Përdorimi Phenibut, udhëzimet për përdorim, performanca, analoge, indikacionet, efekte anësore, contraindications


Phenibut (Phenibut) - është një droge nootropic me pronat e shënuara qetësues, por nuk zbutës komponentët e muskujve. Kjo është avantazh i saj kryesor, i cili përveç cilësive të tjera dha atij reputacionin e "droge të madh." Le të flasim për atë që është në përgatitje Phenibut, aplikim, udhëzimet për përdorim, performanca, analogë, treguesit, efekte anësore, contraindications për përdorimin e saj në këtë faqe interneti sot. Produkt Udhëzime për përdorim Phenibut sugjeron se të drogës është në dispozicion si një pluhur dhe tableta (0,25 g). Mekanizmi i veprimit Veprimi Phenibut bazuar në faktin se ajo përmirëson transmetimin e impulseve nervore në sistemin nervor qendror, normalizes metabolizmin dhe rrjedhjen e gjakut në tru - e gjithë kjo së bashku dhe ka një efekt qetësues, dhe gjithashtu përmirëson funksionet e shumta të trurit të njeriut.

Që Phenibut nuk ndikojnë receptorët adrenergjike (të ndjeshëm ndaj stresit hormonet - adrenalin, e cila është prodhuar në situata të jashtëzakonshme), kjo nuk do të vini në sprovë dhe nuk rritet motorike dhe aktivitetin mendor. Megjithatë, redukton dhimbje koke, heq ndjenjën e "kokës së rëndë" dhe të lidhura me spazma apo zgjerim shumë të shpejtë të enëve të gjakut; heq nervozizëm, përmirëson gjumin, rrit performancën mendore, sipas përmirëson aftësinë e të mësuarit. Phenibut ndikim pozitiv në përmirësimin vëmendje, kujtesës, koordinim motorike, madje edhe në moshën e vjetër nuk siguron një efekt relaksues mbi muskujt, përmirëson rrjedhjen e gjakut në indet e syrit (rrit mprehtësi vizuale).


Produkti karakterizohet nga absorbability mirë në traktin gastrointestinal, vepron ne sistemin nervor qendror, pastaj nënshtruar prishjen në mëlçisë dhe excreted në feces dhe urinës.
Historia e drogës
Phenibut është një derivat i gama-aminobutyric acid (GABA) neurotransmitter që penetron barrierë gjak-trurit. Zhvillimi i saj është kryer në Bashkimin Sovjetik dhe 60-të .. përdoren në klinika për qëllime të ndryshme. Mekanizmi i veprimit është studiuar në mjekësi eksperimentale. Fillimisht njëjta Phenibut ishte i detyrueshëm në kits astronautët. Ai zëvendësoi tranquilizers konvencionale për shkak se ai mund të hiqni në mënyrë efektive nivele të larta të stresit astronaut, jo duke i siguruar një veprim të relaksuar dhe ruajtjen e performancës.


Aplikimi Phenibut Në sajë të të gjitha pronave të drogës listuara Fenibut, ai u emërua për të menaxhuar mbingarkesë të dy fizike dhe psikologjike për të stimuluar aktivitetin mendor. Ai ka nevojë për ata që vuajnë nga pagjumësia, kapjet, i cili ka nevojë inkurajues para operacionit. Gjithashtu përdorur në trajtimin e alkoolizmit (simptomat lehtë tërheqjes). Në përgjithësi, Phenibut ndihmon për të përmirësuar gjendjen emocionale. Të caktojë atë dhe vuajnë nga sëmundje Meniere, në marramendje të lidhur me aparatin vestibular dëmtuar punë, për të parandaluar sëmundje lëvizje.

Phenibut përshkruara për depresion, çrregullime të stresit post traumatike, aritmia kardiake, në alkoolizmit. Mund të përkeqësojë efektet e hipnotike tjetër, neuroleptikëve, drogës. Këto barna janë të lejuar të njerëzve dhe të rriturit, dhe të fëmijërisë, duke përfshirë - parashkollor. Fëmijët mund të emërojë tykah dhe zaykanyy. Si për të bërë Phenibut? Merrni ilaçe pas ngrënies (të rriturit - 1-2tab, tri herë në ditë, duke marrë kurse -. Dy deri tre javë). Mjeku juaj mund të duhet në një dozë të vetme rritur në 3tab. Por njerëzit e moshuar mbi 60 të emërojë më shumë 2tab. në 1Pri nuk rekomandohet. Fëmijët 8 vjeç është caktuar 0,15 oz.

në një dozë të vetme, dhe më shumë se 8 deri 14 vjeç dozen - 1tab. Për të arrestuar simptomat e tërheqjes alkool Phenibut emëruar për herë të parë nga 1-2tab. tri herë në ditë dhe 3tab. në kohën e gjumit, pastaj gradualisht të zvogëlojë dozën. Në mënyrë që të polfilakticheskih kundër zë makina të marra dikur në orë për një sulm të mundshëm apo në fillim të manifestimit të shenjave të para - nga 1 deri 2tab. Kur ajo ishte e dukshme të vjella, etj, ndërsa droga e pompimit janë të efektshme. Efektet anësore Phenibut Shumica e shkencëtarëve të njohur të sigurisë Fenibut si ilaçe, ka praktikisht nuk ka efekte anësore. Ndonjëherë disa njerëz për shkak të strukturës së saj ka pamjen e sleepiness, por ajo është zakonisht e shprehur dobët.

Shumë rrallë duke i parë duke marrë pacientët e drogës përjetojnë dhimbje koke, marramendje, nervozizëm, vjellje, ankth. Nëse këto simptoma shfaqen papritmas, ose ka pasur një reaksion alergjik, ju duhet të konsultoheni me një mjek. Megjithatë, në praktikë, shumica e njerëzve duke marrë Fenibut, këto simptoma do të shpejt të kalojë (trupi përshtatet me droga të reja). Kundërindikimet Phenibut E megjithatë, ka kufizime në marrjen këtë drogë: - të ngritur drogës tepër i ndjeshëm; Shtatzënia -Kur (veçanërisht në 3 muajt e parë), të ushqyerit me gji fëmijës; - Nga mosha (provat klinike për këtë grup pacientësh nuk është); - Kolit ulcerative, stomakut dhe zorrë; - Në çrregullime të mëlçisë; - Driving një makinë ose kur i rrezikshëm për mësimet e jetës (të cilat kërkojnë më shumë vëmendje).


Pra, duke pasur parasysh provat sipër Phenibut, contraindications e tij duhet të marrë ilaçe, vetëm flasin paraprak me mjekun tuaj dhe arsimin studiuar me kujdes formal. Analoge Phenibut Noobut, Noofen LDSveta,