Cilat ushqime përmbajnë vitaminë E


Vitamina E (tocopherol) është një nga ushqyesve thelbësore të njeriut. Ajo është quajtur shpesh vitaminë fertilitetit. Kjo është për shkak se ajo siguron funksionimin normal të sistemit riprodhues, të dy burrat dhe gratë. Por mungesa e saj mund të shkaktojë malfunctions në nervor, endokrin dhe sistemet kardiovaskulare. Çfarë ka ndikuar në këtë vitaminë në trup, çfarë përfitimet e saj dhe cilat ushqime ajo është, unë do të tregoj në faqen tonë, materiale për subjektin cilat ushqime sigurojnë vitaminë E? Në fuqi në gjëndra seksuale, vitaminë E ka një efekt pozitiv në zemër. Ajo është përdorur në trajtimin e astmës, diabetit.

Ajo parandalon mpiksjen e gjakut, pastron enët e gjakut, venat, arteriet e clots gjakut të ngushta, normalizes koagulimit të gjakut. Prandaj, ajo është e nevojshme për sëmundje dhe variçe venat vaskulare. Kjo është një antioxidant i fuqishëm, oxidizer, dhe kjo është një asistent i shkëlqyer në trajtimin dhe parandalimin e sëmundjeve të syrit. Rregullt përdorimi i tij ndihmon në parandalimin e detashment retinal, katarakt, vizion mban diabetin. Vitamina E ndihmon në luftën tonë të trupit kundër plakjes, si ajo lufton radikalet e lira (grimca që dëmtojnë molekulat proteinike në trupin tonë dhe shkaktojnë plakjen).


Kështu, vitaminë E, ofron qelizat me oksigjen, forcon enët e gjakut, shkatërron clots, forcon zemrën, ndihmon vizion, lufton plakjen, promovon gonads normale operacion. Mungesa e vitaminës E: plakjes sjell, ndikon në lëkurë, promovon shuarja seksualiteti shkakton trashje. Tani që ne e dimë se pse ju duhet kjo vitaminë është të përgjigjet në pyetjen: Ku është ajo gjendet? Cilat ushqime sigurojnë vitaminë E? Mjekët kanë llogaritur kërkesat ditore për këtë vitaminë. Sipas këtyre llogaritjeve, çdo ditë fëmija duhet të marrin 5 mg, dhe të rriturit - 10 mg, ose pak më shumë.

Kjo nuk është aq shumë. Pra, nëse ju hani shëndetshëm, të ndryshme, nevoja për vitaminë E është plotësisht i kënaqur. Tani shikoni për produktet që përmbajnë këtë vitaminë në doza të përshtatshme për njeriun: Sojë, luledielli, vaj ulliri, arra, lajthi, arra shqeme, fasule, hikërror dhe bollgur. Embrion gruri, bukë nga mielli gruri, të freskëta rinj luleradhiqe gjethe, hithrat. Next në listë janë të mëlçisë viçi, mish lope, djathë, mjaltë natyrore, domate. I frutave: portokall, avocados, dardha, banane. Me jeshile, qepë, ukropchyk. Një cilësi i madh pozitiv i vitaminës se ajo nuk është e shkatërruar nga trajtimit të ngrohjes.

Prandaj, nuk është e nevojshme të kafshoj dhëmbët e tij në mëlçi papërpunuar. Etiketë më mirë, të skuqura fisnike ose shuajnë atë me qepë në krem. Përfitimet do të jetë e njëjtë. Megjithatë, kjo mund të shkatërrojë vitaminë rrezet e diellit të dobishme. Prandaj, në qoftë se ju jeni duke ndjekur shembullin e gjyshja ime mban një shishe vaj perimesh në dritareje kuzhinë, menjëherë marr naftës nga atje në një kabinet të errët. Nëse ju jetoni në kushte të tilla, është e pamundur për të blerë produktet që përmbajnë vitaminë E, ose ju jeni një tifoz i kimikateve, ju keni për të blerë homologun e saj në farmaci. Ka gjithmonë do të shesë kapsula vaj me vitaminë zgjidhje. Por unë mendoj se shumica prej nesh të zhvilluar më mirë dietën tuaj, dietë të diversifikuar produktet shijshme, të dobishme dhe të lira që përmbajnë vitaminë rinjtë dhe pjellshmërisë.

Cheers! Svetlana,


Lini ju lutem komentin tuaj poshtë! Është e rëndësishme të dini opinionin tuaj!