Indikacionet Fezam për përdorim, efektet anësore, udhëzime


Dhimbje koke, dëmtim kujtesës, ul aftësinë për të mësuar të reja dhe marramendje. Këto ankesa të imponojë asnjë sasi të vogël të njerëzve. Shumë shpesh, këto sëmundje thotë njerëzve përvojën pas një seri të sëmundjes, goditje, tronditje, rritjen e presionit intracranial, encefalit. Droga copes me të gjitha këto shtete - ". Fezam" Në këtë artikull ne do të jetë më Konsiderohen mjekim Fezam, indikacionet, efektet anësore të ilaçeve udhëzim. Përshkrimi për Fezam drogës Fezam - mjekësi kompani bullgare "AD Balkanfarma-Dupnitsa" është një mjekim i kombinuar.

Ai përbëhet nga dy substancave: Piracetam dhe cinnarizine. Këto dy substanca, në fakt, të shpjegojë pse Fezam dhe se si ajo funksionon. Ajo dilates enët e gjakut të trurit, i mbron ata nga mangësi oksigjen (hipoksi), përmirëson kujtesën (efekti neuroprotective) dhe funksionin njohës (aftësinë për të mësuar njohje të re dhe). Një pjesë e tij akteve piracetam si nootropics, që përmirëson proteina dhe të energjisë metabolizmit të trurit, ajo përshpejton absorbimin e glukozës nga qelizat dhe rezistenca e tyre ndaj hipoksi. Ai përmirëson rrjedhën lokale gjakut, transmetimin e impulseve nervore në fushën e ishemi (pjesa e indeve me infarkt në zemër dhe fuqi).


Tsinariin ndikojnë muret qelizore të trurit, duke bllokuar rrjedhën e joneve të kalciumit përsëri, ul tonin e muskujve të lëmuar të enëve të vogla (arteriolat). Përgjigje të drogës vasoconstrictor (epinephrine, dopamine, norepinephrine, vasopressin, angiotensin) në lidhje me atë - është zvogëluar. Cinnarizine dilates enët e gjakut të trurit dhe rrit rezistencën e qelizave të trurit ndaj hipoksi. Veçanërisht e rëndësishme të theksoj se pronat e drogës Fezam tillë që ajo nuk ka efekt të rëndësishëm në presionin e gjakut. Cinnarizine nuk është atihistaminnym domethënës (alergjik) efekt, zvogëlon excitability e sistemit vestibular (trupi i percepton trupin dhe kokën e lëvizjes në hapësirë), rrit tonin e sistemit nervor simpatik.

Nën ndikimin e tij përmirëson elasticitetin e membranave të eritrociteve dhe redukton viskozitetin e gjakut. Si për të bërë Fezam? Udhëzimet tha pijshëm Fezam dhe çfarë ajo është projektuar për administrim oral. Tregoi se dikur në traktin gastrointestinal, është e zhytur plotësisht nga atje. Pas 1-4 orësh pas pranimit përqëndrimin më të lartë është vërejtur. Gjithashtu tha se Fezam - drogës që merr të gjitha organet dhe indet, por shumica e tij akumulon ne tru, ai penetron pengesë placentar. Manual tregon që ekzistojnë në indikacione Fezam për përdorim: • Të gjitha shtetet, duke çuar në dështimin e rrjedhjes cerebrale të gjakut, arteriosklerozës cerebrale, shërim nga hemorragji të trurit dhe goditje në tru, dëmtimi të trurit traumatik, çdo encefalopati; • dehje; • sëmundjet e sistemit nervor qendror, të shoqëruar nga një rënie në memorie, vëmendje, humor; • lodhje, dobësi, sindromi Meniere dhe labiryntopatiyi; • prapambetura në zhvillimin intelektual të fëmijëve; • kinetoziv parandalimi (të përzier) migrenë; ilaçe?


? E do të thotë Fezam përveç indikacion për përdorim ka contraindications: • origjinalitet Fezam ose komponentët e tij; • mosfunksionim të rëndë të mëlçisë ose veshkave; • shtatzënia ndërsa ushqyerjes me gji: • Fëmijët nën 5 vjeç; Si të aplikoni Fezam? Të rriturit - 1-2 kapsula tri herë në ditë për një - tre muaj. Fëmijët më të vjetër se 5 vjet - 1-2 kapsula 1-2 herë në ditë, por jo më shumë se tre muaj. Një dozë më të saktë dhe kohëzgjatja e administratës mund të rregullojë një mjek. Për ta bërë këtë, ajo do të varet nga ashpërsia e sëmundjes dhe simptomat e saj. Trajtim Rate Fezam është e rekomanduar për të përsëritur 2-3 herë në vit.

A ka efekte anësore Fezam: • Çrregullime të ndryshme të tretjes (dyspesiya): vjellje, shurdhim në stomak, urth, belching, bloating. • crregullime te gjumit ose dhimbje koke; • një reaksion alergjik ndaj drogës apo të saj komponentë: skuqje të lëkurës, kruajtje etj Bashkëveprimi me drogë • Pritja e njëkohshme "Fezam" me qetësuesve, antihipertensivëve, nootropics tjera thellon ndikimin e këtij të fundit; • të forcojë ndikimin e Vasodilators "Fezam". • Ai përmirëson efektin e disa ilaqet kundër depresionit dhe antipsychotics; Wish List: • drogës duhet të administrohet me kujdes të subjekteve me sëmundjen e Parkinsonit; • Ajo mund të japë një pozitiv të rreme për doping kontrollin në atletët; • Bëni të duhet gjatë ditës, por jo më vonë se 17 orë, pasi ajo prish gjumin; • Kur e trajtuar "Fezam" ngarje kundërindikuar dhe funksionimi i makinerisë.

Produkt dhe doza Fezam në dispozicion në kapsula që përmbajnë 400 mg piracetam dhe 25 cinnarizine mg. Në flluskë përmban 10 kapsula. Ruajtur atë në një vend të paarritshëm për fëmijët nga 15 në 25 gradë. Produkti medicinal Fezam transferohen lehtë në qoftë se ju ndiqni të gjitha rekomandimet për pritjen e saj, ajo ndihmon për të përballuar me një shumëllojshmëri të sëmundjeve. Para se të trajtimit të tyre, të jetë i sigurt që të konsultoheni me mjekun tuaj. Vetëm ai mund të përshkruajnë normë të përshtatshme pritjeje që do të ju përshtatet, duke pasur parasysh të gjitha shenjat dhe contraindications për përdorimin e drogës. Të jetë i sigurt për të nderuar që shkruan udhëzues zyrtare në Fezam, pasi kjo çon Fezam abstrakt i kuptueshëm, por përshkrimi juaj i drogës.

Për të interesuar, do të tregojnë më tej analoge Fezam - Një Kombitropil, Omaron, Piratsezin, NooKam. E dashura