Cane përfitim kafe sheqer dhe dëm, kalori


Sipas hulumtimit të kryer nga mjekët polakë, trupi përgjithësisht i lirë të sheqerit nuk jetojnë gjatë. Sheqeri ka aftësinë për të rritur kokën e qarkullimit, palcës kurrizore. Nëse ai ndalon prekje mund të ndodhin ndryshime serioze sklerotizues. Gjithashtu, shkencëtarët kanë gjetur se ajo në mënyrë të konsiderueshme zvogëlon rrezikun e pllakave sklerotike në muret e enëve të gjakut, duke parandaluar trombozë. Përveç sëmundjes artrit dhëmb më pak mbresëlënëse ëmbël. Për më tepër, ajo është e thjeshtë, të bardhë rafinuar. Dhe çfarë pronat e sheqer kafe popullor sot, nëse ajo përmban më pak kalori? Kjo do të diskutohet në artikullin "Brown Sugar Cane: dobi dhe dëm, kalori" në faqen tonë të internetit.

Sheqer Brown ka kohë që janë bërë në mënyrë të vendosur një produkt i preferuar për çaj njerëzit që të çojë një mënyrë jetese të shëndetshme, duke parë shëndetin e tyre fizik. Ata janë të bindur se ky produkt i ëmbël sheqer të thjeshtë të bardhë rafinuar më e dobishme sepse përmban më pak kalori. Megjithatë, nutritionists hedhur poshtë këtë deklaratë, e konsiderojnë atë një mit. Brown, kallam, si dhe panxhar bardhë, me lidhje të njëjtin kalori dhe yndyrë depozituar si shpejt në hips dhe beli.
. Në 100 g sheqer të bardhë rafinuar Of përmban 387 kalori dhe kafe - rreth 377 kalori në 100 gram natyrisht, mund të gjenden duke shitur kalori sheqer kallami 200 herë më pak.


Por ky efekt është arritur nga Përveç të thjeshtë të aspartame sheqer diabetik produkt. Ky sheqer diabetik artificiale e bën një produkt të ëmbël, por jo e mirë për trupin, dhe një sasi e madhe e saj është konsideruar të jetë e dëmshme për shëndetin. E dobishme se kallam sheqeri? Sheqer kafe është më pak se përpunimit të bardhë. Prandaj ruan më i elementeve gjurmë të dobishme, vitamina, duke përfshirë grupit B. Ngjyra e saj është kafe, sepse pas përpunimit mban melasë përmbajtje, duke mbuluar kristale sheqeri. Ky shurup përmban shumë ushqyesve që janë transmetuar mbi produktin tërësisht. Për shkak të kostos së tij të lartë se konvencionale të rafinuar.

Për shembull, kallam sheqeri përmban më shumë kalium. Kështu, në 100 m. Produkt Brown përmban 100 mg kalium., Ndërkohë në 100 g. Rafinuar vetëm rreth 5 mg saj. Në kalium ajo përmban hekur dhe magnez. Ndërsa në të rafinuar magnez-ekzistente, dhe hekuri është 10 herë më pak. Përveç kësaj, ëmbëlsi kafe përmban kalcium, fosfor, natrium, zink. Gjithashtu gjetur në vitamina të saj përbërjen B1, B2, B3, B6 dhe B9. Konsumi i rregullt i sasive të vogla të përmirësojë funksionin e mëlçisë dhe shpretkës. Prandaj, njerëzit me sëmundje mjekët rekomandojnë një dietë me përmbajtje të lartë të desserts. Për një tjetër dinjiteti i ëmbëlsirat ngjyrë kafe të përfshijë se ajo nuk ndryshon shijen e ushqimeve si sheqer të bardhë panxhar.

Ajo vetëm thekson shijen e ushqimit, përmirësimin e saj. Pra, thjesht i domosdoshëm kur bën puddings, ëmbëlsira, muffins, ëmbëlsira. Si për të dalluar të vërtetë nga sheqeri rreme? Është e rëndësishme që të jetë në gjendje të dallojë një sheqer të vërtetë kafe kallam nga falsifikim. Ajo rezulton se disa prodhues të paskrupullt të dhënë një produkt të zakonshëm sheqer më të shtrenjtë dhe të dobishme karamel lyer. Ka dy mënyra për të njohin besimtarët të rreme: Metoda 1 . Hidhe zare në një ujë të thjeshtë të ëmbël të ngrohtë. Kur shpërndarjen e sheqerit në zabarvylasya ujë ngjyrë të artë, atëherë ju rrëshqiti zakonshëm lyer rafinuar, nuk është ndonjë e mirë.

Natyror, produkt i shëndetshëm nuk do të njollë ujë. Metoda 2 . Përgatitja shurup zare pikoj përsëri rënie të jodit. Nëse ky shurup zafarbuvavsya nuancë kaltërosh, ajo është - e natyrshme. Fakti se kallam sheqeri përmban një sasi të vogël të niseshtesë se në një takim me jod jep një reaksion kimik. Rrezikshme produkt kafe e ëmbël? Në dekadat e fundit, sheqeri nuk është një luks dhe u bë një produkt të zakonshëm, përdorim të përditshëm. Por përdorimi shumat e saj të mëdha të shumë të dëmshme. Kjo lidhet me Cane dhe panxhar rafinuar zakonisht. Përveç kësaj, ajo mund të shkaktojë varësi.

Fakti se konsumimi i tepruar i ëmbëlsirat të dëmshme, të themi më shumë se 100 vjet, qysh atëherë, si përdorimi i saj është rritur rreth 10 herë. Që nga kjo kohë u rrit incidencën e diabetit mellitus, arteriosklerozës, sëmundjeve të kancerit. Dëmtimi konsumit të tepërt të ëmbëlsirat nuk është e kufizuar vetëm rezervat e tepërta yndyrë. Fluksi i tepërt i karbohidrateve rafinuar, të clogs mukusit trup. Pankreasi nuk mund të trajtojë orekset dhëmb i ëmbël. Funksioni i rregullimit të glukozës në gjak është i shqetësuar, duke shkaktuar shfaqjen e sëmundjeve të ndryshme. Edhe një person i shëndetshëm të hahet shumë e ëmbël, shkon rrezikun e çrregullimeve funksioneve metabolike.

Kjo nga ana tjetër çon në imunitet të reduktuar, provokon shfaqjen e Sëmundjet e ndryshme. Prandaj, ne duhet të kujtojmë se çdo gjë është e mirë në moderim. Nuk ka dyshim - çdo sheqer të nevojshme për trupin e njeriut normal. Dhe se ëmbëlsirat nuk janë shkaktuar dëme në nevojën e tyre për të marrë pak. Cheers! Svetlana,