200 gr. konjak (alkool) 50 oz. hips, yarrow, urtë, Wort Shën Gjonit, sythe pishe.

Chaga pres dhe të kombinuar me herbs mbetura. Përdoret për të enameled ndërgjegjshëm. Herbs hedh ftohur ujë të zier dhe për të mbajtur për ngrohje të ulët për rreth dy orë. Shikojnë të mos zier. Përfundojë një batanije dhe të lënë për një ditë. Pastaj të kalojë atë nëpërmjet një sitë, shtoni raki, aloe, mjaltë dhe të vënë në një vend të freskët për tre ditë. Merrni gjashtë ditët e para të një lugë çaji para ngrënies, atëherë një lugë brenda një deri në tre muaj. Recetë Pjesa 3 agnushe kone hop rrënjë Pjesa e Dytë e nenexhik lë dy gjethet e shikojnë të gjitha përzierje. Një lugë gjelle derdh ujë të valë dhe të lënë për 30 minuta.


Merrni 1 \ 2 filxhan tri herë në ditë para ushqimit. Këtu ne jemi me ju dhe të flasin për çfarë fibroadenoma e gjirit, mjekimin, simptomat, mjetet juridike popullore për këtë vend që të bëjë dobi. Duhet të theksohet se çdo shkalla e vdekshmërisë vit e grave nga kanceri rrit disa herë. Dhe arsyeja kryesore - braktisja e sëmundjes. Në 99% të rasteve, të gjitha femrat janë në duart e kirurgëve. Shumica e tyre sëmundje trajtohen në mënyrë të pavarur mjetet juridike popullore ose produkte promocionale. Si rezultat, shumë shpesh, mjekët janë të sfiduar për të mos hequr gjoksin, dhe për të shpëtuar jetën e pacientëve.

Në vend se të shpejt të hequr qafe të tumoreve beninje, gratë shpenzojnë vjet në trajtimin e pasuksesshme. Dëgjo nga mjekët diagnostikuar jetën më të tmerrshme dhe të pakuptimtë përgjithmonë. Pas trajtimit të sëmundjes duhet ndryshe. Çdo përkeqësim i shëndetit, vula e brendshme pamjen, etj duhet të dorëzojë menjëherë mjekun. Ai do të përshkruajnë ilaçe mund të rekomandohet si shtesë bimëve për të pirë atë, por pas disa kohë ata nuk do të ndihmojë, ajo do të ndryshojë strategjinë e trajtimit. Dhe të bëjë atë në kohë, duke sjellë që ju të merrni shpëtoj të sëmundjes me humbje minimale.

KS_XA,