Cilat ushqime përmbajnë proteina


Proteina në ushqim - një komponent shumë i rëndësishëm në ushqimin tonë shëndetësor. Megjithatë, të gjitha reaksionet kimike të zhvillohet me pjesëmarrjen e tij! Ajo është në të gjitha indet e trupit. Proteina është e përbërë nga aminoacidet, dhe shumica e tyre nuk janë prodhuar nga trupi ... duhet trupit për proteina varet nga niveli aktivitetit, moshës, trupit dhe gjinisë. Cilësia dhe sasia marrë proteinat luan një rol të rëndësishëm në zhvillimin dhe rritjen e fëmijëve. Herën e parë pas lindjes, ai merr ushqim nga nëna, e cila është proteina më i pasuruar, i cili është një burim i qumështit. I rritur është një person duhet të marrë një mesatare prej 14% të kërkesave të përditshme të ushqimit proteina.

Gjatë sëmundjes dhe stresit kushte trupi ka nevojë për proteina për t'u rritur. Më shumë proteina konsumuar dhe kur kushtet klimatike të pakëndshme: kur shumë të nxehtë ose të ftohtë jashtë. Të gjithë këta faktorë janë marrë parasysh në përgatitjen e një dietë të ekuilibruar. Trupi i njeriut ka nevojë për proteina dhe bimore dhe origjinën e kafshëve. Por nevoja për këto të drejta ndryshon dhe varet nga periudha të ndryshme të jetës dhe kushteve të ndryshme. Në dietën e fëmijëve përmban pothuajse 100 për qind të proteinave shtazore. Në moshën një vjeçare dhe tre vjet është 75 për qind dhe 3-20 duhet të jetë të paktën 50 për qind.


Dietë e një proteine ​​shtazore të rritur duhet të jetë të paktën 30 për qind, dhe në gratë shtatzëna dhe nënat - 70 për qind. Mungesa e proteinave në dietë të çon në përçarje të rënda në trup, përkeqësimit kujtesës dhe të reduktuar efikasitetin. Ndryshimet e vazhdueshme në mëlçi, të thyera hormonet e përbashkëta, është një vend i shkatërrimit të të gjitha llojeve të muskujve. Reduktuar imunitetin dhe të fillojnë përkeqësimin e proceseve inflamatore. Gjithashtu, për shkak të mungesës së proteinave përkeqësohet tretshmërinë e ushqyesve. Cilat ushqime përmbajnë proteina? Besohet se shumica e proteinave gjenden në mish, por kjo nuk është kështu.

Fakti se mishi është burimi kryesor i proteinave shtazore, dhe trupi ynë ka nevojë për më shumë dhe florës. Gjithashtu burim i efektshëm i proteinave është mish ligët (qengji, mish lope, mish gjeldeti të bardhë dhe mish pule, mish viçi) Teprica yndyrë gjithashtu zvogëlon vlerën e energjisë e proteinave. Ushqime themelore që përmbajnë proteina, është - ushqim deti, vezë, peshk i freskët, produkte qumështi me pak yndyrë (djathë, djathë, qumësht, salcë kosi). I pastër, nuk përmban proteina yndyrë - vezë, dhe pastaj produktet e qumështit, mishit të kuq dhe të errët, qumësht me një përmbajtje të lartë të sheqerit dhe yndyrës, mish të përpunuara (sallam, proshutë, proshutë dhe sallam).

Produkti përmban kryesor Proteina perime është konsideruar të jetë mut. Kjo është arsyeja pse ajo është e rekomanduar për të dietë. Përmbajtja e lartë e proteinave është gjithashtu në oriz, bukë thekre dhe bollgur, si dhe bishtajore - fasule dhe bizele. Proteine ​​soje proteina është identike të kafshëve. Përmbajtja e lartë e proteinave në bukë gruri klasën e parë, fara luledielli dhe arra. Ata janë gjithashtu të pasura në yndyrë, kështu që ata janë burime më pak të dëshirueshme të proteinave.

Mbani në mend se subjektet gatuar proteinat janë të absorbohet më mirë, por humb me disa amino acidet esenciale. Prandaj, në dietën tonë duhet të marrë pjesë dhe produkte që nuk kërkojnë trajtim të ngrohjes.

Burimi kryesor i proteinave është e ndryshme në përbërjen e specieve dhe dietë gatim pasuruar në produktet me origjinë bimore dhe shtazore.
Diana,